Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

ce vreme e afara si eu am atata de umblat...pe 30 oct avem botezul si eu nu am rochie inca...doar pardesiul de luat pe deasupra..........

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!


Spor la pregatiri! Se anunta vreme frumoasa la sf. lunii

Cris,
de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

multumesc mult!

dar deocamdata stam nu pregatim...ca ne tine vremea in casa!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubster spune:

manta mia de knd nu am mai scris.... dar v am citit! multumim de urari si va pe toti si toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

si noi tot pe 30 ne botezam :). nici nu am inceput sa ma gandesc cu ce ma imbrac.
de calcat la bubu=0,nada...mai nou nici pt tati nu calc decat ce neaparat necesar, restul le scutur si le usuc pe umeras.Imi conserv energia :).Detergent obisnuit(ariel),dar pun mai putin si fac clatire suplimentara.pampersii eco la 60 de grade,restul la 40.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

apropo de calcat...sa vedeti cand ai 2 copii...bagi hainele cu totul in masina, nu te mai uiti(totusi pe ale copiilor le spal separat de ale noastre)...de calcat nu poate fi vorba decat rarisim si doar daca e musai... cand ma gandesc ce diferenta e intre obiceiurile pe care le aveam cand era Eric mic si cele de acum...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

[quote]citat din mesajul lui eladea2005

apropo de calcat...sa vedeti cand ai 2 copii...bagi hainele cu totul in masina, nu te mai uiti(totusi pe ale copiilor le spal separat de ale noastre)...de calcat nu poate fi vorba decat rarisim si doar daca e musai... cand ma gandesc ce diferenta e intre obiceiurile pe care le aveam cand era Eric mic si cele de acum...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
[/quote


cele de acum sunt mai sanatoase!

Anca fericita mamica de
MARIA
si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

andreea, sa inteleg ca ai ramas singura cu prichindeii? :)
iaca, eu le mai calc..bine, dar la mine Stefan merge la gradi. si mi-e jena sa se duca cu bluzele, maiourile sau pijamalele botite.iar chiloteii i-i calc pt sterilizare. il suspectez de ceva crocobauri pe Stefan (oxiuri sau ceva de genu), o sa ii fac niste analize, sa vedem.
pe ale lui Mihai le spal separat. ale lui Stefan cu ale noastre.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

multumim fetelor de urari!!!!!!!!!

Cris2010 nu ma intelege gresit,nu tin cura,doar mananc dim si seara cereale Fitness simple,cu lapte normal chiar de 35%, o masa calda la pranz(supa sau o carnita cu o garnitura,peste etc) si poate inca o gustare intre,gen fructe(rar),biscuiti(des),chec,prostii,ca nu ma pot abtine.Beau muulta apa,ceai,si iau spirulina ma nou.plus ca ma agit intruna cu bebeii si mai fac si kilometri cand mergem 3 ore in parc.Cam atat. dar 2 luni am stagnat,acum am 56-57,mai am 3-4kg in plus.nu vreau sa pierd lapticul,trebuie sa pap cat de cat consistent,ca parca acum am mai mult ca acum o luna.bine,iau galafor,ceai lactatie,spirulina si rar bere



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Si eu calc, dar asta pana face 3 luni, ddup-aia o las mai moale.

A venit rezultatul coproculturii... are klabsiella... maine seara vedem ce tratament ne da. Urasc ideea de antibiotic, din nou... dar decat sa stiu ca il afecteaza, ca se pot complica treburile, sa nu-i mai aud bulbucii din burtik...

spunea cineva de schimbatul scutecului noaptea, la fete e aiurea daca fac treaba mare, io asa stiu, pt ca iesirile pt nr.1 si nr. 2 sunt in apropiere si exista risc de infectie urinara eu il schimb doar daca nu e adormit.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am avut o discutie f serioasa cu fiul meu, dar pe el il doare in fundulet de mine.
Nu vrea sa stea pe partea stanga deloc. Si cand il pun, iese circul de pe lume. Degeaba ii pun prosop ca il impinge. Tb sa stau langa el , sa-l tin fortat culcat pe partea stanga. Si doar cu urlete.
Cum creste, e tot mai greu cu ceea ce nu-i place. Cand era mai micut, asa statea sa-i scotem muculetii cu aspiratorul!!ACum, Doamne fereste sa facem asa ceva.... E si tare incapatanat, dar totusi mi se pare cam repede...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput