La Dovlecelu' Vesel (8) La multi ani Hepi !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Si pentru ca-s o Duoamna, in pana mea, sa salut si eu pe ziua de azi: Salutare Dovlecime!
Si afara ploo, ploo...

Inca ceva: sunt leoarca de suparare pe voi! Auziti?? Leoarca!!
Pai daca eu v-am zis ca Radu n-a mai urlat si sa nu mi-l deocheati, voi de ce n-ati scuipat, ma?? Asa prietene-mi sunteti...
Deci, asta noapte iar a avut un puseu. L-am calmat cu telefonul. Stiti tonurile de apel alea predefinite?? Ei, alea i-au cantat jumate de ora .Azi am treaba: sa caut si eu niste tonuri de apel mai sanatoase.

Ralukule...ia vezi, nu merge si la voi metoda???

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)



...nu pot sa cred. auzi, da' ai incecat un carusel d-ala care canta 15 minute si se poate deschide/opri din telecomanda? noi avem unul de cand s-a nascut maia, e de la fisher price. si in plus , se aprind si niste beculete care proiecteaza pe tavan niste pestisori care se invart.



---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

neata Hippy
fa ceva cu ploaia asta, te rog


_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

salut uky!

la noi nu ploua.

ce face carina? nu iesiti azi deloc?

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

carina efectueaza
iesim, cum sa nu ! la mall si un pic in ploaie, avem cizme de ploaie si pelerina

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

hihihi...si noi avem cizme de ploaie.
astept si eu sa se trezeasca maia. doarme de pe la 11.30. de vreo saptamana papa si ea numai mancare de oameni, gatita mai dietetic. azi i-am facut mancarica de praz. si avem si ciorbita in meniu.

sa va mai spun ce mi-a zis doc:

- ii pot pune in mancarica un praf de sare
- pana la 1 an jumatate nu are voie albusul de ou
- pt sist imunitar in anotimpul asta ii pot da oscilo, 1 doza pe saptamana - timp de 2 luni si vitamina C - 5 picaturi de 2 ori/zi - 20 zile
- intre 1 an si 1 an jumate ar trebui sa pape 2 feluri de mancare la pranz si mai incolo si desert...
- ritmul de crestere va fi mai lent de acum (2,5-3 kg/an)
- de evitat orice grasime animala
- citrice numai foarte, foarte bine coapte. intrebasem eu daca ii pot da suc de portocale... (doc mi-a zis pana acum sa nu-i dau pt ca sunt foarte acide pt stomacelul lor, desi am citit si de medici care recomanda sa se inceapa diversificarea cu portocale. in fine, nu i-am dat pana acum, dar voi incerca la un moment dat cand se termina fructele de sezon. maia papa la prune...cred ca ras un copac ).

...daca-mi mai amintesc ceva va zic.

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

hihihi...si noi avem cizme de ploaie.
astept si eu sa se trezeasca maia. doarme de pe la 11.30. de vreo saptamana papa si ea numai mancare de oameni, gatita mai dietetic. azi i-am facut mancarica de praz. si avem si ciorbita in meniu.

sa va mai spun ce mi-a zis doc:

- ii pot pune in mancarica un praf de sare punem deja
- pana la 1 an jumatate nu are voie albusul de ou nuu????
- pt sist imunitar in anotimpul asta ii pot da oscilo, 1 doza pe saptamana - timp de 2 luni si vitamina C - 5 picaturi de 2 ori/zi - 20 zile exact ! si noi luam dar jumatate de doza
- intre 1 an si 1 an jumate ar trebui sa pape 2 feluri de mancare la pranz si mai incolo si desert... mda..dar nu vrea mereu ..iar desert, papa mami
- ritmul de crestere va fi mai lent de acum (2,5-3 kg/an) hehe
- de evitat orice grasime animala mda, normal...
- citrice numai foarte, foarte bine coapte. intrebasem eu daca ii pot da suc de portocale... (doc mi-a zis pana acum sa nu-i dau pt ca sunt foarte acide pt stomacelul lor, desi am citit si de medici care recomanda sa se inceapa diversificarea cu portocale. in fine, nu i-am dat pana acum, dar voi incerca la un moment dat cand se termina fructele de sezon. maia papa la prune...cred ca ras un copac )... ai ma ca nici nu-s bune prunele alea si carina a balotat multe multe ..stii cat fresh de porto ea carina? un pahar de 250 ml il bea cu paiul in 2-3 min, nu-l lasa jos, doar respira... e criminala

...daca-mi mai amintesc ceva va zic. si eu la fel thanks for sharing

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.


_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Si pentru ca-s o Duoamna, in pana mea, sa salut si eu pe ziua de azi: Salutare Dovlecime!
Si afara ploo, ploo...

Inca ceva: sunt leoarca de suparare pe voi! Auziti?? Leoarca!!
Pai daca eu v-am zis ca Radu n-a mai urlat si sa nu mi-l deocheati, voi de ce n-ati scuipat, ma?? Asa prietene-mi sunteti...
Deci, asta noapte iar a avut un puseu. L-am calmat cu telefonul. Stiti tonurile de apel alea predefinite?? Ei, alea i-au cantat jumate de ora .Azi am treaba: sa caut si eu niste tonuri de apel mai sanatoase.

Ralukule...ia vezi, nu merge si la voi metoda???

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)



...nu pot sa cred. auzi, da' ai incecat un carusel d-ala care canta 15 minute si se poate deschide/opri din telecomanda? noi avem unul de cand s-a nascut maia, e de la fisher price. si in plus , se aprind si niste beculete care proiecteaza pe tavan niste pestisori care se invart.



---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.


Liliacule am si eu unul de la Tomy care se aciveaza de la zgomot, (adica cand plange copilul) si incepe sa cante si sa proicteze pe tavan ceva cu ursuletul Winnie. Muzica e foarte OK, se poate dormi pe ea super bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna seara

mai, ati fost interzise?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

bune seara ...

da monisule, noi si otv-ul ...macar n-am gasit-o pe elodia daca tot rascolim atata ..pamant

ce mai face iuli cel eco-friendly?

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna sa va fie seara !

Ne-am intors si noi pe la casele noastre,picii sunt deja in lumea viselor iar baiatul cel mare e la meci cu baietii.Hai Romania!

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
Alex & Razvi
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput