Floricele de Liliac mai - iun 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Fetelor, Iustin al meu e nascut in 26.mai.2010...as fi vrut sa apara si el in lista cu bebei de mai-iunie 2010...e prea tarziu? mai pot face ceva, si daca da..cum anume procedez..MS MULT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona80

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

Citat:
citat din mesajul lui Ramona80

Vivela trimite-mi si mie te rog adresa blogului tau.

Fetele, dati-mi si mie parola noua de la contul cu poze.

Mamica fericita a lui Bogdan Andrei din 16 iunie 2010 si a lui Victor Stefan din 04 iunie 2008


e la semnatura .

initial nu-l facusem public pt ca nu-l creasem pt public, avea doar unele davidisme. ma enerva ca pierdeam siturile de la favorite si asa am inceput sa adun doar info care ma interesau, experiente proprii...
acolo sunt doar o mica parte, urmeaza si altele, dar stau prost cu timpul, ca nu reusesc sa ma organizez deloc.




Traiesc in Orasul Alandala


Nu stiu ce se intampla, dar eu la semnatura nu vad decat o linie.

Mamica fericita a lui Bogdan Andrei din 16 iunie 2010 si a lui Victor Stefan din 04 iunie 2008



http://gabi-o.blogspot.com/2010/08/bun-venit.html

trebuie sa cotrobai pe acolo, uneori explorerul meu vede pagina deranjata, nu stiu de ce, ca nu se vede mereu asa. eu sper sa fie doar la mine.



Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Un capitol nou cu multe vorbe frumoase.

Despre autodiversificare (am zis ca nu mai scriu pe tem asta insa ma simt obligata sa o fac(, eu am mai citit cate ceva si parerea mea este sa nu va jucati. Fie va informati si o faceti corect fie mai bine nu.

Are si ea niste reguli clare de inceput, reguli construite motivat, cum ar fi:

- varsta - min 6 luni
- sta in fund drept
- apuca lucruri
- le duce la gura rapid si cu acuratete
- rontaie jucarii si face miscari de masticatie

Despre mar (para, morcov)
ele, la inceput, se pun in mana copilului doar prelucrate termic.


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Corinasmile, stai linistita, nu ma supar ca "ne-ai deconspirat".
Nu am mai intrat de vreo cateva zile pe net...si abia acum am reusit sa citesc cat de cat din urma si am vazut mesajul tau.


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Artu, cred k nici nu o mama nu este inconstienta sa se joace cu sanatatea si viata copilului ei, dak nu incepem usor usor sa le dam cum isi dezvolta reflexul de a mesteca?
ei duc la gurita tot de la 4-5luni...din cate stiu eu
niciodata nu vom fi perfecte si vom face greseli si din astea vom invata.....atat am avut de spus.....eu d knd am inceput diver n am avut probleme si fac asa cum stiu eu si cum ma pricep.


cremele pe kre mi le a rec dr azi sunT:VITELLA, LOCOID!


[quote]citat din mesajul lui arturicii

Un capitol nou cu multe vorbe frumoase.

Despre autodiversificare (am zis ca nu mai scriu pe tem asta insa ma simt obligata sa o fac(, eu am mai citit cate ceva si parerea mea este sa nu va jucati. Fie va informati si o faceti corect fie mai bine nu.

Are si ea niste reguli clare de inceput, reguli construite motivat, cum ar fi:

- varsta - min 6 luni
- sta in fund drept
- apuca lucruri
- le duce la gura rapid si cu acuratete
- rontaie jucarii si face miscari de masticatie




ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

a si inca o chestie.....
"Fie va informati si o faceti corect fie mai bine nu."
corect nu o vom face niciodata cele kre suntem la primul copil, asta inseamna k nu vom incepe niciodata diver?


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Un capitol nou cu multe vorbe frumoase.

Despre autodiversificare (am zis ca nu mai scriu pe tem asta insa ma simt obligata sa o fac(, eu am mai citit cate ceva si parerea mea este sa nu va jucati. Fie va informati si o faceti corect fie mai bine nu.

Are si ea niste reguli clare de inceput, reguli construite motivat, cum ar fi:

- varsta - min 6 luni
- sta in fund drept
- apuca lucruri
- le duce la gura rapid si cu acuratete
- rontaie jucarii si face miscari de masticatie

Despre mar (para, morcov)
"M#259;rul, omniprezentul m#259;r, nu se poate da la începutul autodiversific#259;rii în forma crud#259;. Se rup din el buc#259;#355;i mari fiind un risc pentru bebelu#351;. #350;i atunci, cum? Am fiert patru jum#259;t#259;#355;i de m#259;r cu ap#259; cât abia s#259; le acopere #351;i cu un be#355;i#351;or de scor#355;i#351;oar#259;. Le-am fiert e cam mult spus... mai degrab#259; le-am înmuiat pu#355;in, au prins aroma scor#355;i#351;oarei #351;i au devenit u#351;or de cur#259;#355;at de coaj#259;." http://autodiversificare.blogspot.com/search/label/2%20Ce%20m%C4%83n%C3%A2nc%C4%83%20bebelu%C5%9Fulsursa[/ur]


Ioana & Arturicii'S


ai intenti bune cu siguranta,am sters mesajul sa nu cumva sa am pe constiinta o mama care a gresit din cauza mea,nu ma supar ,incerc sa nu mai dau sfaturi ......dar totusi nu ma pot abtine ca am nebulizator omrom de care sunt multumita si ii fac fetei aerosoli cu ser si e foarte incantata pt ca nu contine doar masca are si un dispozitiv pt nari,adica tot aerul se duce direc in nari si un dispozitiv pt gura ,si acesta il tine fetita in gurita si suge la el si il roade...asa facem aerosoli,este zgomotos dar s-a obisnuit repede cu el,i-am dat drumul sa faca galagie sa-l studieze picea un pic apoi a stiut ce e de facut cu el direct in gurita

Nikol ANTONIA MARIA(06 MAI 2010)
DAVID(15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

a si inca o chestie.....
"Fie va informati si o faceti corect fie mai bine nu."
corect nu o vom face niciodata cele kre suntem la primul copil, asta inseamna k nu vom incepe niciodata diver?


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!



artu se referea la AUTODIVERSIFICARE (care - pe ff scurt inseamna si sa-i dai copilului direct bucatele, nu doar suc/piure), nu la diversificare.
sanatate Karinei.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

haideti la lasati

daca gasiti ceva pe youtob ceva usor pt 70 kg postati aici,eu am de gand sa fac zilnic aerobic cand doarme pitica,acum ca mi-a adormit incerc sa caut ceva

Nikol ANTONIA MARIA(06 MAI 2010)
DAVID(15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

eu am inteles vivela, dar sa stii k se pot ineca si la 6 7 luni nu?
intradevar este prea mic la 4 5 luni sa le dam buc sa pape singuri, eu cel putin nu i am dat, dar riscul de a se ineca este si mai trz
multumim pt urari


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput