Fulgusorii de nov.dec2009 fac un anisor!LMA!(84*)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata

noi suntem binisor, David de sambata face febra...am fost azi la pedi, putin rosu in gat si eruptie dentara...speram sa treaca repede...
tiusca cus-cus-ul doar l-am fiert in apa...si l-am amestecat cu sosul de ficatel...pt oamenii ,mari' se pune putin ulei se caleste pana se face portocaliu-maroniu, apoi se pune apa dublu decat ii el si sare...se mai da cateva clocote si se pune capacul...se lasa putin la odihna...la fel ca pastele...
roxy nu prea avem poze noi...dar o sa pun cateva cand voi avea vreme ...

nu prea am avut timp sa citesc...sunt pe fuga...va pup pe toate...


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza romancutzelor...
noi noutati, spunem "caca"..cand avem caca in scutec sau urmeaza sa facem...spunem "alo tati" cu telefonul la ureche...aratam becul, spunem "bebe" la toti copiii...si stam in picioare 5-10 secunede daca nu ne prindem ca nu ne tine mamii...si batem bine bine din palme cand auzim muzica sau suntem vesele rau...
cam atat...oh...si ne sunt umflate rau gingiutele sus...
geta..aiun beci super fain...si se vede ca esti "miss conserva 2010...."felicitari!
busy imi pare rau sa aud ca piciul tau a facut febra....e cu vremea asta tampita...ba e frig, bae cald, ba ploua, babate vantul , ba ninge...
alexa...cum e in P.Neamt?frig?poate te vizitez intr-o zisa ne dam cu telegondola
lauriciuda' de ce nu v-a lasat DI sa dormiti?stiu ce vrei sa zici..Ziua Recunostintei..toata familia in jurul mesei, un curcan mare, multe bunatati, rude care nu le-ai vazut de anul trecut...vorbarie multa...si multe vase de spalat....
ady...ii ies dintii la mancacios...felicitari..si imi pare rau sa aud de febra
roxette...da' chiar ca rasfat...eu imi fac manichiura si pedichiura singura acasa....doar la nunta am trecut pe la 'saloon'
see youuuuuuu aligator!!!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Am intrat sa vad ce mai faceti... nu sunt asa multe postari. Sigur si voi ati iesit cu micutii afara sa va bucurati de putin soare. Sper sa mai tina vremea asa sa ne mai bucuram de plimbari lungi.

Noapte buna mamici de fulgusori si somn dulce puisorilor!

Poze http://www.flickr.com/photos/54580501@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Neatza gagici!
Ce faceti?Noi ne bucuram de astea 2 zile cu vreme frumoasa,ca pe urma iar se schimba cucuoana.Eu sunt un pic racita si sper sa nu "raspandesc"prin jur.Razvanel a inceput sa-si de drumul la manute si sa faca timid cate 2-3 pasi semn ce vrea sa devina independent.Cred ca daca nu mergea d'abusilea deja mergea.Cu mancarea am mai dres-o un pic.Dimineata musca singurel din banana si cateodata mananca si o felie de branzica pe paine,dupa amiaza mancare gatita si seara iaurtel cu biscuiti.Satisfacator.Avem 8 kg.la aproape 1 an ,dar ptr.mine e bine ptr.ca am plecat de la 2350.
Laura-imi place sarbatoarea voastra-cel putin din filme reiese ca e f.frumoasa atmosfera.Sa va bucurati de curcan.
lady-ce de cuvinte stie Becca .Pup fata isteata
Va pup pe toate si va urez o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Neatza, fetele
Hop si eu la ... cine mai doreste?

Azi sunt taaaare , din urmatoarele motive:
1. Vlad nu mai are febra
2. Ieri am mancat o banana ("muscata") si o rosie intreaga (tot "muscata")... Deja avem 2 saptamani de cand nu mai prestam borcanele (maxim unul pe sapt)
3. Face primii pasi SINGUREL !!!... la el in patut merge fara sa se mai tina de margine... iar pe jos, vrea sa-si dea drumul, dar mai mult de 1-2 pasi nu face, ca-i e frica

Asa ca azi sunt de fericire

Va

de Vlad - 11.11.2009 si Andi - 5 ani.

POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=438" target="_blank"> VOTATI-NE AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit si eu la
ieri v-am citit dar nu am avut cand sa scriu ca am avut o pice maraita, mancarica pentru ea si ceva conserve pentru iarna, si am stat cu ea 3 ore in curte la soare si la joaca, si dupa a dormit 2 ore.
busyy si ary a plect din spital cu 2100gr, si acu are 8500gr
lady beciu nu arat cum as vrea eu din lipsa de finante poate la anu o sa fie mai bogat ca acu
poop fulgusorii si mamicile si ne auzim diseara ca azi plecam in oras la plimbare

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
vad pe aici voie buna...asa-mi place
David a facut ieri febra 39,7...are faringita acuta si ne-a dat pedi ospamox 125...sper ca azi sa fie mai bine...ca de atata nurofen si paracetamol supozitoare eu m-am saturat...azi a avut doar 38, probabil si antibioticul isi face efectul...in rest el ii bine, vioi, se joaca, rade si papa bine...asta-i important tare

sa va spun ce creez eu astazi...de fapt am inceput de aseara...geanta termoizolanta pt biberon...de fapt pt sticla cu apa a lui David...un cilindru din ala termoizolant sus cu fermoar...30 de lei ii scump pt bugetul nostru pt asa ceva ...si de ce sa nu fac eu daca tot am materie prima, fara sa ma coste nimic...ii deja facut, trebe doar sa-l ,imbrac' in ceva material bun...azi ma ocup de asta, ca asta ii partea mai dificila...

vad ca mai sunt piciurei cu febra si unii tare vorbareti, bravo...pupam pe toti si va dorim multa multa sanatate la toti


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

'neata si de la noi,
multumim de cafea, f buna!
A_driana: imi pare rau sa aud de David, sper sa se faca bine mai repede! Spor la treaba la gentuta!
Getik: "miss conserva" taaaarree!!! intr-adevar f faina camara! MI-ai facut o pofta ...la din astea nu ma pricep eu..
Busy: felicitari lui Vlad pt papa cea buna si pentru primii pasi!
Lady: Becca stie o gramada de cuvin te! Jr de-abia e la faza de ma-ma, pa-pa, ba-ba :( Au reusit sa iasa ceva dintoci?
Laura: Thanksgiving..mi-am dorit sa sarbatoresc si eu o data, sa traiesc atmosfera, dar se pare ca n-am avut pana acuma norocul. Poate la anul


harnici la de 43 de saptamani
Cresterea in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

a_driana sa treaca repede la baiat, bv ca este mancacios asa trebuie
suny multam, cf piciu nici un mik detaliu
ary a inceput cu o chineza de ma omorat, nu inteleg decat ma-ma, pa-pa, si multe chitaieliiii

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare !
Strumful meu a mancat astazi pentru prima data peste! Si i-a placut .
Am facut doua portii,mai are si pe maine

My Lady - zilele astea a fost frumos,vreti sa veniti in Piatra ? Mergem cu telegondola,sigur , numai ca mai frumos era asta vara...dar mergem

A_driana - felicitari pt...imaginatie si curaj

Busymummy - ma bucur ca Vlad nu mai face febra si pupici multi pt baietelul plimbaret
Si eu am unul...stau cu el pe canapea sau fotoliu( amandoi unul langa altul ),ma prinde de maini si se da singur jos,asa cu fata,cu picioarele inainte si ne apucam de facut ture prin casa, in locuri mai inguste daca ii dau drumul la maini,sta singurel,se sprijina de ce are la indemana,face pasi( vreo doi ) si se muta de pe un perete pe altul ( tot in spatiile inguste )

http://community.webshots.com/user/allexa06

allexa,mami de baietei Razvan Ioan si Stefan Teodor

Mergi la inceput