Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

MULTUMESC DE APRECIERI...CULORIILE SUNT VII SI PASTELATE IN ACELASI TIMP. mi-a apasat Edi pe caps lock, scuze.
Mai avem de pus niste rafturi, sa cautam ceva sa mai punem pe pereti...gen tablou sau vedem noi.....

maraki imi pare tare rau ca nu s-a acomodat Angelos. trebuie sa cunoasca mai bine copiii si pe urma va fii ok.
Sper sa fie in regula si inspectia sa nu inchida restaurantul.
si in Italia erau mici dormitoarele...asa ca la fel au facut si aici...doar asa castiga spatiu si intrau mai multe apartamente...care le-au adus bani grei.
Ana foarte urat din partea educatoarei. cum naiba sa nu vada copilul lovit? e clar ce interes isi da si cat ii pasa....ar trebuie reclamatioe facuta....
Bumbi asteptam poze cu camera smecherasilor tai.
In ce priveste salariul...asta e...nu prea avem ce face. sper sa o rezolvi cu ceilalti parinti, numai sa nu ti-i ridici in cap.....
si mama are 6 mil., acum dupa reducere...nu stiu cum pot trai cu acesti bani.
Iuliana ti-a trebuit bb2, uite ca ti-a dat DD. costa si un animal la curtea omului.

am papat bine de tot.

Edi e tare marait....cauza ultima masea...si vai de mai am nervi....nu mai rezist cu el asa plangacios.
si mai sunt si singura in seara asta.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

eu abia astept sa se termine ziua de azi...nu mai am rabdare...si chef sa fac nimic.

si e asa o atmosfera de wknd pe la noi...si afara pe strada se aude muzica, este expozitie de hand made...

ieri cica a cazut tavanul in carrefour vitan? ati aquzit fele de B???

giova pe unde-ti umbla Clau? ce program le faci baietilor tai?/? noi mergem in parc cu trotinetele...si cu edi la dr sa-i fixeze putin ochelarii, ca-i cam cad de pe nas......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

MULTUMESC DE APRECIERI...CULORIILE SUNT VII SI PASTELATE IN ACELASI TIMP. mi-a apasat Edi pe caps lock, scuze.
Mai avem de pus niste rafturi, sa cautam ceva sa mai punem pe pereti...gen tablou sau vedem noi.....

maraki imi pare tare rau ca nu s-a acomodat Angelos. trebuie sa cunoasca mai bine copiii si pe urma va fii ok.
Sper sa fie in regula si inspectia sa nu inchida restaurantul.
si in Italia erau mici dormitoarele...asa ca la fel au facut si aici...doar asa castiga spatiu si intrau mai multe apartamente...care le-au adus bani grei.
Ana foarte urat din partea educatoarei. cum naiba sa nu vada copilul lovit? e clar ce interes isi da si cat ii pasa....ar trebuie reclamatioe facuta....
Bumbi asteptam poze cu camera smecherasilor tai.
In ce priveste salariul...asta e...nu prea avem ce face. sper sa o rezolvi cu ceilalti parinti, numai sa nu ti-i ridici in cap.....
si mama are 6 mil., acum dupa reducere...nu stiu cum pot trai cu acesti bani.
Iuliana ti-a trebuit bb2, uite ca ti-a dat DD. costa si un animal la curtea omului.
am papat bine de tot.

Edi e tare marait....cauza ultima masea...si vai de mai am nervi....nu mai rezist cu el asa plangacios.
si mai sunt si singura in seara asta.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbi nasol ca s-a razgandit Sebi si nu mai da patul. ar trebui sa-i lasi pe oamenii aiai sa-l vada, cine stie....
Clau merge la o nunta azi, la un arhitect-colaborator de-al lui. eu voi merge cu copiii in parc, sambata/duminica o petrecem toti4.
Iuliana vei vedea ca e ca un bb acest catel. ba ii faci vaccinuri, ba il inveti sa-i faca treburile intr-un loc anume, , ca si cu un copilas.

L-am calmat pe edi cu Orajel-traiasca miraculosul gel si acum mi-a adormit.
Bine ca poate Clau sa mearga dupa Marco.

ma bag la tura 2 de calcat, macar asa imi iau gandul de la mancare.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbi ce haios e Sebi cu replicile de la gradi. smecheros tare.
Dragul de Edi, ce cumintel este...nici pipi nu zice cand il scapa...
E bine cand iti vezi copiii impreuna la gradi. si eu astept ziua cand intru pe usa si-mi sar amandoi in brate. Mai astept insa pana in primavara.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova, nu mai ai mult pana in primavara...oricum, inca o data, bucura-te la maxim de momentele astea cand stai acasa si te ocupi indeaproape de ei...


am inteles ca sunt zilele bucurestiului...e nebunie mare...deja nu mai munceste nimeni in birou...cred ca o sa le dau voie sa plece acasa toti...chiar nu se mai poate concentra nimeni...afara se canta muzica life!!!!

va pup!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bumbi vai total e Sebi am murit de ras. Cu salariile ai perfecta dreptate incredibil de mici unele o tara foarte ciudata Romania
Giova am facut pulpe de pui cu legume in vas roman mortala ziua asta
Iuliana sper sa fie bine pitiucul, f bine ca luati homeopate
Fetelor vreau sa va prezint o ciorba mai deosebita de pastai uscate, facuta cu afumatura : http://bucataria-sylviei.ro/ciorba-de-pastai-uscate-cu-afumatura.html o veche ciorba romaneasca pe care am facut-o in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Bine v-am regasit!
Frumoase poze am mai vazut in ultima vreme

Cura voastra de slabire mie mi se pare foarte dificila(de-asta am kg cate am ). Dar felicitari celor care reusesc sa o tina.

Saptamana asta programul meu n-are legatura cu nici o dieta - avem prieteni in vizita si testam impreuna gastronomia traditionala belgiana (ieri am testat berea in diferite forme - inclusiv 3 feluri de inghetata din bere ...si nu glumesc) iar azi... ciocolata desigur, ca doar Belgia e cunoscuta pentru bere si ciocolata (si cartofi prajiti...dar aia au fostd e acompaniament ieri la carnitele gatite in bere).

Imi pare tare rau sa aud de atatea accidente la scoli/gradinite.
Adri e mai ok si e super cuminte si lasa buba in pace (i-am explciat ca daca rupe buba probbail va ramane cicatrice...si saracuta ne tot spune "imi cam vine sa ma scarpin...dar nu ma scarpin").
Avem in schimb alte peripetii - ieri trebuia sa vina si acasa cu autobusul; a asteptat sotul des-a plitisit...si soferul de autobus, cu Adri in bus, in alta statie decat unde trebuia; din fericire s-a gandit sotul sa mearga sa verifice si statia unde mergem dimineata si i-a gasit acolo; bietul om era tare mirat...Adriana nici nu era pe lista lui de copii, si nici nu-i aparea pe lista statia noastra, deloc ; fiifnd acelasi sofer de dimineata s-a gandit sa o aduca de unde a luat-o....
La faza asta evident ca am reactionat prompt si i-am cam tras de urechi (la figurat desigur).

Sunt convinsa ca toti copiii care au catei sunt incantati!
Noi ezitam sa luam un animal de companie din cauza drumurilor frecvente in Romania si a concediilor relativ lungi, in care n-am idee ce am face cu un animal; poate dupa ce ne cunoastem mai bine cu vecinii o sa gasim ceva solutii.


Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Fetelor sa va spun cum a trebuit sa vb la telefon codificat Am cerut cu Paul romanul, nu stiam cum sa-i spun cati bani sa-i zica lui Michele sa-mi lase si dupa ce m-am gandit, am zis: vreau iezii cucuieti din poveste de m-a intrebat Paul: cati iezi sant ? 3 normal A trebuit sa vb repede ca i se ardeau pizzele in cuptor

Dia, inghetata de bere????????? nu am mai auzit este buna? Draga de Adriana, se vindeca búba si incepe sa o manance, bine ca se poate abtine sa nu o cojeasca

Silvi mie imi place cum iti sta si blonda si bruneta Este frumos tenul alb si parul negru
Cosmi ce rasa de catel ati luat? Sa va traiasca, sa fie sanatos

Bumbi, asa sefa sa tot aiba toata lumea

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Silvia, m-ai omorat cu ciorbita de pastai uscate.....am si bocit o tura ca parca simt mirosul si o vad pe bunica pe langa soba.
Nu stiu ce e cu mine ca de cateva zile in fiecare zi bag cate o tura de plans de dorul bunicilor, mi se face asa un dor de ei (poate e din cauza ca vine toamna si asociez anumite mirosuri si atmosfera cu momentele fericite din copilarie!)
Maraki, esti mortala cu fazele de la restaurant. Dar palpitante chestii se intampla pe acolo, chiar ca parca esti in filme.
Iuliana, eu tot mai astept pozele cu Frunzulita al vostru!
Giova, ce talentat e Clau! Super arata peretii. A, si voiam sa-ti zic, super investitie in Savanna, se curata excelent!
Bumbi, mai bine cheama oamenii sa vada patul ca cine stie cand se razgandeste Sebi si apoi nu mai poti scapa de el. Eu in locul tau l-as "razgandi" aratandu-i camera lui MMarco&Edi!
Ana, adevarat grait-ai! Eu chiar nu ma plang de bani, ca m-ar bate Dumnezeu...ma bucur ca ne descurcam cu salariul lui Cristi si oricum, nu am mari asteptari si pretentii. Ma rog la Dumnezeu sa-mi tina copilasii sanatosi si fericiti si pe noi pe langa ei sa ne bucuram de minunile din viata noastra.
Dia, eu de cate ori dau cu ochii de o postare de a ta si vad steagul Belgiei imi fac ochii ca in desenele animate cand apare semnul $ doar ca la mine apare un baton de cioco! Ce scumpa e Adriana si intelegatoare! Avem copilasi mari deja, sunt cuminti si ne surprind cat de maturi pot fi uneori! Si eu ma intreb ce gust o avea inghetata de bere

Voiam sa va spun ca am castigat la concursul Aptamil aici pe forum 2 cutii de Aptamil....asta fix acum cand Sonica nu mai bea respectiva marca! Cred ca o cadorisesc pe prietena mea Alina cu el iar daca nu vrea cadoriseala ii spun sa-mi ia 2 cutii de Lactana in schimb


Eu sper sa ajung zilele astea cu Razvan la oftalmolog sa facem un control pentru ca de aproape 1 luna are un tic la ochiul dre, il tot inchide cand vorbesti cu el. Cristi a zis ca l-a urmarit aseara in timp ce-i citeam povestea si el statea pe bratul meu si se uita l aimaginile din carte si nu a facut gestul respectiv niciodata (povestea a durat 25 de minute, ca m-a cronometrat) deci nu apare mereu. Daca il intreb daca il doare/ustura/strange ochiul imi spune doar "Imi pare rau mami!" si vine si ma pupa. Mai bine sa fiu eu sigura ca nu e ceva oftalmologic si cu ocazia asta imi fac si eu un control ca dinainte de sacina cu Razvan nu am mai purtat ochelarii!
Sonia mica imi scoate in continuare peri albi cu mancatul (Sau mai bine zis cu nemancatul)dar in rest e o scumpa si o razacioasa. Ce era Razvan vesel si razacios asta mica e si mai si. Vorba lui Cristi, numai sa-i arati degetul si se sparge de ras. Mai nou se apuca prin somnul din timpul zilei si urla de ma baga in sperieti si tare ma tem ca sunt dintii. Uneori urla de se trezeste si incepe sa planga cu lacrimi si e tot cu manutele in gura. Sunt fericita ca de vreo 4 zile accepta si suzeta si a inceput sa doarma si pe spate (conditia e sa-i prind mainile cu paturica sa nu si le bage in gura ca se trezeste instant!) iar azi cand am fost dupa Razvan la gradi cu masina a stat cumintica in scoica si s-a uitat pe geam....nici vorba de isteriile de pana acum. Sper sa fie un inceput bun!
Va doresc o noapte buna si fug sa dorm si eu ceva ca imediat incepe distractia cu trezitul pt laptic si mancat 70 ml iar la 8 am programare la dentist. Apropo de dentist, am fost pe 1 mai, mi-a pus o plomba provizorie si m-a programat pe 8 mai.....si am tot ajuns dupa cum se vede, maine cred ca nu ma mai recunoaste
Am fugiiiittt!

Edit: Ca uitasem, azi am papat salata de rosii, ardei, castraveti cu mult marar ca si "garnitura" la aripioare de pui facut pe sare! Vreau sa va zic ca au fost delicioase. E clar, de acum numai asa voi prepara aripioarele. Si Razvan a mancat 3 aripioare babane cu 2 felii de paine si a decretat ca sunt "Mi-nu-na-te si delicioase, mami!"....carnivorul lui mama!

Mergi la inceput