Sept-Oct '10 - Hai Ana! Bravo Nushulica!-171

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Buna dimineata..felicitari proaspetelor mamici! nastere usoara celolalte!..cate emotii..mi se face pielea gaina.....parca ieri,anuntam si eu pe forum ca plec sa nasc si deja a trecut o luna jumate.
Am mai pus cateva poze cu dovlecelul meu
De cateva zile,bianca nu mai vrea supliment..se pare ca se satura doar cu laptic de la mami si s-au rezolvat si problemele cu kk..acum face singura si de trei ori pe zi.Vitamina D3 luam si noi ,tot doua picaturi,fara calciu.
Cat despre kg..in ziua cand m-am operat aveam 104(20kg in plus),nu stiu cu cat am plecat din spital dar acum,la aproape o luna jumate ,am 92..doar 8 kg in plus au ramas pe care le pierd in lunile urmatoare..ca tare greu mi-a fost sa constat ca nu mai intru in nimic..inafara de hainele de gravida
Fetelor va pup in somn si fug sa mai dorm un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Uf, mai fetelor! La ora asta l-am trimis pe sotu' la farmacie sa ia o cutie de no-spa!. Toata noaptea contractii care dor destul de tare! Sper sa nu vina Maia inca. Mai tre sa creasca!.


Ana38+ Maia Elena lu' mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Uf, mai fetelor! La ora asta l-am trimis pe sotu' la farmacie sa ia o cutie de no-spa!. Toata noaptea contractii care dor destul de tare! Sper sa nu vina Maia inca. Mai tre sa creasca!.


Ana38+ Maia Elena lu' mama


Sper sa se calmeze contractiile dupa un no-spa. Oricum e bine ca ai apucat sa il cunosti pe d-l doctor. Asteptam vesti bune! Sa fie Maia cumintica si sa stea in burtica atat cat trebuie !

sorana 34+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

neatza...



ana_25 daca e sa vina Maia va avea greutatea pe care ai avut-o si tu la nastere si uite ce bine si frumoasa esti acum.

sper ca esti inca acasa si daca nu scoatem motatele

36+ bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neata! Eu am avut noapte alba,cu contractii la 5 min care nu m-au lasat nici dupa 2 no-spa! Acu' am facut un dus si o sa-l sun pe dr sa vad ce zice! Daca e sa vina Maia va anunt eu!

Ana38+ Maia Elena lu' mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Plec la spital sa vedem ce si cum!! Sper sa nu fie nevoie de motate inca!

Ana38+ Maia Elena lu' mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

clary e atat de frumoasa in rochita albastra

ana_25 tinem pumnii

36+ bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

HAI NUSHULICA! Nastere usoara si recuperare asemenea!

ANUTZA multi . Sa dea Dumnezeu sa fie cum vrei tu. Ma plangeam si eu saptamana trecuta de contractii si apoi am mai remarcat si pe la voi ca apar in general dupa cate un control pe "cal". Poate cedeaza si la tine... daca nu...inseamna ca Maia e o incapatzanata si face cum vrea muschiu' ei. Iti tin pumnii!

VIOVIO am admirat pozele cu Bianca, de fapt o parte din ele le cunosteam , tare frumoasa e. Abia cand vad copilasii altora imi dau seama ce a trecut timpul...parca nu-mi vine sa cred, deja sunt fetele noastre adevarate domnisoare, of....

38+ Victor Darian si mamica de Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Plec la spital sa vedem ce si cum!! Sper sa nu fie nevoie de motate inca!

Ana38+ Maia Elena lu' mama




Ana bafta si Maia sa mai stea in culcus putin.
Asteptam vesti, daca pregatim galeria.


Kristina 37+ cu Tessa May . K+A=T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:

Am vazut si eu pozele cu bebelusii nostri.
Nu intelegeam unde vedeti voi bebelusi, ca eu gaseam doar burticile, apoi m-am prins ca mi-a dat Ana link la 2 albume. Neuronul gravid.
M-am emotionat asa de tare . Sunt superbi atat de micuti, cu mutritele lor adorabile.
Sunt nerabdatoare sa cunosc si eu minunea mea din burtica. O cunosc de atata timp si tot mai am de cunoscut si de descoperit.
Abia astept sa o tin in brate, desi face parte din mine, si suntem atat de unite, de apropiate.
M-a lovit melancolia, mai bine as mai dormi putin. Trece timpul mai repede.


Kristina 37+ cu Tessa May . K+A=T

Mergi la inceput