Gravidute&Mamici de IASI(120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Aici sunt draga,arde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumim pt urari tuturor,am avut un weekend minunat dar si obositor,am inceput de samabata dimineata cu musafiriiVladut a fost in culmea fericirii cu toti prietenii lui care mai de care mai muciossper sa scape nevirusat.
Eu am o raceala de aia adevarata de care nu mai scap deja ma dispera.A primit o tona de jucarii si carticele nu mai stiu pe unde sa le mai inghesui.L-am schimbat la cealalta gradinita si pare sa fie fericit acolo pt ca in fiecare dimineata mentioneaza ca merge la gradinita 2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna
azi Darius a reinceput activitatea ... sa mearga la popii, e mult mai bine dar tusea inca nu ia trecut ...
la popii din grupa lui doar 3 copii erau , grupa mijlocie nu era nici un copii... e jale mare cu virozele astea...
iam laut ceva pt imunitate sper sa mearga ...
iulia, multumesc pt cafea... cei drept am baut 2 azi... multumesc mult... pupici mult pt Stefi.
Aly, cum te simt azi... prichindeii ce mai fac
inesa, sper ca fata e bine... ca azi mai pus un pic pe ganduri cu mesajul tau
Kriss, printesa ta ce mai face... ai transferat-o la pogram lung ... tu ce mai zici

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anto_Olimpia

Fetele HELP ME!!
Azi am fost la Iasi, la recomandarea unei prietene, la dr Onofriesscu.
SUPER OM! SUPER DR!!
M-a chemat joi pt internare ca am o infectie cam urata
Ce parere aveti despre dumnealui?


buna ziua acum 15.5 ani am nascut prin cezariana cu dr Onofriescu care s-a purtat exemplar
recunosc ca am venit cu o recomandare de la un coleg de breasla ,de facultate cu el care a si venit si m-a vizitat de cateva ori
acum 15 ani la PASCANI se opera de cezariana pe tot abdomenul iar eu am 6 copci ce nu se vad nici la bikini


tot pe aceleasi copci am mers si la a doua cezariana la PASCANI nici nu se vede dar asta acum 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

ma puteti nota si pe mine pe prima pagina desi sunt din pascani?
daca da datele mele sunt
YOLANDA -AMALIA (02.02.1995)
RHYANNA-SARAH(03.04.2007)

IAR MIHAELA 03.09.1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anto_Olimpia

Fetele HELP ME!!
Azi am fost la Iasi, la recomandarea unei prietene, la dr Onofriesscu.
SUPER OM! SUPER DR!!
M-a chemat joi pt internare ca am o infectie cam urata
Ce parere aveti despre dumnealui?



Bun gasit gravidute si mamici!

Eu foarte rar pe la voi, dupa cum vedeti, insa va mai citesc din cind in cind! Sunteti o comunitate frumoasa observ, va cunoasteti intre voi si e superb asa.
V-am citit si am aflat de Maitreyi si experienta ei frumoasa, de la Arcadia - oh... si eu care am nascut in mai, ce mi-as fi dorit sa am sansa ei, intr-un cuvint incerc sa tin aproape, dar mi-e tare greu sa va retin pe toate.



Am vazut mesajul tau, Anto_Olimpia (ti-as fi trimis PM dar vad ca nu ai activat mesajele private) si, desi parerea mea nu e una excelenta despre acest Super dr, Super Om - iti doresc din suflet sa ai succes! Vorbesc in calitate de fosta pacienta a lui... nu stiu daca are rost sa ma intind, insa ideea a fost in cazul nostru ca ma grabea catre inseminare artificiala, ca nu as fi putut ramine insarcinata, dupa parerea dumnealui, in conditiile in care trecusera vreo 6 luni de cind "incercam" exact in luna in care am ramas gravi...si mai vedea in loc de sarcina, care era micuta cind am fost la el ultima data (si mi=a spus ce ti-am redat mai sus) ca am un chist endometriozic, pe care trebuie sa il urmarim, tratam, etc...
Intotdeauna intirzie!
Mi s-a parut in cazul meu destul de superficial si cu dorinta de a complica lucrurile...pt ca acolo unde lucrurile-s complicate ies bani, probabil... sa nu mai spun experienta cap-coada, ca-mi vine rau!
Faima insa de "cel mai bun" prinde uneori... asa cum prinsese si la mine, care de buna voie i=am pasit pragul, in urma unor recomandari.
Da, acum 15 ani cred ca o fi fost si daruit catre pacient - acum insa mi-e greu sa cred ca cel care coase este el, ci mina a 2-a!
Nu ii contest profesionalismul, insa in cazul meu ceva ... a mers aiurea.

Iti doresc insa sa ai tu bafta pe care nu am avut-o eu sau altii... si daca simti ca ceva nu e in ordine - renunta! Are Iasul o multime de medici buni, pe care ti-i pot recomanda fetele! Plus ca nu ar fi rau sa iei in calcul posibilitatea sa nasti la Arcadia - si atunci sa fie ok pt tine sa iti monitorizeze sarcina pe care o doresti mult, un medic ce are contract/colaborare cu aceasta maternitate... stiu ca acum ti se pare departe sa te gindesti acolo, insa trebuie sa gindesti pozitiv!

Pupici si sa auzim de bine! Sa auzim de o sarcina cit mai curind, dusa la termen si de bebei sanatosi si parinti fericiti!
.


V-as fi intrebat si eu ceva: ce chirurg pediatru imi recomandati sa imi vada puiul si sa decida daca e sau nu de intervenit chirurgical in cazul fimozei puiului meu.
Merg miine ori la Arcadia - dr. Straticiuc Iulia, ori la Pedilife - dr. Catalin Botez... sa vad ce-i de facut....
Aveti idee pe mina cui e mai bine de mers?
Diferenta o face ca daca e cazul de intervenit chirurgical, la Arcadia tre' sa platesc numai vreo 550 lei (consultatie 100 lei si cazare - daca se impune, 450 lei pt o zi), costul interventiei, 1500 lei fiind suportat de casa de asigurari, spre deosebire de Pedilife, unde cei 1500 lei imi sar" din buzunar, acolo neavind contract cu casa de asigurari.
V-ati intimpinat cu problema noastra?
Miine e o zi mare, sper sa fi exagerat eu - si sa fi vz si medicul de familie eronat-si sa nu fie fimoza...


IESENCELOR.


Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


Am fost la dr cu don'soara, i se umflase o manuta, in special degetul mijlociu, a doua oara. Prima data am zis ca o fi sucit-o ea cumva, i-a trecut in 3 zile, dar cand am vazut ca ii apare iar, in acelasi loc... Au vazut-o 2 dr, printre care si un chirurg; nu e nimic infectios, nu are puroi, nu o doare, nu nimic. Diagnosticul: cel mai probabil, e pe fond alergic de la vreun aliment. Mi s-a parut f ciudat diagnosticul asta, dar, ma rog, nu-s medic. Sa vad mai tarziu cum evolueaza

madamar nush sa iti recomand vreun chirurg. Dar presupun ca la Arcadia au medici buni, totusi. Si luand in considerare partea materiala, eu as opta pt Arcadia.
Mai intra pe la noi

alina am fost la dr Russu, Stan e in concediu. Mi-a parut, ca si prima data, f bun, chiar se implica, si eu am venit la el asa, fara nici o "pila". Felicitari pt reintoarcerea la "popii"

moldo am o intrebare, la care banuiesc raspunsul, da'na, te intreb: de unde ati luat scaunelul Britax? Vazusem pe siteul lor ca au si carucioare. Tare as vrea sa vad unul.
Si aveai dreptate ca tre sa faci bb2 cat mai repede ca apoi nu prea mai ai curaj. Cand vad ca imi e muuult mai usor cu fata ca a mai crescut, ma gandesc cu teama la inceputul greu cu un nou-nascut. Dar deocamdata mai am curaj

anto imi pare rau pt pierdere! nu stiu nimic de dr

Si sa nu uit. M-am intalnit cu oana oana26 azi prin mall si cu cele de adorabile buburuze gemene. Fii-mea se tinea dupa ele, le facea "mai-mai", tare ar vrea sa aiba cu cine se juca mititica

Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata. poftiti la o cafea


o zi frumoasa ...

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Andreea!
La multi ani, Sofia Maria !
La multi ani, Daria Ioana !

Celia, abia acum am vazut PM.

Ani, mersi de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!
Am auzit la radio ca a fost cutremur azi dimineata si s-a simtit si in Iasi. Eu sunt mai nesimtita, nu am simtit nimic

LA MULTI ANI , ANDREEA!!!!
LA MULTI ANI , SOFIA MARIA SI DARIA IOANA!!!
Sa cresteti mari, sanatoase si sa aduceti doar bucurii celor dragi!


Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput