cat creste in inaltime prematurul?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

buna
eu cred ca fiecare copil are ritmul lui .
atita timp cit ride se joaca nu cred ca trebuoie sa ne facem probleme .
baietelul meu s-a dezvoltat bine zic eu .
s-a nascut de 1400 kg si 43cm la 31 sap ,apgar5 .
acum la aproape un an are 9500 kg si 72 cm .
merge tinut de-o minuta si ride cu poftya deci este un copiul sanatos .
tin sa va spun ca l-am adoptat fara retineri stiind ca este prematur si totul este minunat .
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Exista si exceptii. Moni a mea e nascuta la 32 de saptamani de sarcina. Avea 48 de cm, 2750 g, Scor Apgar 9 parca. A respirat imediat dupa nastere fara probleme.
Acum are 9 ani, are 140 cm.
Pana la 5 ani a fost fff slaba. Cu vitamine se remediaza orice.
Noi i-am dat o groaza de vitamine si acum este bine.
Era mare cand am nascut-o ... problemele au aparut dupa aceea. A avut distrofie musculara si pana la 2 ani ne-am chinuit cu ea. A mers la un an jumate.

Gabi & Moni 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rock15 spune:

Buna ziua,

si fetita mea s-a nascut prematur in sapt 35, 2400g si 46 cm la nastere.
La 13 luni avea 74 cm si 9 kg. Si mie mi se pare destul de micuta, dar si eu sunt miniona si nici sotul nu e inalt. Acum ce sa facem si eu mi-as dori sa fie mai inaltuta, poate mai tarziu de la numite sporturi va creste mai mult in inaltime. Se vedem. Nu te ingrijora, important este sa fie sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Eu am intrat sa va rog inca o data sa sustineti proiectul O sansa pentru prematuri, desi mi-am cam pierdut speranta de a-l castiga. Inca sunt pe locul 1, insa un proiect a reusit de ieri pana azi sa stranga 6500 puncte si sa ajunga pe locul 3, asa ca probabil, pt foarte putin timp voi ramane pe 1. Inca trag speranta si sper sa mobilizez mai multa lume si pana in 17 decembrie 2010 sa raman totusi pe locul 1. Se poate vota o data la 24 ore.

Multumesc anticipat, acordati preferabil 5*


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput