Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008!!(451)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Un batran de 75 de ani, merge la spital sa faca o analiza a spermei. Doctorul ii da un borcan si-i spune:
- Ia borcanul asta si vino cu analiza maine!
A doua zi, batranul apare, cu borcanul la fel de curat si gol ca ziua trecuta.Doctorul intreaba ce s-a intamplat, iar batranul explica:
- Stiti, doctore, uite ce-am patit: Prima data am incercat cu dreapta, apoi cu stanga si nimic. Apoi am chemat-o pe nevasta-mea. A incercat si ea si cu mana dreapta, si cu mana stanga, apoi cu gura: prima data cu proteza, apoi fara proteza si tot nimic. Apoi am chemat-o pe vecina de alaturi: a incercat si ea si cu amandoua mainile si cu gura si tot fara rezultat.
Doctorul era socat:
- Ai chemat-o pe vecina? la care batranul raspunde:
- Da, si oricat ne-am chinuit, n-am reusit sa deschidem borcanul!





Nepotul vine in vizita si o gaseste pe bunica de 80 de ani plangand.
Nepotul:
- Ce s-a intamplat?
Bunica:
- A murit bunicu’ !
- Pai cum s-a intamplat asa o nenorocire?
- Azi dimineata in timp ce faceam sex.
- Dar stiati ca la varsta voastra poate fi fatal!
- Da, de 5 ani o faceam numai duminica si atunci in ritmul lent al clopotelor de la biserica: la ding – o baga, si la dong – o scotea!
- Si atunci care a fost problema!
- A trecut nenorocitul de postas cu soneria lui de la bicicleta!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Olga, bea un ceai , relaxeaza-te si sa vezi ca ai sa gandesti altfel!

Kya, dar cum ti-ai dat seama ca are febra?? S-a trezit? Oricum, temperatura luata dupa ce s-a trezit e mai mare decat cea reala...Chiar nu stiu ce-o fi, nu m-am confruntat niciodata cu asa ceva

Giani, bine ca s-a rezolvat, chiar daca pe termen scurt... Si ne-am gandit la tine la munte..Iar Andrei e mortal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata!
Imi pare rau sa aud de enteroviroze si febre Noi taraim mucii aia inca...ba sunt, ba nu sunt...dar cert e ca de-o luna foarte putin timp n-au fost cu noi !
Olga, schimbarile astea sunt dureroase chiar daca nu-s "de rau" ...doar asa ca-s schimbari! Te vei obisnui din nou acasa, apoi din nou la serviciu si tot asa. Mie glicemia ta si tensiunea nu mi se par deloc alarmante. Dar deh, eu nu sunt doctor. Glicemia mea a fost 250 si n-a scazut dimineata sub 100 neam pana am nascut. Doar ca asta a fost motivul pentru care l-a scos pe Dudu la 38 de saptamani, ca cica prea mult dulce il leasina Auzi ce intreaba Mimu: doar in 7 luni e Olga?
Butucica, da Te-as fi intrebat Si nu, nu m-am suparat ! Eu zic ca training in Grecia suna formidabil din toate punctele de vedere: 1) nu investesc ei in tine ca sa te dea apoi afara 2) e o vreme superba acolo in perioada asta Si nu in uktimul rnd se poarta contractele pe perioada determinata, sunt mai comode pentru angajator in perioada de criza. Asta nu inseamna ca celelalte, nedetrminate, iti dau vreo garantie. Deci, nu te mai stresa
Valen , sa vina masinuta ta cat mai repede. Hai ca incep pregatirile pentru capacitate imediat
Cami, un week end minunat si tie
Sanatate multa tuturor!
Pentru Tuchi si pentru mine





Simona,mamica de Teo (17 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui VALENTINA C

Kya, dar cum ti-ai dat seama ca are febra?? S-a trezit? Oricum, temperatura luata dupa ce s-a trezit e mai mare decat cea reala...Chiar nu stiu ce-o fi, nu m-am confruntat niciodata cu asa ceva


Dorm cu ea in pat, ea s-a foit, eu m-am trezit, si asa am vazut ca arde. Oricum dormeam iepureste sa o pazesc...


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Uite nah!! Pai ce facem mai Olga mai?! Stiu ca nu te incalzeste cu nimic,dar exact asa m-am simtit eu in saptamana aia de silentio stampa Dar stii ceva-esti o mama extraordinara,o sotie minunata si o femeie puternica,ce a realizat muulte pana la varsta asta! Ia timpul asta ca pe un cadou! Un cadou primit pentru a avea prilejul sa fi langa ai tai fizic,asa cum de muulte ori ti-ai dorit,mai stii?! O sa te descurci de minune!! Cariera o s-o regasesti oricand,indiferent de domeniul ales,nu am niciun dubiu! Hai,aduna-te! Alex va sta in burtica suficient de mult! Uite,deja e baban si,in plus,si tu stii perfect cum sa-l faci zdravan,dupa ce da cu nasucu-n lume Hai ca ne facem de ras clubul grasutelor vesele
Puuup!!


Siluan trebuie sa traiasca!!



Mamica lui Mihai si cu Maria Sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Ralu,daca alte semne nu-s..asta e-nu ai decat sa-i scazi febra,atunci cand e. Sanatate muulta,multa

Butucico-mi se termina bateria tocmai la tine,dar stai asa ca revin

Siluan trebuie sa traiasca!!



Mamica lui Mihai si cu Maria Sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata.

Sanatate bolnaviorilor, si noua...

M-am sculat dis-de-morning cu chef de stat, dar m.au trimis la munca :D.

Olga, sunt doar hormonii! Esti o mama super, o angajata model, o sotie buna... prea iti faci probleme pentru toti cand ar trebui sa fie mai mult invers. Hai ca sunt doar mormonii, vei naste si va fi mai bine emotional vorbind.

Jiani, cu replica pregatita istetul tau!

Mimo, Tuchi, si voi fara chef? Mie imi trece cheful mai ales ca sper s a ma mut curand si nu-mi vine sa ma spetesc pe aici... Insa mancare trebuie, ordine da, haine curate si calcate da...

Kya, poate febra vine la pachet cu viroza. Sanatate si sa dormiti curand bustean!

Vali, sa vina masinuta repede! Si sa fie una adevarata!

Ma duc sa vad de mancare... am de pus la spalat... afara e innorat... se pregateste toamna sa vina, asta nu prea ma incanta...

Mai trec eu pe la voi azi!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Fetelor, ! Aveti dreptate, stiu prea bine toate astea, dar o mai iau la vale...ma adun!

De aici http://www.flickr.com/photos/olguselu/5022448082/ poze de la mare si de saptamana trecuta de la munte.

Ma duc sa gatesc...

Kya, ma scot din minti febrele astea fara niciun alt simptom. Stai cu ochiul pe ea, antitermice..eu am devenit handi rau in momente d-astea, ma ia o panica de nu iti spun! Nu-s buna de dat sfaturi deci.

Sof tot moale face, in ciuda Debridatului si a regimului...

Olga cu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata! de la munci...muncim cu drag si spor
M-am culcat tarziu, am inceput sa ma uit la Flashforword, super tare, am vazut doua episoade si as mai fi vazut, dar era 2 jumate noaptea

Sanatate bolnaviorilor, sa le treaca repede!
Sper si la ai mei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

'neata din campul muncii cu vreme innorata si urata

olga nu te mai gandi la tampenii..esti minunata si stii f bine astacapul sus si o sa fie bine...ai sa vezi ce o sa te amuzi de lucrurile astea peste vreo 2lunipozele sunt superbe,Sof e o dlaguta,cu spatutul gol m-a dat pe spate

valen sa vina repede masina si sanatate puiutului mic

bubu serv usor

gianino f misto mesajul tau ,ai reusit sa-mi zmulgi un zambet ...training placut in Grecia si cat mai multe perle din partea lui Andrei...si noi stam f bine la capitolul asta

zoze eu blondanetul vorbaret neinteles de buni si pe tine cu rugamintea sa fii cuminte si sa ai grija de punguta valotoasa

va pe toate ...sanatate puiutilor bolnaviori ..amo tastatura naspa rau..mi se blocheaza tastele,sunt asa deincomode..musai tre'sa o schimb...


Andru a ramas acasa cu ta'su,ma ruga sa nu merg la serviciu ca el vrea sa stea cu mami...azi vrem sa mergem pe la tara dar ma enerveaza rau vremea asta
revin!!!ca si-asa nu prea am activitate

Mergi la inceput