Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui irene26

Andra, mai dar tipul care v-a cununat arata ca Richard Gere, dar mai scund! Ai observat?


Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.


Pai era Richard Gere cand era mai mic

no, acum, serios, nu am vazut asemanarea pana acum, dupa ce ai scris, m-am uitat cand la nasu', cand la Gere si tot asa si parca-parca ar semana



Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui nibi_niki

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC

Nu e vb de drepturi, dupa mine este nevoie de o puitere mai mare de intelegere, dialog si mult, mult tact.
Intelegere doar din partea noastra a femeilor?Dar ei de ce nu ne inteleg ca suntem mai stresate,mai obosite si nu putem deocamdata sa le acordam aceeasi atentie ca la inceput.Cat despre dialog..aici e problema,ei nu comunica cu noi cand nu le convine ceva..gasesc cate o pipita gata sa ii mangaie pe crestet si sa ii compatimeasca pe ei saracii(vb la general acum nu de cazul lui Nafi
asa cum suntem noi sensibile sunt si ei barbatii.
poate ca ei sunt o idee mai sensibili ca noi..cand nu le convine ceva isi iau jucariile si pleaca.Daca nu le convine regulile jocului in alta parte isi iau iar saculetul cu jucarii si se intorc spasiti
Au si ei nevoie sa fie ascultati, alintati, giugiuliti.
pai eu il ascult...dar sa vorbeasca..



castelana mami fericita



MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
www.flickr.com/photos/44856184@N03/" target="_blank">POZE
AMR....7KG


Draga Niki eu scuze, n-am vrut sa te inversunez asa...
Sunt pro 300% pentru dialog, nu monolog!
asta in traducere e cam asa: suntem obosite si uneori ne simtim depasite de situatie trebuie sa spunem, nu sa asteptam sa ne vada: eu asa am facut de ex saptamana trecuta am avut cateva zile in cate as fi plans non stop, aveam chiar un sentiment ciudat ca ceva rau se va intampla. L-am sunat la servici si i-am spus: uite am nevoie de ajutor, ma simt tare rau, nu fizic, nu-mi explic ce am.
Cand a venit dragul de el am am stat de vb, am plans si eu vreo ora de m-am racorit, m-a inteles ca din cand in cand imi este asa rau dor de mama ca ma copleseste, afost langa mine si am vorbit mult, el apoi a facut ce s-a priceput sa ma mai distreze, sa-mi arate motivul pentru care sa zambesc: baietelul nostru.
Nu astept niciodata sa vina acasa si sa ma observe ca poate sunt in pasa rea, poate si el a avut o zi cumplita la birou si de aici cine stie ce ganduri se pot naste la amandoi.
Eu cand am nervi ii dau preaviz : vezi ca nu stiu ce am dar am trompeta.
El nu trebuie sa-mi spuna cand are trompeta ca se vede, ca te si "doare" asa ca ba eu ba el incercam sa vedem care-i problema, eu una nu rezolv nimic uneori daca e o prb la servici dar discutand se mai descarca si el, eu ii zic si eu parerea mea si tot asa.

Nu te superi pe mine, nu dau nici lectii, nu ma dau desteapta, asta e parerea mea.
Sunt si ei ai nostri si trebuie sa-i protejam

castelana mami fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am vazut poze cu daria, mama ce ochi are

mi se pare mariuca de oanka atat de mare! uitati cum marsaluieste prin bucatarie! zici ca are 1 an

oana eu va admir pe tine si pe sotul tau din tot sufletul, ca va aveti doar unul pe altul, ca aveti asa grija unul de celalalt si cum a stat el cu eric micut cand ai fost tu in spital...
genul asta de oameni se pretuiesc prea mult si deja si.au dat seama ce e important cu adevarat , ca sa mai dea pe alaturi....cam greu
si au si probleme cu adevarat! nu ca ale noastre nu ar fi probleme, dar oricum sanatatea e mai scumpa ca toate pana la urma

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Buna dimineata la toata lumea, am vazut rapid fotografii foarte frumoase cu bebelusi deosebiti; scuzati ca nu dau nume, da nu reusesc sa enumar pe toti din lipsa de timp.

Hi Rebiana,

am vazut in fotografii ca tu ai buggster, nu-i asa ca-i fain, noi il avem de la Magnus, si acuma e pe post de carut pentru Maxicosi ca am cumparat un adaptor si cand am nevoie numai putin prin oras rapid, punem Maxicosi pe el si gata... am rezolvat. Sta bine Mara in el, ca mie mi s-a parut mai moale pentru bebei asa mici, Magnus l-a primit la 1 an si de asta am luat acuma Joggster-ul de la aceeasi firma, cu care poti sa faci si jogging daca te tine pielea... O zi buna.

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Castelana,am spus doar e gandesc eu.Ma bucur ca Nafi a dat dovada de intelegere,calm.Ma opresc aici cu comentariile pentru ca se pare ca nu sunt inteleasa.
Oana sa stii ca votez in fiecare zi
Am vazut poze frumoase cu ginerica
Andra ochiosul frumos.Si ce botic are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna dimineata la cafea

nafi bine zici..imi place ca ai luat-o din timp...bravo tie..felicitari...

babyangel...nu stiu, eu cred ca vrea sa isi continue relatia... am inceput de cateva zile sa fac crize de nervi ...vreau sa plece,dar parca vreau sa stea...cred ca am inebunit...imi va fi greu,noi avem apartamentul cumparat cu credit imobiliar,si daca stau ac.doi ani nu voi putea plati ratele... greu,greu..apropo vreau sa va spun ca suntem casatoriti de 18 ani impliniti vara asta,cunostintele,rudele nu credeau ca dupa atatia ani sa avem o asa surpriza pentru toti...

Oana ai si de la noi...10 litri vin, 15 bucati paine, 16 bucati ou

am fost la cumparaturi si nu am gasit mai nimic pe placul meu,am luat un sac de dormit...in rest nimic...am iesit la KFC cu copii,si sotul,pentru copii mai iese cu noi...

asta e sacul nostru...
cred ca o iau razna..simt ca o iau pe alte cai...:((
http://picasaweb.google.com/sclipiciosi2010/Adelina123?authkey=Gv1sRgCPfV8cGMkKbMZg#5524100186892195218


FILMULETE
POZE

mamica de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

si tot ca o parere personala, eu mor pe aia de se baga ei in tot, cand eram gravida la spital ii vedeam cum citesc ei ecografii se uita acolo in gaura cand se craceste nevasta, ziceai ca.s de acolo , mai ceva ca ecograful in sine, si cand plange copilul de 2 ori inchide usa sau isi baga degetele in urechi, sau chiar daca nu fac asta tot ma enerveaza
si cel mai tare tot gravida eram , sa.mi iau chiloti in kiabi, la raionul de chiloti de gravide! era unul care se implica el in alegerea chilotilor se pusese in fata de nu mai vedeai nimic, mama ce-am intrat in el, de mi.am adus aminte de freedelia asa nervi aveam pe mine, eu l.as lua la suturi sa.l vad ca imi comenteaza ce chiloti de gravida sunt mai buni

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Roxi multumim frumos. Mi-au dat aripi vorbele tale, asa este eu tin tare mult la el pentru tot ce este si desi de cand sunt acasa ma mai enervez, deh, de la atata stat in casa si apoi imi pare rau. Desi stiam, scris de altcineva a avut un alt imbold.

Stanucel offf, imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asa probleme, mai ales acum cand ai un pui de om mic. Putere multa sa gasesti calea de mijloc.

Denisa unde esti? CUm a fost la Party?



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Si ca sa facem haz de necaz:

Ion statea pe prispa casei si fuma. Trece Gheorghe pe strada si îl striga:
- Ioane, hai, bre, sa bem un rachiu la crâsma.
- Nu vin, bre Gheorghe!
- Hai, mai Ioane, sau ti-e frica de nevasta?
- Auzi, mai Gheorghe, nici la lup nu-i e frica de câine, dar nu-i place cum latra.




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

si tot ca o parere personala, eu mor pe aia de se baga ei in tot, cand eram gravida la spital ii vedeam cum citesc ei ecografii se uita acolo in gaura cand se craceste nevasta, ziceai ca.s de acolo , mai ceva ca ecograful in sine, si cand plange copilul de 2 ori inchide usa sau isi baga degetele in urechi, sau chiar daca nu fac asta tot ma enerveaza
si cel mai tare tot gravida eram , sa.mi iau chiloti in kiabi, la raionul de chiloti de gravide! era unul care se implica el in alegerea chilotilor se pusese in fata de nu mai vedeai nimic, mama ce-am intrat in el, de mi.am adus aminte de freedelia asa nervi aveam pe mine, eu l.as lua la suturi sa.l vad ca imi comenteaza ce chiloti de gravida sunt mai buni

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE



he he he
te si vad!
asa m-ai distrat!


castelana mami fericita

Mergi la inceput