Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Sorana, daca vrei, iti imprumut slingul meu sa faci probe, nu are sens sa dai banii pana nu te lamuresti daca il poti folosi... parerea mea. Da-mi de stire, daca il vrei, si ne vedem cumva.

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna ziua. sunt o mamica de la pufuleti de ian feb 2010. vand balansoar fisher price 3 in 1, este pana la 18 kg, are vubratii, bebele meu dorme ain el cand era mic. arata foarte bine. acum este un agitat si jumatate si nu mai sta in balansoar. dak sunteti careva interesate datimi un pm si vb trimit si poze.
multumesc si ma scuzati ca am intrat asa pe nepusa masa.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

onana scz de fapt vroiam sa spun k nu incepi mai intai cu sucul din fructe?sau ii faci direct un fel de piure de fructe....nu ma pricep asa ca intreb si eu...


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

ancutica mersi esti o sumpa, dar eu sunt din Petrosani :) si nu stiu cand ajung la Bucuresti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Cred ca e o mica neintelegere...Anca, scumpa, daca e vorba de mine cu slingul, daaa, e o idee tare buna, as veni sa ne intalnim cumva, vin cu tot cu Tudor, imi arati tu cum e treaba cu slingul, incercam sa-l varam acolo si daca reusim si si sta, pai atunci m-ar tenta sa-mi iau..Multumesc mult si da-mi de stire daca si cand ai putea

Ale, acum am inteles ce ziceai, pai eu am inceput cu suc, desi la Matei incepusem direct cu fructul pasat, doar ca nu stiam cum sa fac sucul, adica sa nu folosesc storcatorul din dotare, ca vezi doamne are cutitele si sita din inox, deci nu plastic sau sticla. Pan la urma am folosit un storcator din plastic (de citrice) am zdrobit acolo juma de piersica, au iesit vreo 2 lingurite de suc, pe care le-a baut strambandu-se din toate cele, dar l-a baut. Maine continuam tot asa, crestem cantitatea, mai punem si pulpa si tot asa..
Si eu sunt total bulversata, am mai vb acum cu o mamica care imi zicea ca nu trebuia sa incep cu piersica, ci cu mar sau morcov si mai tarziu piersica, sunt atatea pareri, off

Sunt un pic ingrijorata si cu matei, i-am facut analizele de sange si a iesit ca sta prost cu fierul si la hemograma ca are monocitoza (adica un nr mai mare de monocite, peste normal). Ce-o fi asta, sa fie vreo infectie, a mai patit vreun copilas asa? o sa merg luni oricum sa vb cu pediatrul, sa-i arat analizele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

da....scuze de neintelegere nu am mai citit sorana..:) ce aiurita is azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna mamici

Am fost intr-o tura de cumparaturi si am gasit saculet pentru hranire bebelusi de la primii pasi la carrefour militari. Arata www.bebestore.ro/saculet-pentru-hranire-bebelusi-primii-pasi.html" target="_blank">asa

Roxy mamica fericita de Diana (20.04.10)

www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui rosanne

Buna mamici

Am fost intr-o tura de cumparaturi si am gasit saculet pentru hranire bebelusi de la primii pasi la carrefour militari. Arata www.bebestore.ro/saculet-pentru-hranire-bebelusi-primii-pasi.html" target="_blank">asa

Roxy mamica fericita de Diana (20.04.10)

www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru



Bravooo!
Asta e - la un pret modest, macar pentru testare:)

Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Dragele mele,

Sorana La multi ani pentru cele 5 lunite. Ce mare e Tudor. Cand ma gandesc ce mici sunt ale mele.

Maine primele floricele implinesc 6 luni, gemenutele Carlei. Ma ia pe sira spinarii. Nu imi vine sa cred ce mari sunt. Asa de mult ma bucur pentru ea. Carla esti deosebita.

Noi suntem de ieri la munte, la Azuga, doar eu cu Silviu. Imi e tare dor de fete, dar ele sunt fericite, Alex nu plange dupa mine, iar alea mici o tin numai intr-un chiot. Au ramas toate 3 cu bunicile lor. Pasna la urma sunt la 2 ore de Bucuresti. Sunt fericita ca am reusit sa ne rezolvam o casuta perfecta pentru tot familionul nostru aici pe timp de iarna, am inchiriat-o, am zis ca asa plimbareti cum suntem hotelul ne costa enorm, iar muntele Bulgariei e prea departe de noi. Am gasit o super oferta pe net asa ca am profitat de ea.

Ioana multe amintiri ma leaga de Petrosani. Am avut odata un iubit acolo pe care l-am intalnit in gara la Constanta si ne-am despartit in gara la Herculane, a durat 8 luni povestea noastra, dar a fost ca o ploaie zbuciumata de vara. Frumos oras, am avut ganduri chiar sa ma mut acolo.

Theo va doresc vacanta placuta, sa va odihniti, lui bebe Stelios o sa ii priasca tare. Casa de piatra cumnatului si petrecere frumoasa.

Va imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Bun gasit mamici dragi.

Noi mai pe fuga azi, ca am ceva traba, iar luni am un examen si sunt in contratimp. Da... buburuza mea nu mai adoarme decat la san si-n timpul zilei, si seara. Iar asta se trage de cand am fost la operatie si am intarziat cu alaptatul 2 ore de a plans mititica neconsolata si a fost si suparata pe mine. Supararea i-a trecut, insa nu vrea sa lase sanul pentru nimic in lume pana nu adoarme profund. Nu m-as fi asteptat sa o marcheze atat de mult incidentul... ma simt tot mai vinovata.

Mary, iti inteleg frustrarea datorata sfaturilor atat de diferite ale medicilor. De acum insa, pregateste-te de asa ceva si te vei scuti de zile ca cea de ieri. Stiu ca e pe banii tai, stiu ca te baga mai mult in ceata, insa asta este... Uite inca o dovada a faptului ca de cele mai multe ori trebuie sa-ti asculti instinctul matern si sa alegi din tot ce "primesti" informatia pe care o consideri mai adecvata la situatie. Eu m-am pregatit pentru asta inca din sarcina si nu ma stresez foarte tare cand aflu pareri diferite sau cand imi spune pediatra lucruri cu care tind sa nu fiu de acord. Bonnisan-ul se pare ca nu-i prieste puiului tau. Asta e... fiecare copil e diferit. Sanatate multa va doresc amandurora si sa va faceti bine repede, repede

Artu tare bine imi pare sa aud de bine de voi! Sa va vindecati de tot va doresc! Iata si o pentru o mama asa harnicuta si bine organizata. Trimite-ne si noua putina energie de-a ta, ca tare bine mi-ar prinde.

Sorana, daca gasesti un loc mai ieftin decat Baby Spa, please let me know! Eu sunt foarte hotarata sa-mi duc fata la inot, mi s-a facut asa, o pata pe creier si chit ca dau o groaza de bani aici, ma restrictionez de la altele. Atata ca noi o sa facem sedinte de grup si astea sunt putin mai ieftine.

Ioana, felicitari pentru premiu! Ce mistooooo! Eu n-am castigat niciodata nimic... Daca nu am pus osul la treaba si n-am muncit, niciodata nu mi-a picat ceva asa... ca din cer. Te invidiez... In sensul bun, bineinteles. Iti doresc distractie faina!

Of... mai voiam sa va scriu, dar nu am deschis fereastra de raspuns cand am citit si neuronul meu cel lenes isi spune cuvantul Dar, uite ca nu uit sa va intreb: Cele care sunteti cu cezariana, v-ati apucat de ceva sport, miscare? Ca eu mi-am mai recapatat asa, oarecum, formele, dar burta... of... nu stiu cum s-o mai ascund si ma frustreza destul de rau. M-as apuca de programul de abdomene "8minutes abs" (e un filmulet pe youtube) care la mine a dat rezultate frumoase inainte de sarcina, insa na... ma intreb daca as putea sa fentez si sa ma apuc de abdomene la 5 luni dupa operatie sau trebuie musai sa astept 6.

Cam atat de la noi. Fug la invatat. Ma simt ca ultima corijenta... 4 ani de facultate n-am ajut o restanta, iar acum, cu masteru'... S-a cunoscut serios neuronul gravid. Pup mamicile si piticii!

Mergi la inceput