FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Mai, fetelor, am pus ghetele, cizmele lungi pana la genunchi(sa aibe loc in ele), pantofi, pana chiar si papucii de casa...ca doara se impiedica mos Nicolae de ele , dar nu.... Nici o problema, mai bine sa faca Mos Craciun o minune cu ochisori, nu-i asa?
Felicia, te asteptam cu beta maaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Monilaza, ma bucur ca ai o alta stare de spirit. Anul asta chiar trebuie sa crezi ca exista Mos Craciun si va face pt tine o minune cu ochisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Si la mine tot cu cioko a venit mosu'......de parca nu ar sti ca tin la silueta
Iti tin pumnii Felicia.
De-abia satept sa ne spui rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Buna fetelor,din pacate in dimineata asta m-ia venit ciclosul, asta este.La anul o sa incerc dinou cind Dr. i sa-mi dea unda verde o sa discutam cu el ce facem mai departe ce analize mai fac etc.Eu o sa va urmaresc incontinuare si bafta fetelor care sunt in focuri,ma rogpt.voi sa va vedeti va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Imi pare rau Felicia.....sper ca a treia oara sa fie cu noroc.
Parerea mea este sa discuti cu doctorul ce analize mai trebuie sa mai faci si sa incerci sa te orientezi si spre alta clinica.....de ex. Szeged deoarece ei au o mai mare experienta (fac numai fertilizari si inseminari din 1995 cred) si mai mult ca sigur ca reusesc sa mearga cu embrionii la stadiu de blastocist marindu-ti astfel sansele.
Sincer si eu sunt un pic nehotarata daca sa incep un FIV aici sau sa merg din nou la Szeged....
Daca vrei o sa povestim mai multe cand vin acasa, la Severin de sarbatori.
O sa incerc sa-mi activez PM ca sa facem schimb de nr. de tel.
Te si incearca sa fii optimista ca anul 2012 o sa fie mult mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

Nu stiu cum sa-mi activez PM asta..... daca stie careva sa-mi zica si mie......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Felicia, scriu, sterg si tot asa. Nu gasesc cuvinte sa te consolez. Stiu ca e greu pt ca si eu am trecut prin asta. Am vazut ca Lia spune de Szeged. Eu acolo am facut primul FIV. Or fi poate cu mai multa experienta, dar sunt suprasolicitati si aglomerati. A inceput si acolo sa se faca totul pe banda rulanta. Eu am fost la un pas de hiperstimulare pentru ca mi-a dat doza prea mare de gonal f si mi-a facut estradiolul doar in ziua 7. Il aveam deja 2800. Apoi 2 zile nu am mai facut decat gonapeptyl. Si sigurat asta a dus la faptul ca nu au avut ovocite. Au crescut prea repede, dar "seci".
Vezi ce faci la anul. Oricum D-zeu sa te ajute sa-ti vezi visul implinit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_4fun spune:

In privinta aglomerarii la Szeged ai mare dreptate Monilaza....si cu timpul de asteptare la programari la fel......tocmai din acest motiv si eu as vrea sa fac FIV-ul asta aici. De asta eram curioasa de rezultatele voastre si de parerile fetelor care au incercat sau incearca aceasta procedura la Gynatal......Oricum cred ca o sa-mi incerc norocul aici si daca nu merge o iau de la capat cu Szeget-ul.
Tu cum esti? Cum merge tratamentul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Feli , stiu prin ce treci si sa stii ca ma doare si pe mine. Nu stiu daca e cineva mai puternic decat tine , nu stiu daca cineva ar putea sa te consoleze ,,, din contra... tu esti tare si asa trebuie sa ramai , sa ne dai forta la toate ,,,, te pup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia1976 spune:

Lia ti-am trimis PM.cu nr telefon.
Fetelor in momentul de fata e cald subiectul si il diger greu dar cu ajutorul lui dumnezeu o sa trec peste toate.Multumesc pt.sustinere sunteti niste dragute,o sa va urmaresc sunt cu ochii pe voi.va
Dumnezeu are grije de noi

Mergi la inceput