Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva

Michelle - daca o ti cu capul in jos curge ceva?

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)
nu

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Super - la cele 6 avent, 4 nuk (sticla de sticla), 2 chico cu gat stramb ma bag sa mai caut si Nuby - va zic daca gasesc si la ce pret.

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

katalina sunt 30 in pachet. Eu doar Bella am avut si nu pot sa zic ce parere am, pentru ca am folosit doar cateva, eu n-am avut nevoie, nu mi-au curs deloc sanii.

mycya, probabil e ok sa dizolvi oscillo si in ceai daca zici ca a avut efect. Eu pana la urma am dizolvat in apa plata ca asa scrie in prospect. La urmatoarele doze astept sa vad si racusoru cum sugereaza

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

eu am sticluta cu tetina de silicon de la Primii Pasi, curgere lenta, nici aia nu picura decat daca o scuturi tare...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
Sierra Nevada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Ilinca - homeopatele nu se amesteca cu nici o alta substanta ca sa aiba efect - 15 minute inainte si 15 dupa nu se bea/mananca nimic. In plus se evita paste de dinti, cafeaua...(la oamenii mari of course). Pana la urma dizolvi intr-o lingurita de apa si ii dai, nu trebuie un bibe intreg.

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

I-am gasit intr-un catalog de la un magazin XXXLutz - doar sticlute de baut, lingurite, castronele- cand ma duc la ei ma uit sa vad daca au si tetine/biberoaane...

Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna fetelor....azi m/am tuns...am fost cu o prietena si pitica dupa mine

Michelle de unde atata bucurie...nu doarme...vrea in brate sa vada ea lumea...eu cand ies afara ma gasesc cu mai multi prieteni si o iau pe rand in brate pana o adoarme cineva si pe urma o pun in carut...dar nu doarme mult...in zilele bune max 1h...e bine si asa

Am vrut sa dorm si eu cu pitica si mai rau am facut ca am adormit jum de ora si s/a trezit si acum ma doare capul

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ca veni vorba de dormit...Filip doarme bine in carucior...si in casa si afara...sigur, sunt si unele exceptii, si atunci musai vrea brate...dar si lui ii place doar la verticala, nicicum la orizontala..chiar si la carucior i-am ridicat spatarul cu o treapta, sa vada si el lumea...

si acum o intrebare de 1000 de puncte: de o vreme isi tot infunda pumnii sau degetelele, depinde cum nimereste, in gurita...dar asta nu de foame, am verificat...nici dureri nu are, ca nu se caraie...ce-o fi oare? ai vostri fac asa? dar sa-l vedeti cum se arunca la pumnulet, si cu cata patima il baga in gurita...mama mamaaaaa...

si inca ceva: cand mananca, tot timpul da din manuta libera...asa de mult o tot misca, incolo-incoace, ca uneori isi mai trage in cap cate una de suna... ai vostri fac asta?

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Ziua buna,

Io ma duc cu capul sa zic asa, Maria are muci ca noi toti de altfel si ma duc cu ea la medicul de familie
pediatru ca asa scrie pe parafa si sa nu va spun ca am plecat nauca de la ea, i-a prescris ANTIBIOTIC CEDAX, ma uitam la ea si nu stiam ce sa zic pur si simplu am plecat nauca!

Cum e posibil sa prescri antibiotic pt un bb de 2 luni caruia doar ii curge nasul?
Eu cu antibioticul intervin abia dupa 3 zile in care temp nu scade sub antitermice!

O schimb!

Am gasit pe cineva care vine acasa, consultatia este 150 lei dar mi-a placut cum si-a pus problema si cum a consultat-o pe pitica si ce frumos a stat ea la toate manevrele pe care i le-a facut!

asa ca tratamentul va fi vit c si nurofen + curatat nasul si aspirat!

In cazul in care mucozitatile devin verzi facen exudat si abia dupa vedem ce va fi nevoie ca si tratament!

Si sa nu uit mi-a spus ca ce mancam nu se excreta in lapte!

Pediatrii acestea nu au facut aceeasi scoala, ca eu nu mai inteleg nika!

Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

acum am venit si noi de afara, am stat aproape 5 ore jumate la inceput a facut capul girofar, apoi a dormit 3 ore cat mami a citit pe o banca...am mancat, baut bere, ceai am fost la baie de 2 ori cu tot cu bebe dormind la restaurantul din parc

cand s-a trezit i-am dat sa pape in parc bine acoperiti, sa nu se vada nik de 2 ori chiar, la ambii sani

puteam sa mai stam, dar tot isi baga manutele in gura si am crezut ca ii e foame, dar nu mai vrea

acum recuperez ce ati scris...de oscilo

se da doar un capacel, nu tot tubul, si se pun asa in gurita. nu dizolvat in nimic. se topesc in gurita, nu are nimic copilul

crispro incearca cu seringa, ca ii dai cate putin cate putin

mai citesc

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput