Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Daaaaaa, sa faceti poze si la Targoviste si la Ikea. Sa ne clatim si noi ochii cu iepii mici si scumpi.

Briza sper eu ca pe la primavara, cand s-o mai incalzi sa ajungem. Tre sa imi iau diploma de la facultate. O sa mi-o dea aia la articole pierdute.

Multumim pentru voturi.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyjoy spune:

Buna dimineata!

LA MULTE LUNITZE, iepurasilor sarbatoriti azi! Sa cresteti mari, frumosi, voinici, voiosi!

Oana, multumim de capitol sa sti ca te votez de fiecare data cand intru

Castelana, ma bag si eu la cafeaua ta pitica s-a trezit de vre-o 10 ori azi noapte si nu vrea nimic decat tzitzi.
Am zis ca dupa ce terminam cu alaptatul voi face monumentul tzitzilor eroine

Ioana, daca vrei iti trimit eu BB. Cu un curier ajunge de azi pe maine.

Gabi, multa sanatate puiului. Bine ca nu mai are febra. se pare ca inamicii au fost distrusi

Briza, s-ar putea sa dea azi drumul la caldura in Buc. Si noi tot cu caloriferele ne facem treaba.

Dragelor, azi incerc sa recuperez din urma , sper sa mearga

Daca puteti imi trimiteti va rog parola si user-ul (nu stiu de ce nu merge doar cu parola noua...)

Va pup! Sa aveti o zi linistita si calda!

Revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Ziua buna fetili ,

Roxana, deci fetele noastre o sa fie imbracate la fel (cu un pic de mov ) Sa-l poarte sanatoasa piticania Vrei sa-ti trimit si cizmulite la fel cum i-am luat eu Sarei? - ca sa fie treaba-treaba
Ioanact si eu tot Stodal i-am dat Sarutei cand tusea. Merge pe orice fel de tuse si e homeopat, nu are contraindicatii. sa se faca bebe bine cat mai repede
Castelana, humus ai? Cred eu ca tu asociezi faptul ca sunt casatorita cu libanez si ma vezi ca un mare platou cu mancare libaneza
Child si Oana astept sa mi se trezeasca printesa si dupa ce-i dau sa pape, o imbrac si ne luam zborul in Ikea.

Mai, nu stiu cum naiba se face, ca de cate ori pun de gand ca ma mut (intr-un final apoteotic) in dormitor cu al meu barbat, pe bebelunica noastra scumpa o apuca toate cele noaptea . Aseara speram si eu ca poate o iau pe urmele Castelanei , da de unde? M-a frecat fiimea ca pe hotii de cai. Si asta al meu se hlizea de numai putea.

gata, m-am racorit un pic , merg sa "bag" a doua cana de cafea si sa ma pregatesc de iesit afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Neata!

La multe lunite iepurasilor de 7: Ovidiu, Mara Andreea, George Theodor, Rares!

Nu mai comentez subiectul deschis fara sa vreau, doar mai precizez inca odata ca nu era al meu si mi s-a parut dubios ca a disparut mai tarziu.

Oana - ai primit si azi de la mine oua si vin. Faina ideea cu suportul pentru bibe.

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
"cat sunt degete si limba legea firi nu se schimba"






Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Gaby - cand am avut problema cu Irina, regim am tinut tot cu morcov, orez, banana, mar, branzica calcica si milupa hn25(dar la tine nu e cazul ca alaptezi). Am avut noroc ca Irina a fost cu starea de spirit ok si papa tot ce ii dadeam. A! Regimul la noi a tinut 7 zile si nu m-am abatut de la el. Voua ce tratament v-a dat? Multa sanatate!



Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

LA MULTI ANI!!! tuturor sarbatoritilor zilei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Hapyjoy - ai pm.


Irina (8 martie 2010)


"Cu toate ca nu pot sa-si aiba casa in piata mare, totusi oricine se poate incalzi acolo la soare." (proverb toscan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna dimineata!

Justina nu m tuseste, i-am curatat nasucul, numai ca haraie. Ii dau Humex (oprisem cateva zile, cand ii trecuse) si speram sa treaca pana saptamana viitoare, cand plecam.

happyjoy merci mult!
Voi da tel sa intreb daca m trimite sau nu. Daca nu, o sa-i i-au din farmacie.
jeni_h stiu de Stodal, numai ca l-am terminat..dar vad ca nu m tuseste (de azi noapte n-am m tusit), si a dormit si toata noaptea mititica, daca iar am plimbat-o.


LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritilor de azi: Ovidiu, Mara Andreea, George Theodor si Rares!
Maine e ziua Denisei.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

OanaI a primit: 7 kilograme carne, 18 bucati paine

briza_marii – la mine in Drumul Taberii a fost caldura de ieri de la pranz, dar nu bubuiau caloriferele, erau asa calduta. Dar oricum nu am mai pus caloriferul in dormitor noaptea.

Fetele bafta la intalniri, sa va distrati super !

La multe lunici iepurasilor : Ovidiu de ioanaa28, George Theodor de Ellanik, Rares de arinaa Mara Andreea de Rebiana27 !


de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

User-ul OanaI a primit: 9 kilograme carne.

Cred ca cu cat votezi la o ora mai tarzie cu atat primesti mai putina marfa.
Gabi - baietelul meu cel mare a facut enterocolita pe la 7 luni si am primit atunci tratament cu antibiotic, regim bazat pe orez, morcov, mar copt, piept de pui. Stiu ca in primele zile i-am dat si saruri de rehidratare (se deshidratase rau si foarte repede, adica mi-a facut febra pe la 18:00, seara la 21:00 eram la Grigore Alexandrescu si avea deja inceput de deshidratare). Ii dadeam constant sa bea apa sau ceai, din 10 in 10 minute cand era treaz, si pentru ca ii dadeam antibiotic ii dadeam si Biotics baby (la fel de buna este si Ecoflorina doar ca e mult mai scumpa). Stiu ca i-am dat regim cam o saptamana, si tratamentul la fel, antitermicele le-am oprit la o zi dupa ce n-a mai facut febra.

Aseara am fost in Carrefour Orhideea si am gasit body uri Tex cu maneca scurta albe: 4 buc - 20RON (din bumbac). Aveau si bleu - se vindeau la bucata cu 5 Ron.

Mergi la inceput