Cat costa o nastere ?

Cat costa o nastere ? | Autor: corina teo

Link direct la acest mesaj

Mamici,
Cat v-a costat nasterea ? De la cumparaturile pentru spital pana la "onorariile" cuvenite tuturor, de la medic la portar ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Depinde de mai multi factori:
De spital,doctor,de felul nasterii(natural/cezariana),de tipul de anestezie folosit.

Eu am nascut natural la Giulesti,cu D-na Dr.Georgescu care a primit 100$,iar asistenta 1.000.000lei,la fiecare tura de la bebelusi dadeam cate 50.000 ca sa aiba grija de BB(spre bine lui si al meu) si portarul cate 20.000 pentru ca pe atunci maternitatea era in carantina.
Daca te pot ajuta si cu alte detalii da-mi semn!
Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Draga Carry,
Ne-ar ajuta foarte tare daca ne-ai spune cand ai nascut tu.
Si pe mine ma intereseaza tarifele.

Pupici,
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cary nu Carry, scuze vin cu mielu'!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Si eu tot la Giulesti am nascut, dar prin cezariana si am cotizat cu 200$ la medic si 1 mil. la anestezist. La ceilalti am dat aprozimativ cum ti-a zis si Cary.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Daca va e de folos, eu am nascut in iulie 2002. Eu am mai dat si la medicul neonatolog 500.000 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Am nascut in martie 2003,asa ca pretul e super recent!

P.S.Nu prea-mi place carnea de miel asa ca poate te orientezi la un ied!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Am nascut la Municipal prin cezariana in iulie 2003 . Doctor 300 $ , anestezist1000000, neonatalog 500000. in fiecare zi din 12 in 12 ore cand se schimbau asistentele ,cate 200000. cate o suta la fiecare si erau 2 una pt.bebe si una pt.mamici.


gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eryka spune:

Mey fetelor dar in Romania kiar nu se poate face nimik fara shpaga??Kiar si portarul trebuie sa primeasca ceva??Ma ia cu groaza

Eryka & sufletzelul din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

in dec la giulesti portaru cerea 50000. sau bodyguardul???. E drept ca intrai in suma asta la ce ora doreai.
in rest ca la marianar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina teo spune:

Draga Eryka,
Se vede ca nu ai mai dat de mult pe meleagurile natale. Azi iti trebuie bani in buzunar pana si cand traversezi, ca cine stie... poate i se nazare vreunui politist ca ai trecut cu un pas mai departe de trecerea de pietoni. Cat despre spitale, ce sa-ti zic... Nu mai are nimeni nici o strangere de inima sa te lase sa mori cu zile, si de data asta, din pacate, nu exagerez.
Stai acolo ca stai bine

Mergi la inceput