Ghiocei de Martie-Aprilie***255***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Tocmai am primit si eu un banc pe mail :)Un tip se duce la Finante pentru un interviu.Intervievatorul il intreaba, "Esti alergic la ceva?", la care a raspuns,"Da, la cafeina.""Ati lucrat pentru serviciul public inainte?""Da, am fost in armata." spune el, "Am fost in Afganistan de doua ori."Intervievatorul spune: "Asta va va da un avantaj de 5 puncte la ocupareaacestui post."Apoi, se intreaba el, "Aveti vreun handicap, de orice fel?"Tipul spune: "Da. O mina a explodat langa mine cand am fost acolo simi-am pierdut ambele testicule".Intervievatorul face o grimasa si apoi spune, "OK! Aveti suficientepuncte pentru a fi angajat. Programul normal zilnic este de la 8:00 la16:00. Dar puteti incepe maine la 12:00 - si veti veni in fiecare zi dela 12:00"Tipul este nedumerit si intreaba: "In cazul in care orele de lucru suntde la 8:00 la 16:00, de ce vreti sa vin la 12:00? Eu nu vreau nici untratament special..."Intervievatorul spune: "Ceea ce trebuie sa intelegeti este ca acestaeste un loc de munca la Finante. In fiecare zi, de la 8:00 la 10:00, nebem cafeaua, apoi, pana la 12:00, ne scarpinam la testicule. Nu are sens saveniti de la 8:00 ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina, eu am fost aia rea? Ca incep sa-mi fac procese de constiinta

Uali si Ina si mie imi pare ca semanati: la stil, nonconformism si nonsalanta...Si sunteti faine amandoua! Uali, superba rochia...faine pozele la Muzeul Satului...simpatici finii ( nu stiu, mi-au dat impresia de oameni buni).

Ina, rochia ta de mireasa mi-a placut inca de cand eram cititoriu din umbra...iar poza cu Clark Gable si Vivien Leigh..de poveste!

Mireal, frumoasa, suava si subtirica...io nu stiu ce burti vezi tu!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gaza, da, sunt foarte subtiri!Adrisimo, multumesc pentru PM.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

mama..Ina..eu cred ca eu am fost aia rea..nu?:)))toata lumea acum se intreaba cine..unde.cand cum?Eu am fost?



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

de aprecieri!
Din punctul meu de vedere, postarile tale sint pline de bun simt si, indiferent de subiectul abordat, pline de caldura; se vede ca-ti pasa cind scrii si te felicit pentru asta!

Poze din concediu nu am pus inca; nici macar nu le-am descarcat in calculator; o sa-ti trimit PM cind le postez, ok?


Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Vazut nasici frumoase si mirese si mai frumoase. Poza Inei mi-a ramas in minte inca de la inceput atunci de mult. Zici ca e de revista, si mai mult mi-a placut ca a avut o pata de culoare, acle cordon din talie. Uali e si ea frumoasa foc si chair semanati voi doua Ina si Uali, oti fi rude mai stii? Nasicile una si una, eu chair ma gandeam ca atunci cand o sa va pun poze de la nunta la care tocmai am fost nu o sa fiu o nasica asa spectaculoasa cum ati fost voi.

Ualiai PM
Inna sper ca nici eu nu sunt aceea care te-a necajit, daca da, imi cer scuze ca n-am facut-o intentionat. S apropo mi-ai ramas datoare cu link-ul la pozele din concediu, ca eu n-am vazut cand l-ai postat si vreau si eu sa ma delectez cu meleagurile insorite de langa mediterana.


Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor




Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

De cand asteptam sa deschida cineva capitol nou! Intre timp tot incercam sa imi amintesc parola, caci am uitat-o.
Ina, intr-adevar, nu-mi sta in fire, dar se mai intampla, eu am patit-o cu Anca, pe care am deranjat-o cu o remarca de-a mea fara sa am aceasta intentie!
Uali, body-ul nostru este tot mov, tot cu ingeras, insa alt model. Materialul l-am perceput ca fiind prost de la inceput, deci cred ca difera de la un model la altul. La noi au iesit atele la fundulet, unde e cret.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



...pai s-ar putea sa difere calitatea de la un model la altul...ce sa zic...doar ca io n-as fi dat banii sa-l cumpar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilincaaaa!Cum vii, sa treci la raport, ca ma ia pe mine stresul!

Ana-maria, cum e Eva?

Adrisimo, cum e Dragos?

Cati, cum e Piti?


Ina, o poza-doua din concediu...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

LA MULTI ANI FERICITI SI IMPLINITI!

PISIK

Multe si

Uali: multa sanatate mamei tale, sa fie bine.

Cu antibioticul, la fel procedez si eu, astept sa vad daca dau roade celelalte medicamente, dar daca vad ca se agraveaza boala nu mai stau pe ganduri.

Tot uitandu-ma la poze frumoase , nici nu am mancat de pranz si imi este o foame , am vazut nasici super, miresici de asemeanea si ghiocei dragalasi tare

O sa incerc si eu sa pun cateva poze de cand am fost nasi, cu toate ca am o amaraciune in suflet, caci finii nostrii sunt pe cale sa se desparta

Insanatosire grabnica va doresc si la mamici si copilasi


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Anaan, Eva e ceva mai bine, dar nu grozav.Multumim de intrebare Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Georgiana, e ok; pot sa-ti inteleg impulsul.



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput