FIV in Ungaria 116

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mami,am inteles...o sa-mi fac programare si o sa ma duc seara ca nu am de gand sa petrec toata ziua acolo...ma duc strict pentru o sauna si un masaj-da as prefera unu de 60 de minute...deci in 2 ore as fi gata...cu tot cu schimbat/dusat.

azi am sunat la Korall si mi-am facut rezervarea pentru Noiembrie...i-am zis lui Robert sa ma aibe in vedere pentru data de 15+- 3 zile.

joi ma duc sa-mi fac analizele pentru ATI si secretia,paps si clamidia.


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata! Am o mahmureala in cap de zici ca n-am dormit toata noaptea Asa ca mi-a fost tare greu sa ma trezesc si sa ma duc la analize azi...da maine sigur trebuie sa ajung.
Va pupic si sa aveti o zi linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina_anam
Mami am vazut ca tu ai luat clexane, de la tine putere? Si inca o intrebare se da fara reteta?


da, eu am luat clexane de la mine putere ca si eu am o mutatie (vezi semnatura) si am vrut sa stiu ca am facut tot ce tine de mine, chiar daca ei nu mi l-au recmandat... l-am luat fara reteta de la farmacia tei!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26
Mami citeam de ultimul embrionas care e pus la dospit. Daca se face maricel in congeleaza?
Ma tot intreb...eu dupa punctie am avut 5 foli, din care 2 erau de cca 15 mm si i-au pus sa creasca pana a doua zi, cand mi-au spus ca au crescut ceva dar nu-i mai lasa ca cine stie ce se intampla apoi. Oare nu puteau sa-i fertilizeze si apoi sai puna la crescut? Offf...de ce mi-oi mai pune atatea intrebari...na,na,na bataita la fundu meu sa ma potolesc!!!


elenus pentru ca ovocitele sa se fertilizeze e nevoie sa fie mature si de calitate! daca fac punctia pe ovocita imature, nu au sanse la fertilizare... asa ca din acest motiv asteapta ei pana ajung foliculii la ~ 20 mm...
intr-adevar embrionii pot fi lasati pe urma sa se dezvolte dar exact cum am spus, pentru a deveni embrion, ovocitul trebuie sa fie fecundat!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

'neata gagici
o zi buna sa avem



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

buna dimineata

am si eu o intrebare pt fetele care au facut fiv cu pk
inainte de a primi schema de tratament mai facem analize de z3? eu am facute mai multe seturi de-a lungul timpului (ultimele in mai) si nu mi-a cerut sa mai fac, deja sunt pe AC (cred ca nu mai am cind sa fac)

la mijlocul lui octombrie avem o programare sa verificam de chisturi (eu am 3 chistulete functionale ramase de la o stimulare cu closty) si daca e cazul mi le aspira, dupa care peste inca o saptamina incepem stimularea; tot atunci mi-a zis ca imi da si schema de tratament

oare mai facem analize de z3 si daca da cind?
orice sfat, parere imi prinde bine

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

edennoa nu mai faci hormonale de ziua 3... le va lua in considerare pe ultimele facute!
faci la pk ecografia? ca eu am facut ecografia in tara si am avut un chist dar nu a avut cine sa mi-l aspire... am facut stimularea cu el, a fost de acord pk...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mami,Albu nu ti-a aspirat chistul din lipsa de timp sau pentru ca nu se baga???


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

mami vreau

eu aveam un chist mai vechi care nu se prea resorbea si a fost de acord pk sa fac stimulare cu closty, ca era de 2 cm; acum insa dupa stimulare ajunsese la 3 cm si au mai aparut inca 2 de cite 2 cm; de aceea zicea ca sunt cam multe; el mi-a recomandat sa incep ac si la 3 sapt de ac la eco sa vin pregatita cu analize si fara mincare daca trebuie face aspiratie (iti dai seama ca nici eu nu am in cluj cine sa il aspire); azi mi-am facut analizele si peste 2 saptamini rezolvam daca e cazul; eu m-as simti mai bine sa stiu ca nu mai e nimic pe acolo, mai ales ca e primul fiv si nici nu stiu la ce sa ma astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

mami vreau inca o intrebare: cit era de mare chistul inainte de stimulare si cum a evoluat?

sunt 2 intrebari

Mergi la inceput