Sezatoarea canadiana (193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Eu pot in orice vineri mai putin pe 29. ( am acelasi deadline ca data trecuta cind nu am putut ajunge)

Iselin
, mi-a trimis ceva pe email sa-i imprim la un client intr-un anumit program si ca sa nu trimita emaiul gol mi-a scris citeva cuvinte...Ei nu stiu sa scrie in Ro, vorbesc f bine dar nu scriu.

Unde in Rive sud ai stat?

Nici eu nu sunt capabila de intilnire simbata sau duminica,vinerea insa e perfecta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Simona, nici o problema, doar ca se lasa mai usor incaltat duminica dupa-masa, cind sintem toti acasa si nu avem nimic de facut. Am facut si eu o incercare... Dar daca propuneti, asta este, nu zice nimic, ca stie ca e de rau daca se leaga de intilnirea cu voi. Deci, eu pot in principiu oricind, numai ca nu pot sa ajung decit pe la 7, nu 18.30 cum era de obicei.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dana, mi-a dat Denisa o ideee!!! Ce ar fi sa reduc un pic dialogurile interminabile cu Agata si sa o pun sa-mi scrie. Nici nu conteaza in ce-mi scrie, in franceza, in engleza, in romaneste, important este exercitiul, dom'le... si ca nu-i mai aia la cap cu 'filozofiile' noastre pe ceilalti din casa. Ca pe ta-su si pe Tudora ii lasa rece, ei nu sint oamenii explicatiilor, ci ai logicii, cu schema va rog... iar Lisandru tipa cit il tine gura, ca poate terminam odata ce avem de explicat si-i dam si lui o cana cu apa. Ii propun, sa vad ce zice... poate tace, mai stii? Si daca tace ea, tac si eu... promit.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

deci te tai de pe lista daca vii la mine in teritoriu si nu ne vedem macar 5 min!

Citat:
citat din mesajul lui iselin

Simmona, buna! Da, vecina-s si eu! Tocmai ce-am zis in capitolul trecut ca invit fetele la Holloween in Laval in cartier la noi.
Ai retinut Rive-sud pentru ca am spus ca am stat acolo 3 ani? sau pentru ca povesteam despre o prietenie tradata?

Deci si eu disponibila pentru intalnire, mai putin pe 22 octombrie. Am examen a doua zi de dimineata.

Dana, si mie mi-a placut raspunsul copilului tau, isi asuma responsabilitatea pentru opiniile personale, imi place asta. Dar asa iti scrie in fr? Adica ma intrebam daca scrie si in ro sau nu?

Mqqm, cati ani are copilul tau talentat?
As fi zis ceva despre reteaua hidraulica din Ontario si menta care creste in spatele casei tale, dar mai bine nu, fara discutii inutile


Ontario Apropo, saptamana viitoare la sfarsit mergem la prietenii nostri in Kitchener- Woterloo si daca vreti sa trimiteti sau sa aduceti ceva nu ff mare, cu placere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Un banc primit pe email:

Un tânăr arab îl întreabă pe taică-su:
— Tată...
— Da, fiule!
— Pentru ce purtăm pe cap pălăria asta bizară?
— Se numeste burnuth iar în desert te apără de soare, răspunde tatăl.
— Aha... dar tată...
— Da, fiule!
— Da' ce-i cu rochia asta pe care o purtăm?
— Este burka, iar în desert, unde este foarte cald, îti protejează corpul.
— Bun! Dar, tată...
— Da, fiule!
— Ce-i cu pantofii ăstia ,cam urâti, pe care-i purtăm în picioare?
— A... sunt babouches si sunt pentru ca atunci, când mergi prin desert, să nu te arzi la picioare.
— Bun... O ultimă întrebare, tată.
— Ce mai este, fiule?
— De ce locuim în Montreal?

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Maru, ai menta??

Rigoletto, cineva? Intrebasem si eu...
Acum va rog, caci e mare problema ...de 10 ani de casatorie, sa fac si eu o surpriza cu ceva ce stiu sigur ca nu a vazut?
La donna e mobile... ????

Dana, am stat in Longueuil, aproape de metrou. Nici copilul meu nu stie sa scrie in ro, nici nu incearca, imi explica ca ea e mai mult in fr daca ii scriu vreun bilet in ro.

Simona, primarul din Levis, fiind la drum de seara, a confundat apa cu taria e clar! Pedeapsa publica, asa! Mai ramane sa divorteze sotia!

Edit: pentru pauza intre cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zavalita spune:

Evident ca si eu mi-am adus punga de medicamente dupa mine...am mers pe ce-i mai greu de facut rost si am renuntat la naturiste. mare greseala, in primul rand ca nu gasesti chiar orice.

Fetelor voi stiti vreun loc de unde as putea sa-mi iau produse mai naturale adica mai chinezisme?hihaaaaaaa.Ceaiuri, tincturi, propolis, ceara etc.... dar un naturopat/homeopat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

chinatown


iselin, am ceva leustean

Citat:
citat din mesajul lui zavalita

Evident ca si eu mi-am adus punga de medicamente dupa mine...am mers pe ce-i mai greu de facut rost si am renuntat la naturiste. mare greseala, in primul rand ca nu gasesti chiar orice.

Fetelor voi stiti vreun loc de unde as putea sa-mi iau produse mai naturale adica mai chinezisme?hihaaaaaaa.Ceaiuri, tincturi, propolis, ceara etc.... dar un naturopat/homeopat?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Citat:
citat din mesajul lui zavalita

Evident ca si eu mi-am adus punga de medicamente dupa mine...am mers pe ce-i mai greu de facut rost si am renuntat la naturiste. mare greseala, in primul rand ca nu gasesti chiar orice.

Fetelor voi stiti vreun loc de unde as putea sa-mi iau produse mai naturale adica mai chinezisme?hihaaaaaaa.Ceaiuri, tincturi, propolis, ceara etc.... dar un naturopat/homeopat?




Produse naturale/naturiste, tincturi, creme, etc:

- Magazinele rachelle- Berry, pe platou Mont-Royal
- jos la metrou la Berry-Uqam, langa un magazinas de pizza este o chinezoaica care vinde dintr-astea
- Marche Tau
- punctele de distributie A. Vogel
http://www.avogel.ca/fr/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

chinatown


iselin, am ceva leustean
Citat:
citat din mesajul lui zavalita

Evident ca si eu mi-am adus punga de medicamente dupa mine...am mers pe ce-i mai greu de facut rost si am renuntat la naturiste. mare greseala, in primul rand ca nu gasesti chiar orice.

Fetelor voi stiti vreun loc de unde as putea sa-mi iau produse mai naturale adica mai chinezisme?hihaaaaaaa.Ceaiuri, tincturi, propolis, ceara etc.... dar un naturopat/homeopat?




Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


Apropo de leustean, ca tot uitam,, sar'na, tufa de leustean planatata de Rox, transportata de Simonna, si motzaita de Addie e numai buna de ciorbe, vara viitoare impart leusteanu



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput