Gashca de Constantza *127*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Daa, barza asta care e de servici pe vreme rea a fost si la mine, numa' in sf de nov - inceput de decembrie trece prin oras! Eu nu pot s-o abordez, dar poate vine la voi acum, ca eu am inchis oficial pravalia, deci ma va ocoli pe veci! La Alexia am aflat ca-s la 1 decembrie si la Ana de Craciun! Eu cred ca fiecare femeie are o anumita perioada fertila in an( nu ca n-ar avea ovulatie si in alte anotimpuri).
Daca n-ar fi atata stres in jur si lipsa de timp cred ca v-ar gasi barza mai repede!


Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Daa, barza asta care e de servici pe vreme rea a fost si la mine, numa' in sf de nov - inceput de decembrie trece prin oras! Eu nu pot s-o abordez, dar poate vine la voi acum, ca eu am inchis oficial pravalia, deci ma va ocoli pe veci! La Alexia am aflat ca-s la 1 decembrie si la Ana de Craciun! Eu cred ca fiecare femeie are o anumita perioada fertila in an( nu ca n-ar avea ovulatie si in alte anotimpuri).
Daca n-ar fi atata stres in jur si lipsa de timp cred ca v-ar gasi barza mai repede!


Cris mami de Alexia & Ana


uite ca la mine nu se potriveste...una din fete e nascuta toamna-septembrie....iar cealalta iarna-februarie...In schimb le-am conceput in ...deplasare...aici o fii buba


<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>
NOI!,2006-2009,2004-2006


Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan
Bazar Bogdan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Crix cred ca fetele trebuie sa "mituiasca"/seduca "barzoiul" personal cat mai des pe frigul asta .
DanaAlex, eu te-am imbatranit cu 3 zile, imi cer scuze. Nu ne saboteaza nimeni, doar ca eu am tastat aiurea.
Vladis s-a largit familia, apropos, care sunt "echipele"? Cine castiga?

Am trimis pe e-mailul comun poveste "Iedul cu trei capre" de O Pancu-Iasi.

Va doresc o seara buna!


***************************************
Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

--------------------------------------------

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!
***************************

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Teodora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dadi_t

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Daa, barza asta care e de servici pe vreme rea a fost si la mine, numa' in sf de nov - inceput de decembrie trece prin oras! Eu nu pot s-o abordez, dar poate vine la voi acum, ca eu am inchis oficial pravalia, deci ma va ocoli pe veci! La Alexia am aflat ca-s la 1 decembrie si la Ana de Craciun! Eu cred ca fiecare femeie are o anumita perioada fertila in an( nu ca n-ar avea ovulatie si in alte anotimpuri).
Daca n-ar fi atata stres in jur si lipsa de timp cred ca v-ar gasi barza mai repede!


Cris mami de Alexia & Ana


uite ca la mine nu se potriveste...una din fete e nascuta toamna-septembrie....iar cealalta iarna-februarie...In schimb le-am conceput in ...deplasare...aici o fii buba


<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>
NOI!,2006-2009,2004-2006


Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan
Bazar Bogdan





Pai sa stii ca e adevarat, de obicei, in deplasare, esti mai relaxata, mai fara griji...
Da, Cryss, Crix are mare dreptate, si la felam dat si eu sfaturi altora la rindul meu, dar cind vine vorba de mine... eu gata declar oficial ca nu mai stau cu sufletul la gura, daca e sa se intimple , se va intimpla, daca nu, asta e, am o fetita minunata si gata!
Crix si eu m-am gindit ca vine frigul, oricum trebuie sa-mi protejez nuferii, si am citit pe net ca daca acpar iazul peste iarna cu un placaj si fin, si celofan deasupra, or sa reziste, Sper sa reziste la fel si racii, carasii si broscutele. Dar, ma gindesc ca lor le trebuie si aer, totusi. Sper sa nu mi bage al meu pe toti in casa , ca e in stare!
Ayla a venit foarte incintata azi de la scoala, a avut prima ora de aikido .Azi au fost in vizita la Crama Murfatlar, mi s-ar fi parut mai potrivit la virsta lor sa vada cum se face painea sau laptele,si nu vinul, dar ma rog... Ieri am imbracat-o intr-o frumusete de sarafan de la Zara, nou-nout, si pentru ca la ora de engleza, Doamna cea noua nestiindu-i inca pe nume le-a cerut sa aiba cite un ecuson in piept, si ptr ca ea nu avea( a uitat sa-mi zica) , a gasit o solutie mult mai practica : si-a scris cu carioca direct pe sarafan numele .
Ce sa zic, Crix, de cele mai multe ori tine minte, dar mai si uita si imi spune dupa vreo 2 zile . Dar,noroc ca de obicei imi scrie doamna in caietul de corespondenta ce trebuie sa trimit la scoala sau ce a facut in saptamina respectiva. Alexia cum se descurca?

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

shi eu tot iarna am ramas grea...se pare ca fiind frig ne bagam mai repede in pat , pentru Tiana, pe la inceput de decembrie 2005 shi am nascut-o in 23 august 2006, iar la Tibi, undeva in oct 2006 (eram gravi la o nunta pe 4 nov, am plecat cand aduceau sarmalele, ca altfel le (re)decoram restarantul...mi se intorsese stomacul pe dos de la mizilicuri)...nu va spun ce uimita s-a arata mama mea, cand am ajuns acasa, Nana avea 1 luna shi putzin, iar eu de cum am intrat pe usha mi-am bagat capul in wc...iar sotz a ajuns acasa dimineatza, cu chef i-a spus soacra-sii "am trimis-o acasa, e gravida!!!", a lasat-o pe maica-mea fara grai!!?? la sf. de nov 2006 ni s-a confirmat sarcina la ginecolog, iar pe 7 iulie 2007 a aparut mandrul

Cryss, n-am mai ajuns azi la tine, m-am apucat de mutat mobila shi am terminat abia pe la 18, apoi facut papa, baut o tzuica fiarta ca sa mearga mancarea shi sa ma incalzesc , acum Gashca shi in curand ...maine am 2 prietene la cafeaua de dimi, apoi pe la 12, 30 plec in orash, asha ca ajung pe la tine...oricum te sun inainte

Diana, ce-ai facut azi cu gradi?

Lali, pe unde eshti?...ce face micul Paul, tot cu mucishori sau a mai trecut!

Dadi, Madam, Loryd....am finalizat lucrarea, a ieshit tare frumos, zic eu , abia ashtept sa vina iar randul meu de cafea sa vedetzi! am reushit sa pun totul la loc pana la 18, mi-a ramas doar ca vineri sa schimb lustrele intre ele shi sa montez aplicele...

pe unde gasesc tapet oare?...am un perete desenat shi ca vai de el, ma gandesc sa lipesc tapet pe el sau sa cumpar o harta de la diverta, abia la primavara m-ash incumeta sa dau cu lavabil

noapte buna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ontica Camelia

DanaAlex, eu te-am imbatranit cu 3 zile, imi cer scuze. Nu ne saboteaza nimeni, doar ca eu am tastat aiurea.


no prb!...bun shi asha, sanatoshi sa fim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

va salut si eu in fuga. eu vin de la munca si imi dedic timpul exclusiv familei& sport&somn. no internet. cam la fel si in weekend.
pupilesc fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 13diana79 spune:

[quote]citat din mesajul lui DanaAlex
Diana, ce-ai facut azi cu gradi?

Dana,am sunat la gradi si am vorbit chiar cu doamna directoare, care nu stia nimic de greva si de cele anuntate cu o zi inainte.
Si dansa fusese surprinsa de faptul ca din toata gradinita,marti au venit doar un sfert dintre cei mici.Este adevarat ca asistenta medicala ne-a dat informatiile despre greva,asa ca in ochii mei, actiunea asta a cam fost facuta special pentru ca lumea sa se enerveze si sa rabufneasca.
De miercuri programul a reintrat in normal si spiritele par relaxate...

Crix, iti multumesc si public pentru informatii furnizate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ema, tie sa-ti fie bine, asta conteaza! Sper ca te-ai acomodat la noul job! Cand mai prinzi 5 minute sa mai dai un semn! Ce face gradina ta iarna asta? Sunt perene plantele, ca taaree mult mi-au placut pozele, adica florile/plantele!

Dana, ce haioasa ai fost cu sarmalele la nunta.., deci se instalase T2!

Asa e cum zice dadi, si relaxarea face minuni!
Eu cu bb2 am dezamagit si doctorii...4 luni fara pilule, mi-a zis ca nici gand sa se instaleze sarcina(oricum luam pilulele pt functia ovarului nu contraceptiv)...si in a 5-a hop si Ana!
Da, Camelia si barzoiul tre sa fie relaxat, nestressat...

Una peste alta, zic eu ca fetele astea minunate ( tiza mea si Ghiulten) vor avea parte de bucurie...cand se vor astepta mai putin!

Mamaaa ce ploua!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Mamaaa ce ploua!


Da si aici ploua...si da n-am pelerina la carut...trebuie zilele acestea sa-i iau pe ambii sa ajung in Mall.Poate in vreuna din zile nu va ploua ca acum sa pot iesi cu ambii de gat





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput