Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui giorgia23

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tantiiii, La multi ani! pentru cele 3 lunite ale lui Matei! Ce baiat mare!!! Sa fie sanatos!

Bumblebee, te asteptam cu tortulet! La multi ani, Victor! Sa cresti mare, sanatos si cuminte, cu multa pofta de a trage din san, si cu somn linistit noaptea!

Multi ani traiasca si pentru Alicia de SabrinaLia! Va asteptam mai des pe forum!

Sa fiti sanatosi toti!


Si de la noi si multa sanatate


SI DE LA NOI!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

pufescu, copilul primeste alocatie de 200 ron pana la 2 ani si 45 dupa 2 ani. Trebuie sa depui un dosar la Directia Muncii, tot acolo unde depui si dosarul pentru CIC, continand un dosar cu sina, o cerere tip(ti-o dau ei), copie dupa buletinul tau + original, copie + original dupa certificatul de nastere al lui bebe, plus un extras de cont daca vrei ca alocatia sa iti intre pe cont.
btz, ce voinicel ai tu acolo!
eladea, imi pare rau sa aud ca te simti rau. Multa sanatate!
La multe lunisoare, Matei, Victor si Alicia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

LA MULTI ANI MATEI DE TANTI! TREI LUNITE, ESTI SI TU BAIAT MARE DE ACUM!!

LA MULTI ANI VICTOR (GARGARITA)!! SA CRESTI MARE SI FRUMOS, CA MAMICA TA TE IUBESTE MULT MULT!!

LA MULTI ANI ALICIA (SABRINALIA)!


ei, dar maine face o lunita si mezinul odiseei noastre

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

btz, nu te mira prea tare, se vede pe el cat e de grasunel si de indesat! daca micuta mea a ajuns la 6 jumate si asta asa, mai nou cu pas de melc... felicitari!!

giorgia, condoleante. dar sotul tau ce a patit?!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

La multi ani Matei, Victor si Alicia!!!
Am fost la pediatru. la controlul de 2 luni, copilul e dezvoltat normal, un pic peste medie mi-a zis...are 63 cm si 5700. Dar totul e ok.
Vaccinul maine la medicul de familie. Oana , daca il iau de la farmacia de la Nova Vita ma costa 240 de lei si am sa-l iau de acolo, ca daca stau dupa med de familie cred ca il va intepa de 2 ori si prefer sa nu.
Eladea insanatosire grabnica iti doresc.


Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cris, pai de la ce distribuitor ai luat tu cu 200 lei? poate e si in cj sa caut si eu. sau trebuie sa cunosc pe cineva? sua pur si simplu merg la depozit?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

La multi ani Matei, Victor si Alicia!!!
Am fost la pediatru. la controlul de 2 luni, copilul e dezvoltat normal, un pic peste medie mi-a zis...are 63 cm si 5700. Dar totul e ok.


felicitari, numai vesti bune!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Rodyka, am intrebat de greutate. Si a zis ca e bine, ca de la 3 luni nu mai ia asa mult in greutate.
Am intrebat si de culoarea ochilor. Raul are ochi albastri inchis. Si mi-a zis ca ea crede ca ii raman asa, ca nu are deloc maro. Am si eu un stres. In fiecare dimineata, prima data ma uit sa vad ce culoare au ochisorii lui...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi

pufescu - ai ceva productie, bravo! dar si rabdare
cum e pozitia cu burta in jos la ragait? ca nu imi imaginez

ilinca - vigantolul il picur in gurita, 2 pic. Dr a zis sa ii punem 3 picaturi daca ii dam cu lingurita

btz - ai un flacau vanjos, ce mai!

paula - nici al tau nu e cu mult mai prejos Vazut paturica si celelalte pozute, ai un flacau dulce tare!

eladea - multa sanatate mamico!

racusor - sper ca ti-a trecut inceputul de raceala. Azi am facut si eu proba suptului, observ ca papa in medie 100g la o masa. Ii cantaresc in paralel si pampersul

Am trecut si noi de prefixul 5000

Mandra mea a dormit si inca mai doarme asa ca am profitat si am facut una-alta prin casa: o ciorba, o paine, curat prin dulapuri. Sortez hainutele ei etc

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Multumesc fetelor ....Rodik pe sotul meu l/au luat luni seara niste crampe abdominale de toata frumusetea asa ca la 1 noaptea s/a dus la spital...i/au pus niste perfuzii si dim era acasa...plus tratament...tb sa se duca sapt viitoare sa/si faca niste analize mai amanuntite ca el cam are probleme cu stomacul

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput