Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna dimineata...

aseara a fost mai bine, parca a dormit ceva mai bine...dar dimineata a tipat rau rau...nurofen am in casa,dar nu i-am dat crezand ca il dau doar in cazul in care face temp.

briza mersi,am sa ma duc la iancului sa caut...noi nu suntem departe de iancului...acolo mergem azi ca avem policlinica in zona,facem control masurat,cantarit..etc....

azi facem si noi 5 lunite...dam o prajiturica....:)))

o zi buna
spor la treaba




FILMULETE
POZE

mamica de adelina 16.04.2010 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Dau eu cafeaua in dimineata asta? Poftiti va rog la o cafea aburinda cu scortsoara!
Multumiri tuturor pentru urarile adresate ieri lui Denis!

Hai ca incet-incet imi intru in ritm cu voi si ajung si eu cu discutiile la zi.
Carmen, Ina, Vladi, sanatate multa puisorilor bolnaviori!
Merg sa mai pun 2-3 poze cu Denis la 6 luni si sa vad si eu pozele noi ca tre dor mi-a mai fost de iepurasi!

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

LA MULTI ANI!!! sarbatoritilor de azi, Alexandru de Dianami, Vlad de catus, Alex de cristinicuta si Adelina de Stanucel!!! Sa cresteti mari si sanatosi!

Roxana, Ella, pe unde umblati?
Babyangel voi cum sunteti? Ati inceput scoala?

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fete!

Astazi beau cafeaua mea, dar cine isi va face pomana sa ma cheme la cafea nu refuz. Azi sunt pomanagioaica si chiauna.

La ora 2.00 Dami venea la mine sa-mi spuna c-o doare burtica. Nu mancase nimic care sa-i declanseze vreun rau. Am mers in camera la ea si am incercat s-o ajut cat de cat. La un moment dat s-a facut alba la fata si abia a apucat sa deschida gura ca a vomat de am crezut ca nu-i adevarat. Eram pregatita, dar cantitatea a fost enorma. Apoi s-a mai linistit si a adormit. Pe la 5.00 dimineata s-a trezit sa-mi zica sa-i dau ceva ca iar o doare burta. I-am mai dat niste granule homeopate si am inceput sa o imbrac pentru gradi. Nu eram convinsa ca vreau sa o las, dar as fi vrut sa o vad ca e mai rezistenta si daca i se facea rau vroiam sa las vorba sa vin sa o iau. Pana sa iasa din casa mi-a facut febra, asa ca....acuma e in pat.

Mi-a si plans pana a reusit sa ma faca sa tip la ea ca nu vroia sa se dezbrace ca sa ramana acasa, ea vroia la gradi la copii.

Azi o tin acasa pe medicamente si regim si maine daca e bine merge din nou.

Na, ca n-a mers o saptamana intreaga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Vin si eu la cafea, desi azi noapte a dormit sotul cu bebe ca sa imi revin si eu un pic.

Fetelor care mai dati chamomilla, am citit ca nu e bien sa dai homeopate noaptea, in somn. Dar nu inteleg dece...Ca eu tare i-as da niste granule asa pe la 1 noaptea cand incepe showul...Voi dati si noaptea?
Vio in sect 6 nu e nici o farmacie sa aduca . Faza idioata e, ca am fost la Dona, Catena, Helpent, Sensiblu..si toatea aveau oscillococinum si homeovex care sunt tot de la Boiron. si le ziceam ca vreau sa comand ceva. toate faramcistele au zis DA..dar cand au auzit ce le ceream, au zis ca nu se poate. Asa ca pana te muti acilea in zona..fa-ti stoc


Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Am trimis din greseala , pana sa termin ce aveam de zis!

Miria saracuta Dami....Ce o fi patit?

Miruna tu nu mai zici nimic? Tot cu diversificarea va chinuiti?

Castelana cred ca o sa fie un pic mai greu cu schimbarea asta de la vreme frumoasa, frcute multe si exotice...la vremea din Belgia. Dar, vorba fetelor, esti mai aproape de noi

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

BRIZA - Eu cumpar de la o farmacie Remedio, care imi aduce orice vreau. Mai exista una buna si super dotata unde iau numai cand sunt produse greu de gasit sau mai multe, Apifarm se numeste si este pe Rosetti. Nu mi-e aproape, dar de acolo iau multe. Acolo dau si consultatii.

Sfatul e sa nu dai copiilor noaptea ca sa nu se inece/sufoce cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu stiu ce are si mi-e tare mila de ea. Acuma doarme. Eu cand sunt ingrijorata devin artagoasa si, din pacate, inclusiv bolnava sufera din cauza reactiei mele.
M-am ratoit la ea, ca altfel nu ne intelegeam, iar mie imi vibreaza sufletul de mila ei. Ce tampenie!

Maine o duc la gradi numai febra sa nu-mi mai faca.

O tin pe homeopate si regim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

'Neata, fete!

Astazi beau cafeaua mea, dar cine isi va face pomana sa ma cheme la cafea nu refuz. Azi sunt pomanagioaica si chiauna.

La ora 2.00 Dami venea la mine sa-mi spuna c-o doare burtica. Nu mancase nimic care sa-i declanseze vreun rau. Am mers in camera la ea si am incercat s-o ajut cat de cat. La un moment dat s-a facut alba la fata si abia a apucat sa deschida gura ca a vomat de am crezut ca nu-i adevarat. Eram pregatita, dar cantitatea a fost enorma. Apoi s-a mai linistit si a adormit. Pe la 5.00 dimineata s-a trezit sa-mi zica sa-i dau ceva ca iar o doare burta. I-am mai dat niste granule homeopate si am inceput sa o imbrac pentru gradi. Nu eram convinsa ca vreau sa o las, dar as fi vrut sa o vad ca e mai rezistenta si daca i se facea rau vroiam sa las vorba sa vin sa o iau. Pana sa iasa din casa mi-a facut febra, asa ca....acuma e in pat.

Mi-a si plans pana a reusit sa ma faca sa tip la ea ca nu vroia sa se dezbrace ca sa ramana acasa, ea vroia la gradi la copii.

Azi o tin acasa pe medicamente si regim si maine daca e bine merge din nou.

Na, ca n-a mers o saptamana intreaga!

Cristina, mamica de George Casian (23 aprilie 2010) si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/


Miri sanatate Damianei!
Tu ar trebui sa te linistesti, ia ceva de calmare ( stii bancul?) de cal mare de cal mic, numai de cal sa fie!
Acu scuze, am sarit eu calul.
Fii si tu mai blanda si trebuie sa-ti gasesti resursele sa-i fii aproape.
Sper sa fie ceva trecator la Dami!
sanatate!
apropo, vii la mine la cafe? eu mi-am facut un capuccino, asa ca tot mi-ati facut pofta. al meu e decaf sa nu-l agit pe puiul asta mic, ii mai iese un dintzuc si e cam ciufulit

castelana fericita mami de Cezar
luni 5 aprilie 2010 am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii


Castelana cred ca o sa fie un pic mai greu cu schimbarea asta de la vreme frumoasa, frcute multe si exotice...la vremea din Belgia. Dar, vorba fetelor, esti mai aproape de noi

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)



esti draguta, asa e.
dar stii ceva? de cand s-a intamplat cu mama nu ma mai bucur asa mult sa vin mai aproape de casa... ma simt oricum bine aici... important e sa fiu cu baietii mei si sigur o sa fie bine.
unde mergem nu se stie, deocamdata facem halta la Singa, e cam aceeasi mancare de peste ca sa zic asa, doar mai nervoasica lumea.
oricum aproape de voi sunt aici pe odiseeeeeeeeeee

castelana fericita mami de Cezar
luni 5 aprilie 2010 am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput