FIV Europa(35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

florelacri eu cred ca ai inteles gresit. Nu au de ce sa te interneze 2 saptamani in spital, pentru niste injectii care ti le poti face si singura si dureaza 1 minut pe zi. Trebuie sa fii tu prezenta in orasul respectiv in jur de 10-12 zile.
Sau cine stie in Spania or fi ei mai altfel decat peste tot?!

bruni o sa ne dam toata silinta

Nu stiu cum e vremea pe la voi, dar la mine e cald si soare ca in mijlocul verii. Semn bun.

Catalina multumim pentru cap nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

adijo cum merge injectarea? Cum te simti?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Mersi pentru raspunsuri. Am dat mail la clinica si mi-a zis ca Testosteron-ul se face in z 2-4 si celelalte oricand.
Fetelor de la Viena va urez succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

oana dar tie ti-au cerut sa faci testosteron? eu nu imi amintesc sa imi fi cerut asa ceva. Asta nu este in principal un hormon masculin?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sisipisi

florelacri eu cred ca ai inteles gresit. Nu au de ce sa te interneze 2 saptamani in spital, pentru niste injectii care ti le poti face si singura si dureaza 1 minut pe zi. Trebuie sa fii tu prezenta in orasul respectiv in jur de 10-12 zile.
Sau cine stie in Spania or fi ei mai altfel decat peste tot?!

bruni o sa ne dam toata silinta

Nu stiu cum e vremea pe la voi, dar la mine e cald si soare ca in mijlocul verii. Semn bun.

Catalina multumim pentru cap nou.

asa zicea o tipa, o romanca ce si-a facut FIV-ul aici la mine in localitate ca a tinut-o internata 2 sapt pe perioada cat i-au facut injectiile si toate...
chestia e ca aici imi face FIV-ul la un spital de stat, si e FIV platit de ei, prin asigurarea sociala....
mersi oricum pentru raspuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Bruni, ce sa mai fac azi am fost ocupata tot timpul , iar legat de FIV am tot cautat apartamente de inchiriat si pana la urma , mi-am facut rezervarea la un apartament in care a stat anais.Ma ajunge 420 de euro 9 nopti eu zic ca e foarte convenabil, nu-i foarte aproape de clinica dar merg pe mana lui anais daca ea s-a simtit bine acolo sigur imi va fii si mie bine.
Sambata am clacat un pic , nu stiu venisem de la o inmormantare si m-am cam speriat , m-am cam ciondanit pe tema FIV cu al meu , pentru ca nu inteleg de ce trebuie sa trecem prin toate astea...si ma sperie gandul sa nu patesc ceva de la tratament.
Am inceput deja tratamentul, simt ca incep sa ma si ingras la naiba.
Abia astept sa plec la Viena , sa vad daca raman sau nu insarcinata...
Sa dea Dumnezeu sa reusim toate iar tu Brunadia sa ne urmezi

Adriabafta si tie
Adijo ce mai zici?
Sisipisi, balanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Sisipisi, da,mi-au cerut di testosteton in z2-4.
Fetelor,voi cat de mult v-ati ingrasat de la tratanentul pt Fiv?
Mi-e teama si de asta pt ca sunt deja cam rotunjoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

oana nu stiu sa-ti raspund, eu abia am inceput tratamentul de 3 zile si simt ca incep sa ma ingras...poate daca as face si niste sport in perioada asta nu as mai pune pe mine ...faza e ca de la pastile de frica sa nu le iau pe stomacul gol de fiecare data mananc inainte si dupa le iua...si am de luat 3 pastile pe zi deocamdata.....iar eu care nu aveam mese regulate simt ca iau proportii..nici eu nu-s tare slaba 55-56 de kg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Melisa, eu m-am ingrasat 7kg in ultimii 3 ani de cand m-am apucat de tratamente de fertilizare. E adevarat ca nici nu mai merg mult pe jos, m-am facut cam sedentara. Dar nu ma pot gandi acum la aspectul fizic, am sa tin regim dupa ce o sa reusesc sa am un copil.

Mergi la inceput