Scoli - zon Tei

Scoli - zon Tei | Autor: Anka74

Link direct la acest mesaj

Parca ieri ii il inscriam la gradi, si acum ….ne cautam scoala. Pana zilele trecute am stat linistiti ca va merge la cea mai apropiata scoala, scoala la care am fost si eu , si tati…ce mai tot familionul! E vorba de scoala 31. Numai ca feedbackul primit de la parinti din 31 nu prea imi place si nu mai stiu ce sa fac. Spre ce alte scoli sa ma indrept. Noi stam in Tei, nu avem prea multe variante – 31, 27 sau 30…Pareri mai bune am despre 307, despre 28, asta presupune dus si adus zilnic de cineva, ….oare sunt mamici de copilasi inscrisi la vreuna din scolile astea pe aici? Stiti invatatoare de clasa a patra…plus ca as avea nevoie de o invatatoare genul “bland” nu “autoritar”…off, si amarat si cu pretentii, noi suntem! Culmea e ca eu lucrez tot aici, foarte aproape de casa, si zau ca ar fi ciudat sa duc copilul mai departe decat serviciul meu….O fi chiar asa de rau in 31? Am mai deschis candva un topic si nimeni nu mi-a raspuns, si asta spune multe… Ca sa nu mai spun,am auzit mamici multumite de colegiul Traian (fost Galvani)…pai pe vremea mea, inainte de treapta I eram amenintati ca daca nu luam treapta ajungem in Galvani…si acum sa-mi duc copilul de buna voie acolo?Lucrurile se mai schimba..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Anka eu stau in zona si am terminat la 31, si sora mea. Acum lucrez oarecum in relatie cu scoala 30 si asta cu siguranta NU o recomand. Nu stiu cat de bune sunt invatatoarele sau nu, dar numarul de copii din zona Plumbuita, din "groapa"- ghetou sau cum vrei sa ii zici e fff mare. Nu pot sa recomand sau nu scoala 31, dar nu as alege 30 pt fiica-mea.


mamik fericita de Denisa Maria (racusor din 20.07.2007)


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si eu stau in zona si la anul incep si eu demersurile pentru inscriere. Inca sper ca pana atunci voi sti cel putin unde ne vom muta si poate nu va mai fi aici in cartier si atunci nici la scoala nu va merge aici, dar vroiam sa va intreb ca nu le stiu dupa numar: care e scoala 30 si care 31? Cea mai apropiata de noi e ce de langa benzinaria lukoil de la intersectia d-na ghica cu lacul tei. O mai stiu pe cea de pe colentina intre pod si intersectia cu fundeni, dar aia e cam departe. Si in rest nici nu stiu pe unde mai sunt scoli. Spre deosebire de voi eu sunt noua in cartier, ne-am mutat de 10 ani, nu am facut scoala aici nu prea stim care e faza.
Ma gandeam sa-l duc zilnic la scoala si atunci putem alege practic orice scoala dar asta ar insemna sa pun o cruce vesnica activitatii mele profesionale care oricum e pusa pe liber de aproape 6 ani... nici nu mi-am dat seama ca a trecut atat timp pana nu am scris.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brazuca25

Anka eu stau in zona si am terminat la 31, si sora mea. Acum lucrez oarecum in relatie cu scoala 30 si asta cu siguranta NU o recomand. Nu stiu cat de bune sunt invatatoarele sau nu, dar numarul de copii din zona Plumbuita, din "groapa"- ghetou sau cum vrei sa ii zici e fff mare. Nu pot sa recomand sau nu scoala 31, dar nu as alege 30 pt fiica-mea.



Te pomenesti ca am fost colege!
30 am enumerat-o ca fiind in zona...nu ma indreptam spre ea, tocmai din cauza ca e prima scoala spre care se indreapta cei de care spui tu.
In 31 nu asta mi s-a spus ca ar fi problema ci invatatoarele care preiau clas I..doua sunt zbir, nici nu misca bietii copii, iar una cica ar fi mai mult in medical...in varsta, tin minte parca era si pe vremea mea! Ar trebui totusi sa ma mai interesez...plus probleme la clasele 5-8...intrat peste copii in scoala, si nici nu vreau sa ma gandesc la altele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Androix, , scoala de care spui tu e 30.
31 e la intersectia Lacul Tei cu Maica Domnului, la Domino, fata in fata cu Gradi nr 7.
Iar cea de pe Colentina e 39...parca, e prea departe de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Noi suntem la 307. E tot o scoala de cartier dar ca si componenta sociala cred ca e pe primul loc in topul celor amintite de tine.
Daca mai vrei detalii ,vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

SI eu stau prin zona, dar ies cu totul din calcul scolile 30 si 31. Mai ramine oarecum scoala 27, dar probabil ca voi alege intre 28 (am invatat acolo), 307 sau scoala de linga biserica Silvestru (nu stiu ce numar are). La scoala 28 am fost deja, clasele sint foarte curate, amenajate, totul e nou, dar baile lasa mult de dorit. Am cunoscut si o invatatoare care ia la anul clasa 1, nu mi-a zis mare lucru. Spuneti si voi ce ati vizitat si ce v-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

31. Mai ramine oarecum scoala 27, dar probabil ca voi alege intre 28 (am invatat acolo), 307 sau scoala de linga biserica Silvestru (nu stiu ce numar are).


Nu scoala de langa Silvestru!!!23 e numarul, dar a decazut de tot in ultimii ani. Abia au facut o clasa I anul asta si aia jumate de romi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noa

Noi suntem la 307. E tot o scoala de cartier dar ca si componenta sociala cred ca e pe primul loc in topul celor amintite de tine.
Daca mai vrei detalii ,vorbim.



As vrea detalii...multe detalii ca zau nu stiu ce sa fac.
Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noa

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

31. Mai ramine oarecum scoala 27, dar probabil ca voi alege intre 28 (am invatat acolo), 307 sau scoala de linga biserica Silvestru (nu stiu ce numar are).


Nu scoala de langa Silvestru!!!23 e numarul, dar a decazut de tot in ultimii ani. Abia au facut o clasa I anul asta si aia jumate de romi.



M-am facut mare!




Offf! Ca altceva nu mai stiu ce sa spun! E tare greu sa mai gasesti o scoala decenta si cu profesori stabili in vremurile astea... E asa grava situatia la scoala 23? Eu am vizitat-o si am vorbit cu o invatatoare care are clasa a IVa acum. Clasa curata, copiii la fel...Atit am vazut, asa ca nu stiu mai multe. Tu ai vazut-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:


NU, dar rezultatele de la admitere de anul asta spun totul, iar trei copii romi de prin vecini sunt inscrisi acolo in singura clasa I.

Mergi la inceput