Aspirante optimiste. Felicitari Ramona!(586)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Cosmy ma bucur tare mult ca ati gasit un asa dr
Doamne da sa se intample si la voi minunea cat de repede


In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra

"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif" target="_blank">Marriage Ticker
Trying To Conceive
TTC blinkie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

cos_minutza ma bucur sa aud vesti bune de la tine. sa stii ca nici mie nu mi-a cerut dr. analizele din Z3 si Z21, le-am facut eu i n urma celor citite aici pe forum. Nu mi-a cerut nici spermograma sotului si nici sa vada daca am sau nu trompele Ok s-a grabit sa ma indoape cu pastile de stimulare a ovulatiei. de aceea am hotarat ca pana nu fac spermograma si HSG nu mai iau nici o pastila. Inseamna ca ai gasit un dr. care isi stie meseria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Va multumesc inca o data pentru felicitari!!!Sa va ajute si pe voi Dumnezeu sa ramaneti cat mai repede.

Scuze ca nu prea am scris,dar de miercuri am fost internata pentru analize,sa mi se stabileasca doza de Clexane.Deocamdata nu imi da si sunt cam dezamagita.Sper sa fie totul ok pana la capat.
Toata lumea se minuna cum de am numai 3 saptamani,se uitau la mine ca-s nebuna.Dar daca ciclul meu de de 24 de zile si am ovulat in Z9,normal ca dupa 10 zile am aflat.L-am vazut pe puiut la ecograf,are doar 0,24 cm,si corespunde unei sarcini de 4 saptamani.Lasa ca va creste el mare.
Noi incercam doar de 2 luni,asa mai serios si acum s-a prin.Eu am ramas intotdeauna repede insarcinata,problema a fost ca tot le pierdeam.Acuma ce o vrea Dumnezeu.

Liapoate e prea devreme.Eu stiu ca am facut sure check in Z21 si atunci a iesit.Tin pumnii sa iasa pana la urma!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 3+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Ramonella, felicitari si din partea mea sa ai o sarcina usoara,fara probleme.Si mie mi-a iesit MTHFR C677T heterozigot si factor VLeiden tot heterozigot si mi-a dat dr. U numai Aspenter plus vitaminele de rigoare. Acum am 6 saptamani si vreo 2 zile si momentan sarcina e in grafic. Si eu credeam ca trebuie sa fac Clexane dar se da mai mult pentru mutatiile homozigote, asa mi-a spus ginecologul meu.
Eu saptamana viitoare mai merg la eco, oricum sunt tare ocupata cu greturile si varsaturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ce faceti domne?? unde ati disparut toat?????

inca nu se stie cine e a doua graviduta???

noi am fost la eco. bb e bine, creste, are 904g, varsta dupa um corespunde cu varsta dupa eco. totu e ok.
mai mergem peste 4s la urm control.
s-a uitat si p analize, si a zis k e normal, mai ales k am tensiunea mica si din cauza asta au iesit si valorile un pic mai mici.
din pacate mi-a zis sa mai renunt la dulciuri, sa am grija cu paine, prajeli, paste, fast-food, tot ce nu e sanatos. mai ales k de acu incep sa depun si sa nu explodez

COsmi ma bucur k ai venit cu vesti bune. eu am crezut k ai facut deja analizele astea.





Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 26+ cu Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

bebelu


www.fertilityfriend.com/home/30fde4" target="_blank">TTC
Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_i spune:

Ralu, nu stiu, dar e atat de liniste...
ce bine ca bebelu tau e bine. eu am inceput ceva analize, sunt ok pana acum.
nu cred ca exista "a doua gravidutza", cred ca (nu mai stiu cine) se referea la Ramo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ba da Bebeblu le-am facut in martie insa acum a trebuit sa le repet si sa mai fac cateva in plus!Felicitari pt grasunica
Cixi si eu din acelasi motiv am schimbat medicl
Gaby,Paula
Anna si eu cred ca Yasmi se referea la Ramo

tuturor!!!

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

am intrat sa felicit pe anca
pt nepotica

si pe cosminutza pe medic

va multam de urari

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Cosmy si eu vreau sa schimb medicul,
o sa incerc si eu in Ungaria
mi-a recomandat nanasa mea 2 dr,acolo o sa mearga si ea
ca astia din romania sunt niste fomisti de bani
nu se ocupa deloc
unul dintre dr e la o clinica in debrecen si celalat e la o clinica din Fehérgyarmat
apoi vedem noi la care mergem
ca raman luna asta.ca nu raman tot schimbam medicul




In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra

"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif" target="_blank">Marriage Ticker
Trying To Conceive
TTC blinkie

Mergi la inceput