Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Dragaica, la Vlad in kk era verde inchis de tot, cu firisoare parca de marar... Atat de inchis... Ca un verde deschis, catre mustariu e ok...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


Uneori este verde putin mai inchis dar fara "firisoare"
Am sa o intreb pe pediatra data viitoare.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

crispro, sanatate lui V., sa se refaca rapid!

bytza, oooo, da, kk miroase a fier de mi se face greata. Primele dati cand i-am dat era si negru la culoare, acum s-a mai inblonzit

Si Elise mi-a adus o raceala frumoasa, cadou de la gradinita, asa, ca de inceput de an scolar: febra, muci si tuse productiva, deja vb ca Donald.

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


deja suntem doua cu aceeasi problema-putem deschide un fan club pe tema asta!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

crispro, sanatate lui V., sa se refaca rapid!

bytza, oooo, da, kk miroase a fier de mi se face greata. Primele dati cand i-am dat era si negru la culoare, acum s-a mai inblonzit

Si Elise mi-a adus o raceala frumoasa, cadou de la gradinita, asa, ca de inceput de an scolar: febra, muci si tuse productiva, deja vb ca Donald.

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


yammy, vreu si eu cioco, nu ai vreo poza sa vedem cum arata. unele se multumesc doar cu poza ca au multe kg de dat jos

Poze Bogdan
mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

spor la scris

ooana, te inteleg perfect cu bunicuta. Mamaita mea m-a crescut de la 3 ani, de cand a murit bunicul, si pana la 7 cand am inceput scoala. Apoi pana intr-a 11-a nu am ratat nicio vacanta la ea. desi are 94 de ani, doar 2 dinti lipsa, e lucida dar nu se mai poate misca decat pana pe prispa, inca nu imi pot imagina cum va fi cand ea ne va parasi. Sanatate bunicutii!


cam asa am fost si eu crescuta de ea pana la 6 ani si apoi pana in clasa a 12 fiecare vacanta o petrecem la ea la Cluj
sa iti traiasca bunicuta, frumoasa varsta
Citat:


Laptele formula nu e bun la cioco de casa pt ca e imbogatit cu diverse (a incercat soacra mea si nu s-a legat, a iesit o chestie flasca). Noi facem cioco de casa cu Raraul (si am o reteta in 2 culori, daca sunteti interesate trimit reteta in contul commun).


Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


off m-am desumflat oare nu se poate face chiar nimic cu el


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

ah oana, acum am citit. si la noi oare cd ajunge?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)





asta nu mai stiu dar cu posta romana mai mult de 3-4 zile nu cred ca face...depinde si cand le pune la posta...sper ca in cursul saptamanii urmatoare sa ajunga, asta e speranta mea


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Ooana sete nu cred ca ii e ca ia de la LM tot ce ii trebuie dar cand sughita imediat ii fac ceiuc si ii dau 20 de ml.altfel nu i-as da deloc.normal nu se da apa la bebelusii hraniti exclusiv la san deci daca nu da semne ca i-ar fi sete nu are rost sa cumperi.
cu kg...ce vis ca io is cat un butuc cu kg asteais mik de statura si de asta

crispo insanatosire grabnica lui Vladut iar tu fii mai linistita si cu incredere in tine ca facvi totul bine si numai asa vei reusi.tu oricum faci tot ce iti sta in putinta si cum stii mai bine,nu ne nastem invatate sa fim mamici ci pe parcurs ne invata nevoia.



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Ooana sete nu cred ca ii e ca ia de la LM tot ce ii trebuie dar cand sughita imediat ii fac ceiuc si ii dau 20 de ml.altfel nu i-as da deloc.normal nu se da apa la bebelusii hraniti exclusiv la san deci daca nu da semne ca i-ar fi sete nu are rost sa cumperi.
cu kg...ce vis ca io is cat un butuc cu kg asteais mik de statura si de asta

Mami de Andra Maria 02.08.2010


eu cand sughite il tin strans pe burtica mea sa se incalzeasca si il mangai pe spate...cateodata trece cateodata nu
de asta am intrebat ca si eu stiam ca setea o satura din laptele de inceput


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Crispro sanatate multa lui Vladut, sa se faca repede bine

mai fetelor, copilul meu a devenit urlatorul sef cand sa il scot afara, in momentul in care incerc sa ii pun puloverasul sa vedeti urlete...apoi in lift, pana iesim din bloc ne stie toata lumea cand iesim la plimbare si cand ne intoarcem

si ai vostri sunt la fel de urlatori?

plange rau de tot, si dupa ce il iau in brate, de nervi

o fi devenit rasfatat asa de repede? eu tot l-as lua in brate, toata ziua, dar macar sa nu mai planga asa....

plus ca m-am ales de la atata carat cu niste dureri de incheieturi si de genunchi azi dimineata pe la 6 cand maraia nu mai vedeam usa de oboseala

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Oana nici eu nu ii dau apa de sete ci pentru a amagi foamea canhd suntem pe drum pe undeva.. si cand sughita, ii trece cu prima gurita de apa..
Noi avem virusi in stomac, nu tinem nimic in burtica... efectul secundar la rotateq, e asa de bolnavioara ca plange intruna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Crispro sanatate multa lui Vladut, sa se faca repede bine

mai fetelor, copilul meu a devenit urlatorul sef cand sa il scot afara, in momentul in care incerc sa ii pun puloverasul sa vedeti urlete...apoi in lift, pana iesim din bloc ne stie toata lumea cand iesim la plimbare si cand ne intoarcem

si ai vostri sunt la fel de urlatori?

plange rau de tot, si dupa ce il iau in brate, de nervi

o fi devenit rasfatat asa de repede? eu tot l-as lua in brate, toata ziua, dar macar sa nu mai planga asa....

plus ca m-am ales de la atata carat cu niste dureri de incheieturi si de genunchi azi dimineata pe la 6 cand maraia nu mai vedeam usa de oboseala

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010



Si ai mei plang cand tre sa-i imbracam, nu suporta caciulita sau pluverul, apoi urmeaza cosmarul pusului in scaunelele de masina.


http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput