Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

am pus poze de la tg ocna si recente ale lui catalin. enjoy

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

aM DORI SA NE ADAUGATI ALATURI DE CEILATI PUFULETI!
Ce ..nu suntem si noi un pufulete!!??
24.02.2010-Alexandru Ioan

Si da suntem dintosi ca la 4 luni jum. iesea primul

Mami fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

am pus poze de la tg ocna si recente ale lui catalin. enjoy

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

nu degeaba esti mandra de baietii tai! ai de ce! sa-ti traiasca! sunt tare frumusei!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

aM DORI SA NE ADAUGATI ALATURI DE CEILATI PUFULETI!
Ce ..nu suntem si noi un pufulete!!??
24.02.2010-Alexandru Ioan

Si da suntem dintosi ca la 4 luni jum. iesea primul

Mami fericita!


Gata!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Salutari si de la noi.
Vreau sa spun si eu:
yannis
Ariana
Maria Alexandra
Lorex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

A de Dulcineea
Tudor de Tomaca

Imi cer scuze pentru intarziere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

La multe lunite si la multi ani tuturor sarbatoritilor. Eu iar nu am apucat in uichend sa intru, am ratat toate tratatiile virtuale, dar pot sa mai urez, ce-i drept cu intarziere, la multi ani pufuletilor dragalasi.

Alexuzzza, cred ca i-am epuizat femeii stocul de covorase, ca am sunat si eu azi sa iau si mi-a zis ca nu mai are, maine imi aduce. , cand faci tu publicitate pe forum....iese de bine. Acum caut cuburi moi....

SCAUN de MASINA noi am luat Inglesina, ne-am gandit sa luam unul pana la 36 kg, dar ne-am oprit. Pt ca am mai luat o data teapa, fi-miu e mofturos si nu sta in toate cele, vezi caruciorul de 2700lei in care nu a vrut deloc sa stea, noi ne-am gandit mamma, ce afacere, il luam pana la 3 ani ...o sa se plimbe in el...vax, in scoica urla, in landou ce a mai stat, ca atunci nu stia nici unde sta, era pui mic, in scaunul sport nici atat...l-am vandut pe 1000lei.
Asa ca scaun de masina am luat fix pt varsta lui, ii place in el, e ok, dar nu mai mult de 15-20 minute. . Bine ca am dat numai 5mil pe el, daca luam si aici vreun ozn 5 in 1, dadeam pe el o groaza de bani si iar ne ofticam ca Dani nu vrea sa stea in el. Pt moment e ok, oricum sta mai mult in brate in masina....

FINGER FOODS - eu ii dau 1 biscuite pe zi din ala cumparat, de la Hipp parca am luat, i-am dat si o coaja de paine pe care a facut-o mii de firimituri, e pofticios nevoie mare..cum te vede ca mananci se uita cu niste ochi....am facut greseala sa ii dau o bucatica de mar, mica, mica...s-a innecat cu ea si a vomat tot ce mancase. Deci nu, doar banana ii dau bucatele, ca aia se topeste in gura...marul nu, inca nu.
Nu ii mai blenduiesc mancarea, o maruntesc cu furculita. Carnea de pui am blenduit-o. Ca la cei doi dinti pe care ii are...inca nu stie sa mestece, desi se chinuie, isi stramba buzele asa haios..

Apropo de Culcer, stiati ca vine si acasa la vizite? 250lei vizita. Cine vrea...cine mai pofteste...Si daca sunt 2 copii la aceeasi vizita, evident 500lei.

FEMEIE IMPLINITA -eu nu m-am gandit niciodata la acest aspect, daca sunt sau nu implinita. Ii mai auzeam pe unii, pe altii....trebuie sa te casatoresti, trebuie sa faci un copil...sa fii si tu implinita, ....acum ca ai copil esti implinita. Mie astea mi se par tipare sociale. O femeie se poate considera implinita daca are cariera. punct. Sau alta daca are copii, altceva nu ii mai trebuie.
Eu sunt implinita acum nu pentru ca am cariera, sot, casa si copil. Ci pentru ca sunt multumita de cum s-au aranjat lucrurile in viata mea si ii multumesc lui Dumnezeu zilnic pentru asta.
Daca nu era sa am sot si copil, nu consideram ca nu sunt implinita, eram altfel si atat. Nu imi pozitionez realizarile personale versus asteptarile societatii (familie, prieteni). Eram f implinita si singura cu serviciul meu, apartamentul meu, iesirile in club, prieteni...ma simteam f implinita si atunci. Asta e punctul meu de vedere. Ca multumesc lui Dumnezeu pentru ce imi da.
Si imi pastrez niste dorinte/teluri spre care as vrea sa ajung. Nu ma plafonez la ceea ce am acum, mai sunt unele lucruri pe care as vrea sa le fac in viata asta.

MANCARE la BORCANASE - eu ii dau destul de frecvent curcan si vitel de la borcanase. Pentru ca am doar pui de la tara, prefer sa ii dau vitel de la borcanas. Dani mananca toate cele, orice fel de legume, ca sunt la steamer, la borcanas, fierte in apa. Daca i-a facut mamaia piure de conopida si morcov si a mancat. Eu n-as fi mancat niciodata chestia aia....E un mancacios. Momentan. Sa vedem cand o realiza ce ii dam sa manance...atunci va fi frumos. Sa inceapa ca supa strecurata, ca nu vrea sa vada patrunjel in supa, etc, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Buna ziua,am intrat si noi sa felicitam pufuletii de azi.
LMA MARA,DRAGOS,STRUMFI sa fiti sanatosi,sa cresteti mari si sa fiti fericiti!!!!
Lorex sa stapanesti santatoasa pantofiorii.
Eu fug la mata ca e tare maraita cred ca ies si ceilalti 2 dintisori.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

MARAmultzam, mami de cinste

m-au sunat bbshopishtii cu scuze si au livrat scaunul la tati. abia-i astept

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Si urari pentru restul de pufuleti baietei de astazi Dragos si Strumfi:



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput