Iepurasi Mar-Apr 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Neata,
La multe lunite! David de Erina

User-ul OANA a primit: 10 litri vin...Spor la cumparaturi!

HONEY, foarte frumoase caciulitele MayeiNoi nu avem decat una de iarnainca, dar mai urmeaza... Aici nu sunt atatea magazine si peste tot gasesti aceeasi marfaDe-asta ziceam ca va invidiez pentru magazine...

ILEANA, frumoasa foc Kira, ochisorii ei sunt superbiSa va traiasca!

BUMBITZA, imi pare rau ca te chinuie Ilinca...Ce sa faci, mai au si ei saracutii zile proaste si nici nu pot spune ce ii deranjeaza. Unsa mai treaca din suparare.
Briana doarme de doua ori pe zi de vreo doua saptamani, inainte dormea de trei ori. Acum doarme pe la 10-11 cam o ora si mai doarme pe la 15-16 tot cam o ora..in rest...bomba de energie

DELIA referitor la dilema ta, parerea mea e ca, pe de o parte, intr-adevar, ar fi o vacanta de vis pentru fetita, dar, pe de alta parte, daca situatia mamicii e asa de grea, nu i-ar prinde mai bine oare sa-i daruiesti suma pe care ai cheltui-o cu drumul si toate cele?
Asa poate ar putea sa le ofere tuturor copiilor un Craciun oricum mai frumos decat ar face-o altfel.Si nici latura "what if..." vorba Rebianei nu e chiar de neluat in seama... Subscriu la ideea Andrei, daca crezi ca ar fi ok sa ne dai adresa si numele prietenei tale, poate multe dintre noi ar trimite o jucarie-doua sau o hainuta sau, ma rog, fiecare cum ar crede...

ANDRA, offf, multa sanatate si sa se tina virusii departe de Ianis...ca pe tine te-au prins bineSi eu am o chestie cu cratimele, desi uneori cred ca o mai comit si eu din cauza vitezei...sorry

Meniul de azi:
- gutuie coapta+para+branzica calcica (a fost yaaamyyyii)a papat 200 ml....
- piure de legume (broccoli, morcov, patrunjel, telina, cartof dulce, rosie si gogosar) cu un pic de unt...azi doar legume, fara carnita sau ou
- iaurt cu mamaliguta

Parca a mai intrebat cineva , de la ce varsta e ok sa le dam smantana bebeilor?

Un week-end frumos tuturor...

Brrr, e un frig afara...azi nu cred ca iesim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

MIRIA, multa sanatate si tie

AMI, cum e aia budinca cu mar, ovaz si iaurt?Ca suna bine...Scrie te rog cum o faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Buna ziua tuturor mamicilor si iepurasilor!
Am citit mai mult pe diagonala, din umbra, cred ca daca o sa ma excludeti din lista, e perfect justificabil,nu ma supar si accept excluderea...oricum, nu am intrat ,vorba oanei, nici macar sa multumesc pentru urari,dar asta este.
Vreau sa ii multumesc rebianei pentru pm si sa va asigur ca, chiar si exclusa,tot o sa va citesc...
Chestia e ca pur si simplu nu am timp nici macar de lucrurile alea zilnice obligatorii uneori...ziua mea e o fuga continua si rareori gasesc vreme macar sa mananc,daramite sa potsa scriu...
Stiu ca ma intreba una dintre voi de ce am revenit asa de repede la servici...sintagma"de nevoie" va spune ceva?
Nu vreau sa ma plang,dar daca as fi ramas in concediu,era vai de noi, dpdv financiar
Asa ca ma descurc cu micutul meu cum pot,poate par patetica si chiar nu vreau sa ma justific sau sa va starnesc simpatia, dar pentru mine,e foarte grea perioada asta. Sincer,e cam haos si mi-e greu,dar cumva, cu ajutorul lui Dumnezeu, o s-o scot la capat cumva.
Am reusit sa vad in parte minunile voastre,o s-o rog pe Alina(ioanact), cand voi mai intra pe mess, daca se nimereste sa fie si ea,sa puna, daca o sa aiba bunavointa si timpul necesar, cateva pozici cu micutii mei...eu nu prea ma pricep...

Ce as vrea sa remarc si sa apreciez este unitatea grupului de mamici de la noi,imi place continuitatea noastra(ma rog,deocamdata ma includ si pe mine),sinceritataea si tot ce e frumos aici...mai ales faptu;l ca sunteti mamici adevarate,sufletiste,devotate...
Si multumesc celor care mi-au urat toate cele bune de ziua mea,si de ...lunite micutului meu...mii de pupici si tot ce e bun pentru fiecare dintre voi si ai vostrii...
Miria,multumesc pentru retete, chiar par delicioase,cand voi avea timp(cand oare?), o sa le incerc si eu...
Nu stiu ce sa mai spun,despre micutul meu va spun ca are 70. cm si 8200g., e falcos si rasfatat, ii place cel mai mult jocul acela cu aruncat jos toate obiectele care-i vin la indemana.Diversificarea nu am facut-o cu retete speciale,doar cu supica,pireut de legume si fructe...inca il alaptez... nici el nu are orar fix de hrana si somn...cateodata doarme "dus" de seara pana dimineata, altadata ma rontaieste toata noaptea...
Deocamdata ma opresc aici, va trimit multa sanatate si ganduri bune tuturor,aveti grija de voi si de minunile voastre,scuze daca v-am suparat cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Si inainte de a iesi, mai vroiam sa spun ca absolut toti iepurasii nostrii sunt superbi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Rebiana - ma bucur ca esti deacord.. ma asteptam sa ma i-a lumea pe aici de gat. Inca mai astept...

Ramona - budinca am facut-o asa: am fiert un mar (fara coaja), la sfarsit am adaugat ovaz (eu am fulgi macinati la blener). Am uns un castronel (ceva rezistent la cuptor, pt tava eu aveam prea putina compozitie) cu un pic de unt si am rasturnat aici compozitia. Am dat-o 10 min la cuptor, cat sa se mai "traga" din zeama, apoi am lasat-o un pic la racorit, si am turnat deasupra un iaurtel la temperatura camerei. Eu o lasa asa pana diseara cand i-o servesc, fara sa o mai incalzesc. A iesit buna. Astept sa vad ce zice Irina acum. Si in loc de mere, poti sa mai faci cu alte fructe. Eu am facut pt prima data si zic ca e ok.


Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Mi-am amintit din capitolul precedent.

Oanka de 7 luni poti sa ii dai peste. Eu am sa incep sa ii dau.

Lara eu nu am de unde sa pun poze ca nu am camera. Daca voi vreti sa schimbati parola de la user-ul comun si sa nu mi-o mai dati sa nu vad iepurasii, nicio suparare. Faceti cum vreti.

O parte din retetele Miriei le-am regasit in niste materiale luate de pe mailul comun.



Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ami_84

Am scurtat listuta principala de capul meu. Daca nu sunteti deacord o modific innapoi.

Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)


Buna!

Multumim pt capitol , insa nu sunt de-acord cu lista de pe prima pagina, in sensul ca imi este greu sa deschid alta pagina sa caut sarbatoritii zilei.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ami_84

Rebiana - ma bucur ca esti deacord.. ma asteptam sa ma i-a lumea pe aici de gat. Inca mai astept...

Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)


Nu sar la gatul tau, doar ca mie imi este greu sa deschid o alta pagina sa caut sarbatoritii.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

User-ul OanaI a primit: 9 litri vin, 5 kilograme carne, 14 bucati paine

am intrat sa citesc putin...

o zi buna
va las la treburi...


FILMULETE
POZE

mamica de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritului de azi: David!

Roxana eu am gasit pe suzeta Ioanei mancare, si de aici am facut legatura, cum e caria de biberon..ca in fond suzeta e ca tetina biberonului numai ca nu are gaura.
Eu asa zic.
miria_cristina prima oara a scris corect ma pocneste.
andra insanatosire grabnica!

Avem poze noi.
Multumesc pt complimente: Lara, irene si Rebiana.
Si un filmulet, cu Justina la baita. Il gasiti pe contul de pe gmail.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput