Prietene la bine si la greu - 52

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Di, am citit Scarsdale, to much for me. Nu halesc multe din ce zic aia acolo si cica nici inlocuit unele cu altele nu mere. Nu ma bag. Ma chinui cu ce stiu de la tata Monti

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

La Multi Ani Cory, tot binele din lume la tine sa fie si extrem de multa sanatate iti doresc!
La Multe Lunite tututor sarbatoritilor de azi printre care si gargarita mea. Multumesc pt urari, le returnez cu drag!

Eu m-am pus pe ceai de menta, deja e joi, mai am putin pana intru iar in vacanta.

Licurici, nu uita ca pieile noastre au stat intinse aproape un an, dureaza ceva pana se vor retrage. Eu cred ca la tine este procesul mai lent si pt ca alaptezi. Nu te mai stresa, continua si o sa vezi ca o sa fie mai bine ca inainte

Lumi, sunt absolut sigura ca nu e nimic grav
Broscutz, pe sotul tau iubit il bagam la re-educare. Parerea mea este ca il menajezi prea tare si ca nu aprecieaza (asa sunt barbatii in general ). Si al meu a avut o oarece dificultate la inceput sa se adapteze cu noul program insa incet-incet a invatat tot ce tb sa faca si am maxima incredere in el sa-l las cu fata, o hraneste, o schimba, o scoate afara, o culca (culmea e ca o culca in 5 minute pe cand pe mine ma chinuie si cate o ora ).Ia pune-l tu sa faca diverse cand vine "voios" si sa vezi ca o sa se gandeasca de doua ori dupa aia inainte sa vina asa. Cu multa rabdare si diplomatie o sa inteleaga ca viata voastra nu mai este la fel si ca intr-adevar un copil inseamna si un pic de responsabilitate si nu numai din partea mamei. Un divort ar afecta-o pe Iulia in primul rand. Iti tin pumnii strans si sunt absolut convinsa ca o sa fie din ce in ce mai bine




poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata,

Monis...super tare Santiagul dansator

La multi ani Cory si tuturor luniversatilor de azi

Si noi trecem printr-o faza cu treziri la fiecare ora marca Dragos (cred ca e cuc, mai trebuie doar sa-l agat in perete) si suntem pe LP.
Am incercat sa-i dau cereale seara,si in singura seara cand le-a acceptat ,tot s-a trezit,asa ca nu merge asa simplu.
Credeam ca isi va reveni la programul de dinainte (ala fara treziri noaptea ) dar deja au trecut 2 luni aproape de cand si-a reintrodus o masa mai mica noaptea si cam o saptamana de treziri fara numar pt acoperit/descoperit/suzeta/ mangaiat/jucarie si alte asemenea ... cred ca apar si la el dintii (asta ca sa-l scuz ca sunt eu varza ziua ).Am noaptea o viteza de reactie... nici nu scanceste bine si sunt la patutul lui...asta ca sa nu cumva sa o trezeasca si pe Eva ca atunci ar fi distractie la maxim.

Mai e vreun bebe cu LP care face asa( parca Floricik spunea ca si ei sunt asa...) si cam cat dureaza... sau mai bine zis, isi mai revine la nani toata noaptea ??

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Maine avem programare la ecografie abdominala,la ora 2,marti la 2:40 am facut programare la Dr Siminiceanu,pt interpretarea rezultatelor.
Avem toate rezultatele,vestea buna este ca Annabelle nu este purtatoare a virusului Hepatitei B !!!

Diana,nu a idee cat m-ai linistit!
Mai am destui pitici,dar ma simt mult mai bine datorita tie....aaa,iti multumeste si Richard ca m-ai linistit(ca el sufera cand sunt eu ingrijorata). Ne gandeam si noi ca o fi baut multe lichide,dar asta alimenta,un pic,piticul cu diabet insipid....GOT-ul....ce sa mai zic,din ce am citit pe net:ciroza si alte alea...nici nu mai vvreau sama gandesc!

Andre,multumim,te imbratisez cu drag!
Si felicitari pt bilantul Chiarei!

Cristinica,stiu cum e sa nu mai deschida gurita...din pacate,si eu am adaugat un praf de sare(si-mi pare rau),sperand ca asa va manca....si totusi,copiii nu stiu decat gustul dulceag,de laptic....ei nu au gustul dezvoltat ca al nostru sa li se para mancarea naspa fara sare... Si gusturile se formeaza in timp,este mai mult o obisnunta...uite,eu de exemplu,am mancat si frigarui date prin miere si tot felul de chestii care multora le-r face greata doar auzind...in alte tari,pt ei acelea sunt cele mai bune mancaruri pt ca asa s-au obisnuit.
Ar fi super daca am putea sa ne invatam copilasii de mici sa pape cat mai putina sare,cat mai putine grasimi etc...Sta in puterile noastre sa le formam gustul...bineinteles ca vor manca dulciuri(si inteleg) si junk food(la un moment dat),dar daca le cultivam "gusturile" pt mancare sanantoasa,avem sanse ca aceasta sa fie baza si cand vor fi adulti.
Sunt putin in graba,sper sa se inteleaga ce am vrut sa spun

Lylyana,multumim

Many_Bany,am mai lasat panica datorita Dianei....va multumesc ca sunteti alaturi de noi

RamoC,sper sa nu fie nimic rau....multumesc

Dozz,si eu sper...imi tremura si sufletul...

Laurairina,eram constienta ca e cam palida,ca vad si eu...plus cearcanele alea...dar cand mi-a mai spus si asistenta aia,a cazut lumea pe mine....atat a trebuit, sa vad o valoare negativa a rezultatelor

Shtefy,asa este,suna incurajator ce a scris Diana...am putut si eu sa dorm . Voi ce mai faceti?

Broscutza,pai ce sa spun mai exact? Am facut analize,am luat rezultatele si doua dintre ele arata rau....Nu am habar ce inseamna, maine mergem si la ecografie,si marti mergem cu rezultatele la doctor,pana atunci,fierb in suc propriu
Sper sa se rezolve problema voastra,multe cupluri trec prin asa ceva cand apare primul copil....Si noi am avut unele probleme(mai mult din cauza distantei-ca si la RamoC) dar am reusit sa discutam si sa lucram impreuna pt a reveni la ceea ce era intre noi,la ce aveam(in conditiile in care suntem 3!). A,si in loc sa-l menajezi,poate trebuia sa-l implici mai mult in cresterea pisicutei....dar nu e timpul pierdut!

Monis,te pup si eu cu drag,si va multumesc pt incurajari!





Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani,draga noastra Cory!!!

Sa fii sanatoasa,fericita,si sa-ti aduca baietii tai(sotul si fiul) numai bucurii!


Laura_Andreea,multumesc pt gandurile bune!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Maine avem programare la ecografie abdominala,la ora 2,marti la 2:40 am facut programare la Dr Siminiceanu,pt interpretarea rezultatelor.
Avem toate rezultatele,vestea buna este ca Annabelle nu este purtatoare a virusului Hepatitei B !!!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi




atat ma lasa maimutica sa spun

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Hello fetelor

Va mai amintiti de noi?Imi cer scuze ca nu am mai reusit sa intru sa stau de vorba cu voi.... A trecut atata timp.... Am sa incerc sa mai intru din cand in cand, poate acum am sa reusesc mai des, Riana a inceput gradinita...prin urmare ma simt mai libera....

Despre noi, ce pot sa va spun......nu prea bine... Dragos refuza mancarea de vreo luna jumate, mananca doar lapte si fructe. Am trecut si prin etapa intarcarii, s-a produs progresiv, fara nici o problema de nici o parte. Avem 6 dintisori, busileste la greu, incearca sa faca pasi in patut sau pe langa canapea.

Mi-ar place sa citesc cateceva din urma, mi-ati lipsit tare mult. Sper sa ma pot organiza mai bine de-acum.

Va pup si va imbratisez cu drag pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Astept sa se trezeasca pisicioasa ca sa-i dau sa pape si sa plecam afara,e vreme tare frumoasa astazi!

Ancutzica

Alinush ma bucur sa te vad! Asteptam pozici cu Riana la gradi si Dragoselul frumuselul!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Lumi multumesc! As pune si eu niste poze, dar din cate am citit s-a schimbat contul comun... nu am nici id nici parola.... stiu n-am intrat de ffff mult timp... merit rusinata
Multa sanatate pisicoasei ...am inteles ca esti putin ingrijorata. Sper sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

CORY sa fii sanatoasa si fericita alaturi de puiul tau!

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput