PCOS (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CataLinaTeo spune:

"'neata"(daca pot spune asa...ca e ora 14, insa eu abia acum m-am trezit de bolnava ce-s) fetelor!
eu nu mai scriu aici dat. faptului ca nu am noutati(dar de citit citesc tot)!
va doresc weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CataLinaTeo

"'neata"(daca pot spune asa...ca e ora 14, insa eu abia acum m-am trezit de bolnava ce-s) fetelor!
eu nu mai scriu aici dat. faptului ca nu am noutati(dar de citit citesc tot)!
va doresc weekend placut!




sa te faci bine cat mai curand

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Getik, bine ai venit.
Se intra rarut ca nu apar asa multe noutati.
Eu as bea o cafea cu tine dar cum am adoptat un stil de viata sanatos, vegetarian si fara cafea, pot bea un ceai sau niste apa cu argila alaturi de tine
Am scazut la 59 kg!
Catalina, ce-ai patit? Sa te faci bine repede!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Getik, bine ai venit.
Se intra rarut ca nu apar asa multe noutati.
Eu as bea o cafea cu tine dar cum am adoptat un stil de viata sanatos, vegetarian si fara cafea, pot bea un ceai sau niste apa cu argila alaturi de tine
Am scazut la 59 kg!
Catalina, ce-ai patit? Sa te faci bine repede!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.


cum ai slsbit? multumesc pentru primire

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am citit o carte care se numeste Studiul China - Dr. T. Colin Campbell. Am discutat cu o colega de la care am imprumutat cartea si cu un medic si m-am decis sa devin vegetariana. Surprinzator este faptul ca nu mi-a fost deloc greu. Am chemat-o pe mama pe la mine si am inzestrat-o cu toata carnea din congelator. Am inlocuit in retetele pe care le faceam inainte (ardei umpluti, sarmale, etc) carnea cu ciuperci si pentru plus de savoare adaugam cantitati mai mari de legume.
Am inlocuit zaharul alb cu zahar brun (de care oricum folosesc foarte putin), am cumparat de la PLAFAR sare fara iod productie autohtona (ca am probleme si cu tiroida si sarea cu iod nu imi face bine - oricum si dintr-asta folosesc foarte putina), tot de la plafar am luat multicereale pentru micul dejun, orez semidecorticat (in locul orezului clasic), ulei de in pentru a adauga la salate in locul uleiului clasic si de la supermarket mi-am cumparat lapte de soia in loc de lapte de vaca. Si mancand predominant fructe si legume am slabit frumos si sanatos. Mai am de dat jos 4 kg dar pragul de 60 kg a fost cel sub care mi-a fost cel mai greu sa scad. Acum presimt ca nu va mai fi chiar asa de greu.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataLinaTeo spune:

[quote]citat din mesajul lui emilia.m

Getik, bine ai venit.
Se intra rarut ca nu apar asa multe noutati.
Eu as bea o cafea cu tine dar cum am adoptat un stil de viata sanatos, vegetarian si fara cafea, pot bea un ceai sau niste apa cu argila alaturi de tine
Am scazut la 59 kg!
Catalina, ce-ai patit? Sa te faci bine repede!


emilia, nu stiu cum te descurci tu cu argila... mie mi se pare imposibil s-o beau(apa in care se decanteaza argila)! ma bucur tare mult ca ai reusit sa mai slabesti!!!
eu am racit ... ma doare gatul, am facut o noapte febra... da' ma fac eu bine! dupa ce trece raceala, ma reprogramez la medicul ginecolog, ca de cand tot aman... nu de alta, da' parca n-as vrea sa-mi faca echo transvaginala, iar eu sa stranut si sa-mi suflu nasu':))
iti tin pumnii, sa mai slabesti!! tare mult ma bucur ca ai reusit sa slabesti mancand sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Catalina... nu stiu ce sa zic... mie nu mi se pare ca apa in care pun argila are vreun gust deosebit si pregnant. Are doar culoare naspa. Gustul nu e mult modificat. Mai ales ca nu o beau pana nu se depune sedimentul macar partial.
Sanatate multa!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Am si eu o intrebare pt fetele care au si T. Hashimoto: voi ati primit un regim pt aceasta disfunctie? De evitat iodul? O lista cu alimente de evitat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

gudinde, m-ai nimerit si la subiectul Tiroida. Am tiroida autoimuna, imi iau sare fara iod de la plafar si iau euthyrox 50 in fiecare dimineata. Altceva nu mi s-a zis/recomandat. Cand o sa merg la endocrinolog o sa intreb ce alimente nu am voie sa consum.
Poate te ajuta acest link:
www.homeopathy.ro/hipotiroidismul.html" target="_blank">http://www.homeopathy.ro/hipotiroidismul.html




Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna fetele, vreau si eu sa va intreb: voi avetii prrobleme cu pilozitatea??
ca eu am ff multa pe amini si fata
poop sa auzim de bine.
P.S. dupa nastere mie a inceput sa mi se regleze CM care inainte era regulat la 3-4 luni odata. dar pilozitatea este in exces acu dupa nastere

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput