Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Buna, fetele! si La Multi ani!!!sa dea Domnul sa fiti sanatoase alaturi de copiii si de familiile voastre, sa fie un an mai bun decat anul trecut, cu impliniri si satisfactii!

Noi am fost de sarbatori la Calarasi la ai mei, a fost fain, a venit mosul, Mara a fost f. incantata ii dadea mingea sa se joace, nu s-a speriat ...

Tati nostru maine incepe munca, o sa ne fie greu cand o sa se imbolnavesaca Mara(speram cat mai rar), dar ne descurcam noi, am dus-o azi la cresa dupa o luna de pauza si era incantata ca merge la copii, nu a plans...

Silvi, cum a fost prima zi de cresa?asteptam impresii...

Gaby, cum merge sarcina, cred ca deja stai acasa in concediu, iti doresc sarcina usoara pana la final!

Arissa, ce iti mai fac mandrele?
Dany, felicitari pt. cantari, pupici!

Hai fetele, impresii, asteptari de la noul an si nu numai va astept cu drag aici pe forum! Pupici multi la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

bun gasit in noul an!
pentru noi e un an cu multe incercari dar speram sa fie bine in final...
azi crina a facut 1 an si 10 luni si a mers la cresa.
nu am fost pregatiti ca nu aveam lista si nu am stat mult. i/am luat acum incaltari de interior si ce mai trebuia. prima impresie a fost buna. a stat putin la masa da nu s/a atins de nimic (salam si paine cu gem nu a mancat pana acum si nici nu o incurajez) apoi a mers in camera de joaca cu doamna dar dupa cateva minute a venit sa ma ia si pe mine...cand au plecat copiii la baie nu a vrut sa mearga si a inceput sa il strige pe tati. la final a spus pa si a si pupat/o pe o doamna.
maine nu mergem ca plecam la nasa la ziua fetitei dar de miercuri ne ducem serios...

sper ca macar in 2011 sa fim mai active si poate sa ne si vedem.
ma bucur ca a mai intrat si laura chiar daca in versiune scurta
la intalnirea noastra eram asa diferite...albert si maia bebelusi, maria si mai bebelusa...eu ma uitam la voi cu sentimente impartite.
am vazut/o acum pe aurora cu elena in kaufland si nu m/am putut gandi decat "ce fata mare are si cat de mandra trebuie sa fie"
n/ar fi frumos sa ne vedem acum cu toti piticii? bine dupa ce vine si junioara de gabi.
sa punem apoi poze si sa ne vada si portugal?

pana mai intrati pe aici eu va imbratisez pe toate cu drag

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Silvi, salammmm??? le-a dat la astia de nici 2 ani??sunt cu capu doamnele, dar credeam ca exista acelasi meniu si la cresa 1 si la 3 s-au m-am inselat eu???mereu ma uit la meniul zilei si niciodata nu am vazut salam, doar sunca, ou, gem cu unt, tartine, etc...mmm mi se face rau, vezi ziceam ca stiu aproape tot dar se pare ca ma insel, de care salam de pui nici nu exista...mai zi Silvi sa vezi ce le dau in cap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Bine v-am gasit!!!
Sunt Anca si am si eu un ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

anca, bine ai venit! ma bucur ca ne adunam mai multe fete si pitici!

mireluta, imi pare rau ca te/am suparat. sincer nu stiu daca era salam ca nu m/am dus la masa, am stat la canapea, nu am vrut sa intervin f mult ...dar arata ca salamul, ca parizelul mai exact si aveau fiecare o jumatate de felie. o fi fost sunca de care pomenesti tu. de citit meniul nu l/am citit ca nu am avut timp da am vazut ca e afisat pe un dulap.

si tot legat de cresa...nu imi vine sa cred ce usor a fost inceputul. sper sa nu fie linistea dinaintea furtunii. miercuri a mancat putin ca aveau oua favoritele ei apoi am stat cu copii pana la pranz dar si eu acolo. joi a mancat tot, a luat si din farfuria vecinului chiar apoi cand au plecat la baie m/a chemat sa merg cu ea. i/am zis sa mearga cu lili sa se spele pe maini ca eu o astept acolo si s/a dus. au revenit apoi in clasa dar ptr ca nu plangea dupa mine nu am mai intrat. a stat 3 ore singura si nu a plans deloc. a venit de vreo 3 ori la usa strigandu/ma dar au luat/o repede doamnele.
din pacate noaptea mi/a facut febra, vineri s/a trezit cu mucii pana in gura asa ca am stat acasa.
inca e bolnavioara asa ca nici maine nu cred ca vom merge.
saptamana asta se vor schimba si doamnele asa ca o vom lua de la capat. sper sa le indrageasca ca pe cele de saptamana asta. cand am plecat le/a pupat si le/a imbratisat si ne pomeneste de cateva ori pe zi de ile (lili)

se apropie marea zi ptr gabi. fetelor trebuie sa punem sampania la rece ca sa sarbatorim.
gabi, ai grija de voi

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Silvi, chiar ma panicasem, nu imi venea sa cred, dar am zis ca daca ai vazut tu, na, dar bine ca nu e adevarat...offf m-am mai linistit. Super se acomodeaza Crina, e semn bun inseamna ca ii place la copii si la noi la nr 3 sunt niste doamne f. dragute, mereu imi spune cum se comporta Mara daca mananca....e bine. Succes in continuare!

Anca, ma bucur ca ni te-ai alaturat!Bun venit!

Gaby, iti tinem pumnii sa fie bine la nastere, si sa va intoarceti cu bine acasa amandoua!!!Te pupam si iti tinem pumnii, punem majorete mai incolo...parca pe la sfarsitul lunii este termenul din cate imi aduc aminte, nu?Pupici

Silvi cand vrei ne vedem intr-o zi la Clubul Veseliei(pe Pacii), mai vorbim de una alta, copii se joaca, cand vrei....Va urez la toate o saptamana super, fara raceli si boli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna seara!

Sunt fericita posesoare a unui baietel dragalas de aproape 4 luni( 22 septembrie 2010).
Noi deocamdata ne bucuram de miscarea pe burta si urmaritul cu privirea pe mami.
O nastere foarte usoara lui Gaby. Ca un sfat daca naste in Tulcea, patul din mijloc din sala de travaliu este in cel in care se naste mai usor si mai repede.
O saptamana cat mai frumoasa si plina de surprize placute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=9" target="_blank">AICI va rugam sa ne votati. crina e poza sil.jpg

gabi cred ca e deja la ct ca termenul era 15 ian. deabia astept vestile.

mireluta, nu stiam de locul de care vb. poate ne intalnim mai multe intr/o zi si la o ora convenabila tuturor. cine vine?


silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

anca, sa/ti traiasca printul. e nascut in aceeasi zi cu mine si asta e de bine. eu sunt norocoasa, destea[pta si frumoasa

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Buna, fetele!

Anca sa-ti traiasca bebe, sa fiti sanatosi!Poate poti sa incarci si cateva poze sa va vedem!

Silvi, nu am gasit-o pe Crina, la ce pagina e sa va votez?? Locul de joaca de pe Pacii e dupa ce treci de Piata Noua, cum incepe primul bloc turn pe stanga, tu traversezi pe partea cealalta, era inainte o piata acolo, acum e o statie de autobuz si o parcare mare, e o cladire mare, jos se platesc taxe iar sus la etaj scrie mare:"Clubul veseliei!"e f fain au o groaza de jucarii, topogane gomflabile, casute, e f fain e 10lei/ora poti sa-ti lasi si copilul acolo sa-ti faci piata au grija niste doamne de ei, putem sta acolo sa bem un suc, un cappuccino, eu frecventez locul, daca vrei ne vedem la ora 16 sau 17 cum iti convine tie eu stau aproape...tinem legatura, mai vb si de crese...

Gaby eu deja pun majorete !!
Sa dea Domnul sa fie totul bine, sa te intorci cu bebelina sanatoasa acasa!!Asteptam vesti!!

Pup toate fetele si copilasii!

Mergi la inceput