Fluturasi de martie-aprilie 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

cris 85 cumn adica probleme de sanatate? poti sa fii mai explicita? Imi pare tare rau....

Sa porti cu placere pantalonasii si salopeta, ...las ca va veni vremea sa intrii in ei. Mi-am cumparat si eu unii, negrii...simpli, cu bata elastica...si aceeasi situatie, imi pica

sanatate multa!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu un suflet 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

lalely: off cat te mai inteleg. este normal sa stii. si eu am patit la fel si inca -mi mai este rau. ce pot sa spun, poate te ajuta: nu mai manca fructe. eu pana mi-am dat seama ca cel mai rau imi este de la ele...am suferit rau. acum nu mai pot manca decat ...zeama de la ciorba..piure...iaurt..miere si lapte. si toate acestea in cantitati mici. adica nu ma satur deloc. pt ca am incercat sa maninc pe saturate si ...vai de mine ce rau imi era dupa aceea. sa stii ca covrigii si pizaa la mine au mers f bine. si prajiturile mai uscate..biscuiti..cornulete..chestii din astea.
sper ca te-am ajutat in acest fel...a, si inca ceva, ca sa scap de grija asta la sercviciu, le-am facut instiintarea oficiala la acre am adaugat edeverinta de la medicul de familie si apoi am putut voma oarecum in voie...desi tare ma jenez, dar nu am ce sa fac.
singurul lucru bun de la raul asta al nostru este acela ca bb sunt bine cat noua ne este rau.
si ai grija sa bei apa ca sa nu te deshidratezi.
oricand ai nevoie de umar..eu sunt aici.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris85 spune:

catank in timpul sarcinii am fast diagnosticata cu artrita reumatoida ( fetele stiu ptr ca am vorbit despre asta ) insa medicamentele care in mod normal se iau ptr astfel de situati cont interzise in sarcina, am fost pusa in situatia de a alege copilul sau sanatatea, iar eu ca si orice mama ma gandesc, am ales copilul..si de atunci ma lupt cu sintomele si stariile de rau.. in plus ieri noapte am gasit pete de sange viu in sacun..un alt motiv de ingrijorare..

Dar nu prea vreau sa va vorbesc despre problemele mele de sanatate, ptr ca vreau sa gandesc pozitiv desi uneori e chiar foarte greu..

ce conteaza ptr mine mai mult este sanatatea bb ce il port si ma rog sa nu fie afectat cu nimic

--------------------------------------------
Cristina, mama lui Giulia ( 21.09.2007)..si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

lalely: pentru usturime cand faci pipi, poate e doar o mica raceala, am avut si eu si mi-am facut bai cu apa calda si sare multa la picioare. s-au atenuat si apoi au disparut.
incet parca incep sa dispara si din raurile astea, de unde la inceput nu-mi mai su[ortam nici mirosul meu ..am inceput sa mai suport si din fumul de tigara (al altora). mai rau e ca cum intru in bucatarie imi vine sa vomit...o ocolesc de zici ca-i zona minata:(

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

cris85 suntem alaturi de tine! Dumnzeu sa te binecuvinteze, si sa va aiba in paza! Doamne ajuta!

Fruntea sus, ...si ZIMBESTE!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu un suflet 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank ce frumoase sunt pozicile. foarte frumoase, si buburuza ta este superba, ce frumos se vede manuta si piciorusul. si bebelina din pozici este dulcica foc

cris si eu iti doresc sanatate si multa incredere si ganduri pozitive ca totul va fi bine. mereu sa gandesti pozitiv si asta o sa te ajute foarte mult

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Monas... multumesc mult pt raspunsuri.
Sa stii ca pana azi si eu constatasem ca merge cu covrigi..astazi i-am vomitat si pe aia..
O sa incerc cu ce mi-ai recomandat tu....Nu stiu cum sa mai procedez...
Cu serviciul ma gandeam sa anunt dupa 12 saptamani sa trec de riscul asta...eu am fost la eco acum 2 saptamani ..nici nu stiu acum cum mai este bebe.Ma mai duc la eco abia saptamana viitoare si daca totul iese bine anunt si eu..ca nu mai pot sta asa cu stresul ca ma vad colegii cum mi-e imi este rau tot timpul...

Avem voie cu picioarele in apa calda cu sare???Nu stiam..dar incerc diseara

10+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank nu-ti fa probleme de burtica. o sa creasca ea de n-o sa se mai opreasca. conteaza cum creste bebele nu burtica.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Am venit din cauza ca mi-era atit de rau pe drum...N-am mai luat nici salata d ela Spring c anu mi-a placut cum arata...

Roxy,bun ce gatiti voi acolo si chiar ma gindeam ca voi papa so eu o ciorbita acra ca am proaspata si mai bun decit altceva..Ma bucur ca ti-a placut linkul, cind ai timp si vrei poti s amai rasfoiesti siteul, mie-mi place tare mult
Miki , abia astept si eu sa terminati cu naveta si cu stresul asta cu casuta.
Catank, geamurile, cum nu...abia mi-am intrat in mana
BB_yasmi, deci am papat la fel, acum am mincat un mar, parca nu mai vreau sa maninc nimic cu starea asta..Poate dc reusesc sa adorm sa ma trezesc mai bine.
Monas, ce frumos ca ai gemeni, uite eu vreau sa te incurajez si sa-ti spun ca eu sunt din gemeni si o relatie mai frumoasa nu cred ca poate sa existe. EU si cu geamana mea(desi mai am surori) suntem atit de apropiate si vorbim de 10 ori pe zi si ne stim gindurile si ne ghicim imediat. Iti spun sincer ca e minunat..poate primul an sa fie mai greut, dar trece repede timpul asta si dc ai putin ajutor si noroc sa-ti fie cumintei...n-ai treaba, vei fi fericita la dublu. Stiu si eu dragutii astia de prieteni binevoitori care te "incurajeaza" Si pe mine aproape toti m-au luat cu ce-mi trebuia al treilea, cu texte de genul: eu nu m-as mai apuca inca o data...s-o iau iar de la inceput, abia am scapat un pic si am inceput si noi sa iesim la terase, etcetc..Cind ma intreaba de ce inca unul le inchid gura cu de ce nu inca unul??? Trebuie sa ma aliniez cumva la standarde de 2 copilasi...sau doar unul singur?? Fiecare stie ce vrea in viata, eu de altfel nu-s vreo carierista, cariera mea e linga copilasi , sincer de tot, serviciul nu-mi aduce bucurii,decit bani...asta e!
Cristina_sb, lalely, of nasol cu greturile astea...fiecare cum avem norocul, pe mine m-au tinut mult si la primele sarcini...Dar sper acum dupa 18 sapt sa-mi treaca, sa nu ma tina toata sarcina.
Cris 85, sanatate multa, nu te descuraja si deprima. CU sangele in scaun...are vreo legatura cu boala cu care te-au diagnosticat? sa tii ca si eu am gasit si nu o data...Mi-am facut si colonoscopie, care mi-a iesit ok. Se pare ca am doar colonul iritabil si hemoroizii astia, in rest e ok. VOiam sa-ti spun doar ca nu esti singura care ma gaseste asa ceva. Eu am mai multe prietene carora li se intimpla. Nu trebuie neglijat oricum, tb aflata cauza, dar stai linistita ca o sa fie bine, te apara DUmnezeu, nu te lasa, ca doar de-aceea ti-a dat bblusul , sa te bucuri de el.

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

LALELY - din pacate aceste situatii in care te simti mai putin bine sunt "normale", nu-ti ramane decit sa fii cit mai linistita, ...calma si sa maninci putin, des....si ceea ce-ti prieste. In legatura cu usturimea... analize nu ti-ai facut? urocultura? pina una alta ... lichide multe sa consumi... Multa sanatate!

MONAS - zici ca fructele ti-au facut rau? eu daca nu maninc fructe mi-ai luat mainile si picioarele. Desigur, .. organismul difera...Acum am dat-o pe gutui, 3-5 zilnic ...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu un suflet 13+

Mergi la inceput