FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Monilaza,si la mine sotul este ,are oligospermie severa la care garantat trebuie icsi,dar delia bioloaga lor care este o fata f.buna a reusit fara icsi sa obtina 3 embrioni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Buna fetelor.
Si noi vrem sa incercam FIV cu dr. Dorneanu in ianuarie. As avea insa o intrebare pentru fetele care deja au facut FIV cu el: la cate zile ati facut embriotransferul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

DE REGULA SE FACE LA 3 SAU 5 ZILE(BLASTOCIST)DAR ASTA STABILESTE EMBRIOLOAGA CU DR.IN FUNCTIE DE CUM SE DEZVOLTA EMBRIONI IN MEDIU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Felicia, mersi pentru raspuns.
Noi avem o fetita obtinuta tot in urma unui FIV, dar la Szeged. Acum ne dorim inca un bebe si am hotarat sa incercam cu dorneanu.
Asa ca eram curioasa ce experiente sau pareri au avut fetele care deja au incercat cu el.
Tu deja ai inceput procedura, nu? Iti urez bafta si sper ca ne tii la curent despre cum va decurge ....:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Felicia, daca nu sunt prea indiscreta, imi poti spune cum a decurs primul FIV la el? ce tratament ai avut, cati embrioni ai obtinut, cati ai tranferat, etc....
Mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

ceau fetelor.Da eu am inceput tratamentul din a 21 zi de ciclu cu gonapeptyl inj.1/ziiar dupa 10 zile(am vorbit mai intii cu dr.)AM INCEPUT CU 4/ZI DE MENOPUR.La primul fiv am avut 5 foliculi din care au rezultat 3 ovocite si sau fertilizat toate 3 rezultind 3 embrioni,pe care i-am transferat in a treia zi.Va pupsibafta la toate fetele care sunt in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Buna dimineata fetelor.
Felicia sper din tot sufletul ca de data asta sa fie cu noroc. De ce ti i-a tranferat in ziua 3? Ai auzit cumva vreo fata pe la clinica care a facut transfer cu blastocisti?
Monilaza, Eri.ka nu ne mai spuneti nimic? Ati inceput procedura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Buna,a fost acum o fata care a facut cu blastocisti acum o luna prin prog.fiv gratuit.eu am facut in a 3 zi pt.ca am avut doar 3 embrioni si era riscul sa-i pierd pina in a 5 zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

felicia, ai inceput deja stimularea? In a cata zi esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

in a 11 zi,azi am inceput si 4 menopur

Mergi la inceput