Timisoara Impreuna! (171) vanticel de primavara

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deya spune:

La multi ani copil de Silvana.

Eu liniar,incep si lucrul saptamana asta....cam lung concediulaproape o luna.


Va imbratisez.Sa auzim de bine

PS: Ana daca iti aduc o poza cu mine cand eram mica zici ca-s Luanaiar m-am regasit la voi in poze.Asa eram si eu printesa taaare sensibila si parca boema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Dragelor, va multumim de urari!
Avem poze noi, asa ca daca vreti sa ne vedeti dati click

Pup si o saptamana excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Helou , helou...si la multi ani pe 2011!Sa aveti parte de un an asa cum il doriti voi!
Silvana , sa-ti traiasca copilul ala frumos si la multi ani de 10 ani!Am vazut ca ati avut distractie de distractie...super!Felicitari si sa fiti sanatosi si frumosi ca acum!

Deya...sunt convinsa ca asemanarea e izbitoare...deci sa inteleg ca detin una bucata de magic fairy acasa?Spor la treaba!

Noi facem amestecat...cu bune si cu nebune...mergem tot inainte...Weekendul ce a trecut a fost un medicament de exceptie pentru mintea mea obosita...am plecat la Szeget sa halim gulas si am ajuns la Budapesta...Cea mai tare faza a fost in vama la Cenad.Cred ca va amintit ca Versolica este inscrisa in Sibiu , deci numerele ei sunt de Sibiu.Pasaportul meu e de Constanta , la fel si CI-ul lui Alexandru.Iar Luana e trecuta in pasaport la mine , deci tot Constanta.Marius are CI de Medias , deci judetul Sibiu.Noi toti , cum bine stiti , veneam din Timisoara Ajungem noi in vama , vamesii stateau de vorba , si cel de la vecini si al nostru...ajung in dreptul lor , dau actele si imi cere si permisul plus talonul lui Versolica.Si stupoare: ITP expirat...Sa-mi bag , sa-mi scot...ma plesnesc peste frunte si recunosc ca habar nu aveam...cine dracu a stat sa se uite si la asta?Ca o fi ca o plesni , ma intreaba romanul ca unde mergem.Si raspund sincer , suparata pe faza cu ITP-ul , ca la Szeget , sa halim gulas.Cica o sa mancam gulas alta data...Bag mutra cu botic , fac ochisori de catel batut de soarta...se uita romanul la copii , la noi doi...se uita si ungurul la copii , la noi doi...se uita unul la altul si ii bufneste rasul...Io ma uit si intreb: "Da' de ce?".Si ei rad in continuare...consternata afisez zambetul tamp si ii privesc cu o moaca de Mr.Bean...Dupa ce isi fac baietii numarul cu rasul , se uita iar unul la altul , se intreaba reciproc "ce facem?" si ungurul ia actele si mi le da intrebandu-ma iar: "Gulas,ha?" si rade...eu am raspuns ,de data asta , incruntata si serioasa "DA"...la care el si romanul imi ureaza in cor "Drum bun!" si sa ne gandim si la ei cand mancam gulas...am zis ca asa voi face , am multumit si am trecut in Ungaria.Seara , la Budapesta , ma macina chestia ca de ce radeau aia de noi si ce motiv ar fi fost?Eram noi intr-o ureche?Masina le-a starnit ilaritate?Eram manjiti pe fete?Ce palaria mea aveau aia?Si deodata...zbang!...imi pica fisa... Pai ce oameni normali traverseaza Romania pe diagonala ca sa mearga la Szeget doar ca sa manance un gulas? Pai nu?De unde era sa stie vamesii ca noi veneam de la Timisoara , colea o aruncatura de bat , cand pe actele noastre sta scris Constanta si Medias?Era clar , vamesii nu crezusera o iota din povestea cu gulasul , care a fost perfect adevarata...din cauza actelor noastre...Noi nu le-am spus ca locuim in Timisoara , ei nu au intrebat...si uite asa am avut parte si de aventura...
Azi merg sa ii fac ITP-ul la Versolica..sa nu mai fie probleme.Slava Domnului ca nu ne-a oprit politia pe nicaieri...noroc ca sunt sofer regulamentar! Si daca spre Budapesta am mers cu 150km/h , la venire nu imi dadea inima ghes sa depasesc 120km/h...grea si lunga e venirea acasa...
No , va tzuc ...sa aveti o zi cat mai buna si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

La multi ani, gagix!

La multi ani, Paul!
Sa fii sanatos, sa ai parte in viata de clipe de exceptie!
Silva, sa va traiasca blondul, sa va bucure din plin!
Vazut poze, fataaa, ce-ti seamana, ca ma enervezi!

Ana, ce tare faza cu excursia voastra...bine ca v-au lasat! sa va fie de bine gulasu`!
Cum merge printesa cu scoala? Ce-i place mai mult? mate sau romana?

Mihilica, ce ma bucur ca te-am auzit...ma rog, citit!
Arunca data de nastere a Rosalindei...
si cine mai are restante la prima pagina...sa scrie mare si colorat, ca le vad eu, apoi le actualizez!

Ati fost la film? la O poveste incalcita? noi daaa...si Ines e inca suparata pe aia, ca nu mai au capace de pahare cu Rapunzel...

Si noi, tot intr-o fuga nebuna, nebuna...cu mici recreeri!
Cica vine iar vacanta, la sfarsitul lunii...doar o saptamana!

No, pupix la gagix, si o saptamana liniara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Doriseasko, ad ca nu dau altfel de tine, o fi de vine ms ... iaca ce am promis

http://www.postaonline.ro/1iirma24btnl/2312-beta-scrisoare-catre-mos-craciun.mov.html



sper sa mai fie valabil, dac nu dai tu un semn, ca eu nici sa respir nu apuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Dana, iubita, asta de anul trecut o am, io o vreau pe cea de acum...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Helou...hop si eu cu cititul p-acilea...

Dorisache...sar'na! Luanei ii place la scoala , n-am ce spune ..merge cu drag , invata , insa nu este entuziasmata , daca pot spune asa...uneori am impresia ca tot ca la gradinita se crede...Isi face temele la fel , cu aceeasi bucurie si la mate si romana...n-are o anume preferinta...Cat despre cum se descurca...e ok , nu exceleaza...isi face lectiile si merge la scoala ca trebuie si n-are incotro , dar daca nu e scoala e ok... Ines e tare constiincioasa...asa e? Succes la scoala...Hai ca imediat mai vine o vacanta...

Io m-am bucurat azi de soarele asta cu dintisori...am mers a imi platesc si niste dari lunare...si m-am cinstit si cu o cafea de la Starbucks , daca tot am platit rds-ul la mall...
In rest...trecem prin dimensiune cu pieptu-nainte...sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare gagici

Multu inca odata pentru urari si ganduri

Nu stiu in ce context, tova la scoala i-o intrebat pe copii care dintre parinti si-ar dori ei sa plece, adica sa nu mai stea in casa (sincer mi se pare deplasata intrebarea dar trebe sa aflu contexu, cred ca vroia sa afle altceva de la ei si i-a luat din aproape in aproape) si fiu-miu a zis ca el ar vrea sa plece mama pentru ca sunt annoying , tova l-a intrebat cum annoying la care Paul imitindu-ma pe mine cu bratele deschise si cerand un pupic ii spune e annoying ca tot timpu vrea sa ma pupe si sa ma stranga in brate
Si uite asa mi-am dat io seama ca baiatu meu a crescut dar nu-i bai ca i-am explicat ca si atunci cand el o sa aibe copii eu o sa fug dupa el sa-mi dea un pupic ca tot bebele meu o sa fie

Ce sa va mai spun?! Ca s-ar putea sa ne vedem la vara, nu stiu inca sigur dar 90% vin numa eu cu Paul.

Va pupa fata si va doresc un weekend minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Alexandraaaaa.....la multi ani! Te tzuca Hana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

La multi ani, Alexandra!



Sa fii sanatoasa, sa cresti frumos, sa ai o viata minunata, pui mic de om!
Maria, sa va traiasca minunea mica, sa va aduca in viata implinire si enorm de multa fericire!


Mergi la inceput