Copilasi de Iulie - August 2004 * 57

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si foarte important: copilul o sa te iubeasca chiar daca nu ii porti geanta, parintii ii ai de la Dumnezeu, copiii t-ii educi singur!



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Oare cum e corect: "ii educi" sau "ti-i educi"? ca mai sus am scris aiurea....mea culpa

Dana, la ce club face Vic tenis?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Hello,

ne-am adunat pe-acasa...maine cica au teatru de papusi la gradi, de unde deduc ca o sa ingramadeasca n-spe copii, din toate grupele din gradi intr-o salita de clasa, mai rau ca la serbarea de sf de an, cred....

ma intrebam acum oare ce-or mai face Rain si Papadie? mi-e dor de postarile pline de humor ale Papadiei

slanina, tuica si ceapa, e clar tratamentul de imunizare cel mai pretios, cu rezultatele cele mai vizibile pt sezonul toamna-iarna ...eu nu suport tuica asa ca o inlocuiesc cu usturoi:P

ma bucur ca v-au tecut racelile
o zi linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://verdeploaie.blogspot.com/ aci e Papadia noastra asa cum o stim noi, si mie mi-e dor de ea
Rain a mai trecut pe aici in vara dar mult prea putin !


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ia sa videm cum punem intrebarili;)) pe cine educi? raspuns: pe ei>ii cui ii educi? raspuns: tie-> ti-i;))
fizte, fitze da` esti fics in buricu` tirgului

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Oare cum e corect: "ii educi" sau "ti-i educi"? ca mai sus am scris aiurea....mea culpa

Dana, la ce club face Vic tenis?

Andries


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Lio lasa meii ca-i frumos la ingramadeala...pe bune le place cupiilor cand vine teatrul la gradi,mai ales ca inainte de a incepe teatrul au niste tipe care-i invatza niste cantecele dragutze cu miscarile aferente..mandrei mele ii place sa mearga si cu autocarul pan la teatrul,zice ca merge in excursie
Vivia da' a mai crescut Gorodica...desi anu asta am sarit inotul in mare din cauza de varicela..meii sa nu te auda socrela ca fina seamana cu noi ca face infarct....a fost o faza tare la motz a tinut mortis sa faca poza cu patru generatii de..blonde:mama soacrei mele,soacra'mea,cumnata mea si fina...cand a zis ca vrea poza, toata lumea i-a zis si Mariei sa se duca la pozat ca si ea era a patra generatie...soacra'mea nu ca ea nu-i blonda si nu-i de-a lor,sic!
Andries hai meii ca-i fain ca-i in buricu targului,aveti si porumbei si limuzinasi cel mai vestit anticariat din tzara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mey, apropou ;)) de ingramadeala mi-am amintit zilele trecute cum ne duceau pe vremea lui ceasca la cules struguri in remorci d`alea descoperite pff, cum ne balanganeam pin curbe
lioo, nu te mai gindi, trimite cupilu` la teatru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Pfui, a aparut Nora pe aici si deja s-a trecut la capitol nou! Pai stai pe aproape! Mi-a palcut mult felicitarea si dedicatia de pe ea!!! Nu mai zic de dialogul cu Rares...

Ioana - fina voastra parca-i o papusa - mai ales in poza in care sta pe perna...
Si chiar va sta bine cu inca o/un pitic!!

De dimineata mi-am dat seama ca Stefan nu are nicio hainuta pt vremea asta de afara - adica nici de iarna, dar nici de toamna insorita - asa ca tocmai am dat o raita pe la un magazin din apropiere si i-am luat o gecutza...nu stiu pe voi, dar pe mine vremea asta m-a dat complet peste cap... Acasa am dat drumul la caldura (de duminica)...

Roberta pe unde o fi, ca nu a mai postat de citeva zile? S-o fi mutat? Ma tot gindesc la ea...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

i`a facut urarile lu` noricel, da` f scurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ioana v-am nimerit deci la fix!
Teatru de papusi vine si la Luca sapatamanal..o sa aiba si un festival Oktoberfest..sper sa fie vremea buna
Am citit putin pe diagonala..vad ca Papa este mamica de scolarita..sper sa mai am timp sa citesc..
Gabi ai dat drumul la caldura??Nu ma speria..eu am crezut ca avand casa din caramida si cu polistiren de 10 o sa fie cald! Noi avem 22 de grade in grasoniera si stau cu geamul deschs..
Carmencita felicitari inotatoarei si sa stapanesti cu bine masina!..io percutez mai greu..dar imi aduc pana la urma aminte

Din categoria fiecare cu ce-l doare..ce mobilier de baie mai deosebit si fara sa coste cat o excursie in Italia ..ati mai vazut si pe unde?

Mergi la inceput