Prietene la bine si la greu - 54

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dankutza nu cred ca plictisesti pe nimeni cu nici un detaliu (cine se plictiseste n-are decat sa nu citeasca ). Eu pun pariu ca Pinky va sta in fund mai repede de 1 luna ai sa vezi.
Poze noi cu ea nu mai ai?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Andra a adormit iar eu mult nu mai am..si ca sa nu reusesc performanta de a adormi cu capul pe tastatura zic reede si fug la nani.
Am intrebat-o pe mama in legatura cu primitul copilului la gradinita..stie ca secere o fisa medicala..ce contine va zic mane ca am pus-o sa se intereseze.
lumi_calin, Angi_san bine ati venit la noi!
Laura care e stadiul iritatiei la rechinasa?
Eu am o dilema... eu n-am gasit in carrefour chilotei pt copii sub 2 ani...(e drept ca nu am cautat decat de 2 ori) dar imi e greu sa cred ca nu sunt si pt coii mai mici..deci dak ati luat careva spuneti-mi si mie ca sa stiu sa iau lupa data viioare.
Offff iar am uitat... cand ma apuc de scris...am impresia ca stiu ce am de zis dar dupa ce scriu 2 vorbe... uit ce mai am de zis... tre sa revin la metoda cu 2 pagini deschise ca prea uit.
Nu-mi aduc aminte si gata...ma bag in pat..iau telefonul cu mine..si dak imi amintesc va scriu.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara fetele!
Am vazut 2 mamici noi ,LumiC si Angi bine ati venit

Eu am descoperit ceva absolut infiorator pt mine, apa plata , fiarta si bagata iar in sticla(pet de 2l), la 2 zile de la fierbere mirose oribil....a..rugina...varza....,.nu stiu exact sa exprim mirosul

Acest miros l-am mai intalnit pe suzeta fetii intr-o zi, cand incercam sa o adorm la pranz si a scapat suzi din gura. Atunci am zis ca cine stie pe ce o fi pus ea mana

Acum stau si ma gandesc, cine stie de cate ori o fi baut fata mea apa imputita si eu n-am stiut, pt ca na...n-am bagat nasul in sticla. Intamplarea a facut sa vreau sa beau apa platea si mi-am pus o gura in pahar......era sa-mi vars matele

De acum nu o mai fierb...gata..


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

strumphy in acelasi hipermarket am cautat si eu si nu am gasit sub 2 ani. Dar cred ca la magazine din astea de copii normale avem sanse sa gasim si mai mici.

Dankutza si eu citesc cu mare placere despre etapele prin care trece Pinky la fel cum citesc si despre nazbatiile celorlalti bebelaci de aici, mai mari sau mai mici ca al meu. Nu cred ca ne vom plictisi vreodata de asta .

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

asa, ce vroiam sa spun de ROR... in cateva vorbe - dar va rog sa nu ma luati in seama daca vi se pare aiurea ce si cum gandesc si va poftesc cu mare interes sa spuneti daca aveti argumente contra mea, cum a scris deja Diana despre complicatiile la rujeola si oreion

problema mea principala e ca nu exista vaccinul separat pentru cele 3 boli. Daca plodul face una sau 2 boli din cele 3 pana intr-un an, de ce sa-i mai faci vaccin pt toate, cand are imunitate la unele for ever? Plus ca se face la 1 an, peste diftero-tetano-pertusis+antipolio+anti-haemophilus influenzae B.... mi se pare halucinant pt sistemul imunitar (pe asta mi-a demolat-o doctorul zicandu-mi ca se fac distantate, unul la 12 si unul la 13 luni - ca sa-mi tremure mie chilotii luna de luna ).
ALta problema e ca nu asigura imunitate completa. Si in ceea ce priveste oreionul de exemplu, chiar asa nasol cum e, parca as prefera sa-l faca in copilaria mica si sa capete imunitate, decat sa nu-l faca acum, protejat de vaccin, si sa-l faca in adolescenta, cand orhita chiar ar putea duce la sterilitate....
Asta cu vaccinul suspectat de legaturi cu autismul nici n-o mai aduc in discutie, ca mi se face rau numai la gandul...

cred ca mai am niste ganduri de astea, dar sunt prea obosita dupa toata ziua stata in casa cu pitix, asa ca va las si pe voi sa veniti cu povesti, ca am scris de ma plictisesc pe mine deja in ultimele capitole.

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!

Am intrebat-o pe mama in legatura cu primitul copilului la gradinita..stie ca secere o fisa medicala..ce contine va zic mane ca am pus-o sa se intereseze.


Bia te rog eu mult intreab-o si daca au copii cu lipsa de vaccinuri obligatorii si daca au fost refuzati la inscriere sau ce s-a intamplat in cazuri de astea. Merci mult

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Iar despre mesaje "cicalitoare" de gen NU premergator, bete de urechi, ham, servetele umede, oricat de multe ar fi eu consider ca nu sunt deloc cicalitoare. Pentru cel ce le scrie e posibil, dar pt cetitoare asa ca mine, care am ratat si cateva capitole bune, pe care nici nu mai sper sa le recuperez vreodata(ca as spera in van) sunt binevenite.
Asa ca celor care va faceti timp sa ne repetati aceste chestii "NU" si explicatia aferenta, precum si chestiile " de incercat" va multumesc sincer !

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Dank aceleasi sfaturi mi le-au spus si mie cei de la Be, dar tu ai stiut sa le scrii aici fooarte frumos si explicit. Eu pun pariu ca peste 3 sedinte Pinky va sta in fundulet

Strumfy eu am primit la botezul fetii chilotei pt 2 ani, dar i-a purtat toata vara pe sub rochite, pt ca se umfla pampersul in ei la mare fix

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Cat timp isi fac treaba vaccinurile astea?
tati de soricel a trebuit sa se vaccineze acum 5 ani cand a plecat prima data in state impotriva rubeola/rujeola/oreion si pt ca nu a mai avut hartia aia sa faca dovada acum, a mai facut un vaccin.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!

Am intrebat-o pe mama in legatura cu primitul copilului la gradinita..stie ca secere o fisa medicala..ce contine va zic mane ca am pus-o sa se intereseze.


Bia te rog eu mult intreab-o si daca au copii cu lipsa de vaccinuri obligatorii si daca au fost refuzati la inscriere sau ce s-a intamplat in cazuri de astea. Merci mult

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

La toate gradinitele unde am lucrat li se cerea parintilor fisa medicala a copilului si avizul medicului, dar , ca sa fie acceptat copilul, era important acel aviz cu "clinic sanatos" , nu o interesa pe directoare vaccinurile.


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput