Nasterea la Medlife (20)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Sa aveti un capitol norocos, bebei sanatosi, sarcini si nasteri usoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanadumi spune:

Neata mamici!

Nicoleta, habar nu am unde e dispensarul ...si da ma gandesc sa ma intorc mai devreme la servici, plus mi-as dori sa cunosc destul de bine bona inainte de a-mi lasa baietelul singur cu ea.

In fiecare noapte, la fiecare intoarce ma trezesc dat fiind ca ma doare sub burtica. Voi ati potit asa ceva? Ma intreb daca e normal, in rest nu am dureri, doar cand merg mult.
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Multumim pentru capitolul nou.Fetele,repet si eu intrebarea..V-a zis ceva despre placenta, la ecografii?Adica ce grad de maturarare are...ce riscuri reprezinta..etc(eu la 32 sapt am Grad III de maturare al placentei)

-----------------------------------------
Alexandra 32+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Roxana- dispensarul e pe langa primarie, la rondul din interiorul comunei, care leaga Chitila de centura Mogosoaiei.
Si eu ma intorc cu 1 ianuarie la munca, dar o am pe mama om de baza.

Tu pe unde stai?

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

E_Alexa,
Da, mi-a zis la fiecare eco gradul de maturare al placentei, eu am avut la ultima eco (36 saptamani)gradul I de maturare. Explicatia cu gradul de maturare care mi-a dat-o, e aceeasi cu cea pe care ai scris-o tu.
Fug ca s-a trezit bebe. Intru mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanadumi spune:

La cate ecografii am fost nu am auzit despre maturitatea placentei, poate acum al 33 de saptamani? Singurul lucru spus despre placenta e despre pozitionarea ei cam jos.

Nicoleta eu stau in complexul Lac de Nuferi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

Buna,

Eu la 36 saptamania aveam tot G3, insa mi-a zis ca totul e OK, nu e nici un motiv de ingrijorare......
M-am hotarat voi ramane cu varianta aleasa initial, nasterea naturala, voi vedea ce am de patimit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

De Cori mic ce se mai stie? S-a angajat sau nu bebelusul?
Nu a mai scris nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Buna,va sciu dupa o noapte in care nu am putut sa dorm deloc... simteam ca ma inabusesc,bebe a dat fara oprire din picioruse, contractii nedureroase deci fara rost.. a fost oribil.. De bebe nu stiu ce sa spun, vedem luni la consult, altfel mie imi pare la fel.

Alexa si eu tot G3 la 36s aveam. Intr-adevar la tine e putin cam devreme pt G3, dar asa cum ti-a spus doctorita nu prea ai ce face pt ca nu tine deloc de tine asta. Trebuie doar urmarit foarte, foarte bine pt a actiona atunci cand bebe nu mai primeste nutrienti si deci nu mai ia in greutate. In locul tau m-as pregati sufleteste pt o nastere provocata inainte de termen. Cat de devreme e vorba trebuie sa discuti cu doctorul tau si sa ii ceri sa iti spuna cat estimeaza ca va fi. Eventual discuta daca este sau nu nevoie de acele injectii de maturare a plamanilor. Pentru ca de la G3 la G4 poti trece si in 4 saptamani, ceea ce ar fi suficient pentru a atinge termenul.

Cori 39+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

http://blogulluibebe.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

Citat:
citat din mesajul lui cori_mic

Buna,va sciu dupa o noapte in care nu am putut sa dorm deloc... simteam ca ma inabusesc,bebe a dat fara oprire din picioruse, contractii nedureroase deci fara rost.. a fost oribil.. De bebe nu stiu ce sa spun, vedem luni la consult, altfel mie imi pare la fel.

Alexa si eu tot G3 la 36s aveam. Intr-adevar la tine e putin cam devreme pt G3, dar asa cum ti-a spus doctorita nu prea ai ce face pt ca nu tine deloc de tine asta. Trebuie doar urmarit foarte, foarte bine pt a actiona atunci cand bebe nu mai primeste nutrienti si deci nu mai ia in greutate. In locul tau m-as pregati sufleteste pt o nastere provocata inainte de termen. Cat de devreme e vorba trebuie sa discuti cu doctorul tau si sa ii ceri sa iti spuna cat estimeaza ca va fi. Eventual discuta daca este sau nu nevoie de acele injectii de maturare a plamanilor. Pentru ca de la G3 la G4 poti trece si in 4 saptamani, ceea ce ar fi suficient pentru a atinge termenul.

Cori 39+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

http://blogulluibebe.blogspot.com




ai ramas tot pe varianta nastere naturala, daca nu se impune cezariana, nu?
eu cred ca o sa nasti in we...

Mergi la inceput