Pufi iubiti de 2010 - Casa de piatra micki!(137)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Lorex cum merge kinetoterapia?
Am vazut si eu pozele cu intalnirea de la Cluj ff frumoase,ma bucur cand unele dintre noi reusesc sa se intalneasca cu celelalte,e un sentiment f placut de prietenie .Vazut poze si cu ceilalti pufuleti nu are rost sa mai nominalizez deoarce toti sunt unul si unul,doamnee ce trece timpul si ei se fac din ce in ce mai frumosi si destepti

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

off topic: a fost cineva in concediu in SUA? adik nu la prieteni, etc, ci hotel, toate cele ca-n vacantza? unde (ca-s maaari si laaate)?cum?cat?
nota bene:cu doi copii

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Ioana pana la 1 an e normal sa aiba ceva strabism. Nu stiu cat de grav e la fetita ta dar oricum abia dupa 1 an e cazul sa te ingrijorezi. Primul control oftalmologic se face in jur de 3 ani iar corectarea cu ochelari la 6 ani daca e cazul.
Asta a fost primul lucru pe care l-am intrebat pe oftalmolog cand mi-am facut ochelarii, pentru ca si eu si sotul avem astigmatism care se transmite genetic, deci copiii nostrii au sanse mari sa aiba nevoie de ochelari.

ms,noi nu avem nici unu probleme cu ochii de aia sunt un pic mai panicata.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

aaaa, sa nu uit: multept doamnele noastre directoare, TOMACA SI BLUEFLOWER. daca timpul ala putzin e "pretzios", de calitate, cum zice americanu', asta e tot ce conteaza.plus banii facuti in "celalalt timp", ca doar tot la bebe merg si aia, nu?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

aaaa, sa nu uit: multept doamnele noastre directoare, TOMACA SI BLUEFLOWER. daca timpul ala putzin e "pretzios", de calitate, cum zice americanu', asta e tot ce conteaza.plus banii facuti in "celalalt timp", ca doar tot la bebe merg si aia, nu?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana


SUBSCRIU

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

cris.d - mie mi se pare ca nu am avut pana acum motive sa-i cert. chiar nu am avut. cine stie ce m-asteapta asa ca sunt eu f obosita/nervoasa/frustata nu refulez pe ei, de regula stiu sa ma controlez, cand nu o fac ca deh sunt si eu om, ma descarc pe sot. dar imi dau seama ca exagerez si dupa ce-mi trece imi cer scuze ...
senzatiile le-am incercat cu o vita in lapte (tot de pe blogul ala). a iesit cea mai frageda vita ever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

ioana - citeste www.infosan.com.ro/recomandari/ochii-copilului" target="_blank">aici ptr ochi desi nu stiu ce gasesti in Cta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Cris.D,
totusi nu mi-ai raspuns la sondaj...sau trebuia sa subinteleg??


Xela,


Ioana,
am fost azi la kineto, o ora si 15 am facut gimnastica (greu) si jum de ora fizioterapie. Sper macar sa ma obisnuiesc sa stau mai dreapta!
Ms de intrebare. De ce te intrebam de kaufland, pt ca in farmaciile lor se gasesc niste cereale faine www.nutriben.ro/produse.html" target="_blank">astea
poate poti sa comanzi de pe net...stiii...eu nu-s de acord cu orezul asta rafinat...mai ales pt bebe..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

cris.d din mesajul tau(cu programul de zi cu zi) se deduce multa armonie la voi in familie....si din poze se deduce acelasi lucru....

multumesc fetelor de raspuns la intrebari...

Livia bine ai venit....

Lorex,eu am alaptat la cerere si inca o fac,daca as fi in locul tau eu i-as da lapte...acum vezi si tu ce ii trebuie printesei....poate ca nu vrea lapte si vrea cereale....


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

ioana - citeste www.infosan.com.ro/recomandari/ochii-copilului" target="_blank">aici ptr ochi desi nu stiu ce gasesti in Cta ...

multumesc mult de tot,o sa incerc testul ala de la sf daca nu mai astept ceva timp sa vad daca e ecva serios sau nu,oicum poimaine mergem la vaccinu de 4 lunite si voi vb iar du dr sa se uite mai atent,pana in primavara nu am sanse daca e sa vin cu ea la Bucuresti ca in c-ta nu am incredere sincer din mai multe motive.inca o data

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput