Pufi iubiti de ian-feb 2010 (138)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

simplicity .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Miremia
Incerc sa o mut. Sa vedem unde...Acum e asa speriata ca numai in fustele mele ar sta, nu stiu daca se va acomoda undeva anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Lillo, , aveam o intrebare pentru tine in mesajul anterior, dar se pare ca a scapat la "paste". Cum merge integrarea la gradi?

de Isabela si Irina (februarie 2010)

Uite aici, ca nu mai am putere sa scriu din nou, vezi ultimul post al meu http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156338&whichpage=6....
Multumesc de intrebare
Lillo,imi pare tare rau de ce se intampla cu gradi...


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Cuvintele au o putere mai mare decat bombele atomice, de aceea manuiti-le cu grija."


subscriu Mi se ridica parul pe mine de ce povestesti acolo Sper sa se rezolve cumva

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Lillo, incredibil ce povestesti la celalalt subiect! Nici prin cap nu mi-a trecut vreodata ca ar putea exista astfel de probleme la gradinita. Eu credeam ca in general copiii plang la gradi pt ca le e dor de casa/mama/tata etc. Insa de aici si pana la a avea copilul lovit de educatoare e o cale foarte lunga si ilegala daca ma gandesc bine... oare ce este in mintea educatoarelor de isi permit sa se atinga de copiii altora... pardon, exprimare gresita: de copii in general???

Imi pare sincer rau si sper sa gasiti curand o gradinita normala, cu oameni!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Miremia
Incerc sa o mut. Sa vedem unde...Acum e asa speriata ca numai in fustele mele ar sta, nu stiu daca se va acomoda undeva anul asta.
eu nu stiu ff multe lucruri despre gradi si psihologie infantila,dar cred ca saracuta acum e suparata si dupa ce ca e o schimbare in viata ei mai este si una neplacuta si cred ca o alta schimbare ar nauci-o,de aceea te cauta pe tine,ca la tine e siguranta(imi spunea un medic psihiatru,intr-o conversatie purtata intr-un tren,ca mereu copii o vor cauta pe mama pt ca la ea e siguranta,in bratele mamei se simt protejati).Sper ca pt fiica ta sa treaca usor acest moment si oriunde ar merge sa se simta bine....


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Cuvintele au o putere mai mare decat bombele atomice, de aceea manuiti-le cu grija."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Nik0le nu esti singura... Maria are 5870 asa ca... dar e tare frumoasa si nu sta locului o secunda. E TEREBENTINA!!!! Si cand suge ma ciupeste de san sau se freaca de mine cu picoarele sau ma trage de par ... nu are cum sa se ingrase acest copil oricat m-as chinui, este prea energica.

Tomaca, miremia

Si nu in ultimul rand sa ii transmit si eu si pe calea bitzilor lui David LA MULTE LUNITE!!! Sa pupe socrela pe piciorusele alea ingrijite la greu de Lali (stii tu de ce) un baiat frumos si puternic!!!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

si eu azi am vazut un bunic cum ii ardea 2 palme zdravene unui copil de vreo 3 ani Mi-a venit sa-i zic vreo 2 bunicului aluia l-a dus pe copil intr-un magazin de jucarii ,i-a aratat copilului o masinuta si apoi i-a zis vanzatoarei sa o puna deoparte ca vine cu banii normal ca bietul copil a inceput sa planga ca el o vroia atunci Si atunci a inceput bunicul sa-l loveasca parca bietul copil era de vina ca el nu gandeste Numai un om nebun merge intr-un magazin de jucarii,cu un copil,fara bani la el

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Ma duc la somn ca imediat se trezeste fiu-mio pt programul de noapte si ma ia de noua
Noapte linistita !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

am vazut poze cu ginericaaaaaaaa....ce scump e tot e un zambet....MP e f frumos acolo,unele locuri seamana cu ce e aici.....sunteti o familie tare draguta,pareti impliniti,ma bucur ca sunteti acum toti 4 impreuna


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Cuvintele au o putere mai mare decat bombele atomice, de aceea manuiti-le cu grija."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Si Nick0le si la noi sunt probleme cu alergiile... ai citit nu? Eu ii dau iaurt la greu ca ii place la maxim, dar nu iti imaginezi ce e in sufletul meu cand ma gandesc ca e din lapte de vaca, stiu ca e un alergen. Pana la 3 ani aia e! Apoi bagam lapte de capra.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput