Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Peste doua saptamani, octombrie... Luna primelor nasteri din odiseea noastra!

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 5 saptamani(sper eu)


Sa inteleg ca este un anunt voalat? Nu de alta dar nici Symo nu are AMR de 2 saptamani


Am emotii, mi-e frica!
Peste 2 sapt, uite asa...

31+



MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 32 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Legat de balansoare, modelul de la Graco e f interesant si util(pentru parintii lenesi sau care au f multi bani si vor sa-i cumpere de toate copilului sau cazul meu, nu ma incadrez in niciuna din categorii), la BabyExpo era mai scump decat au unele magazine oferta. Ce stupid!
bebecarucior.ro/trusoul-bebelusului/balansoare/graco-balansoar-sweet-peace-zen.html
Si la stand era 950 ron!

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 5 saptamani(sper eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Hai ca io postam singura la capitolul anterior
Rescriu :
"Ana , si eu o sa aplic aceasi metoda...noi deja ne-am grabit si am montat patulul ei langa patul nostru...
Si eu vreau pana la 1 an sa o aud cu respira , cum grangure , cum tresare din somn ...
Dar asa cum ai spus si tu , fiecare mamica face cum crede mai bine ...poate la al doilea si noi o sa facem altfel
va pup"

Fericita 32+ Raisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Toate revistele glossy recomanda copilul sa doarma de la bun inceput in camera lui. N-am fost niciodata fanul revistelor glossy si stiu cum se scriu articolele de acolo si de catre cine. Personal mi se pare o chestie rece, calculata, din ciclul nu facem copii pana la peste 35 de ani "ca sa ne traim viata". Un copil nu vine sa incomodeze cumva viata de cuplu ci sa o implineasca. Asa cum zicea si ana, e o chestie strict personala.
Totusi sfatul meu pentru voi este sa nu va mai faceti planuri despre ce o sa acceptati pentru copilul vostru si ce nu. Nu credeti ca e posibil ca el sa aiba nevoi pe care nu le intuiti acum, sa nu fie asa cum v-ati imagina? Pana unde ati putea merge cu impunerea unei rutine care nu-l multumeste?


Mami de (28.10.2008) si bb2 s 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

multumim pt capitol nou allexia
pt voi toate
azi am fost la gradina botanica...apoi la carrefour ..apoi acasa am stat in picioare am prajit peste..niste cartofi.am facut un big salad..mi-a fost dor de voi..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Da, Beatrice... in curand,,... In curand!

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 5 saptamani(sper eu)

Aoleuuuu Anooooooo...termina ca mi-e fricaaaaaaa

Fericita 32+ Raisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

multumim pt capitol nou allexia
pt voi toate
azi am fost la gradina botanica...apoi la carrefour ..apoi acasa am stat in picioare am prajit peste..niste cartofi.am facut un big salad..mi-a fost dor de voi..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 31+ cu

bine ai revenit!
ce idee buna mi-ai dat pentru maine! mai ales ca abia am invatat sa imi fac singura fileurile

eu m-am bagat la nani ca sunt terminata si fizic si nervos.

Mami de (28.10.2008) si bb2 s 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Bine v-am regasit burtici!

Doura, bine ai revenit!

Am fost si noi azi la babyexpo si ne-am ales cu cateva chestiute: cosmetice Bubchen (imi place la nebunie mirosul lor), niste scutecele si servetele umede Pufies (un pachet mic, ca vreau sa testez si abia dupa vad ce-i place mandrei mele) si cam atat.
Am ajuns acasa rupta de picioare si oboseala, plecata de la 6.15 dimineata si ajunsa inapoi dupa ora 19. Greu, dom'le, cu gravidele...

Am studiat la expo carucioare, ne-a placut Inglesina, dar are un pret... mama-mama. Ne mai gandim. Si mai cautam si pe net, sa vedem ce si cum si daca pana la urma ne intindem la preturile lor. Si asta-i greu .

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Mi s-a inchis laptopul si nu mai stiu ce vroiam sa zic.
Oricum, aveam in gand pestele Dourei si faptul ca n-am mai plecat la socri.
Btw, am "ceva" pe ficat... nu stiu dc e mana sau picior.

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 5 saptamani(sper eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Dati click pe sagetile verzi, sunt fascinata, sincer...
stokke.com/en-ro/stroller/gallery/winter-kit-storm-cover.aspx
De departe, cei mai fitza dintre toti. Deci m-a cucerit definitiv.
Sincer, nu conteaza ce efort trebuie sa fac, dar bebele meu va avea acest carucior.

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 5 saptamani(sper eu)

Mergi la inceput