Goldie pants - 44

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

TEMA LECTIA A DOOA

1. scrieti un eseu in care sa caracterizati, minim cu 20 cuvinte/colega , pe baza informatiilor furnizate la curs de profisoara si de coleje, neuronii lu colegili voastre

Colejele mele au neuroni!!!! Asta e cel mai important..chiar de ar avea doar unul si ala ar funtiona maxim si pe orice intemperii tot ar fi ceva cool
- Colega Lisa are unii neuroni kamikaze si pe unii ii are antrenati antitero. Intre ei se inteleg bine, au o relatie de prietenie si sacrificiu pt. binele lu ochiul lu neuron. In schimb, colega Lisa nu e pretena prea buna cu neuronii ei. Si -i lasa liberi la sporturi extreme, doar doar s-o scapa de ei...asa lasa impresia...
- Colega Iona are neuroni sol - aer - sol, antrenati pt trupele speciale de razbel psihologic. Sunt cameleonici. Parerea mea e ca neuronii ei si vorbesc uneori, cu voce tare... aproape sigura-s ca atunci cand urla ei mai tare..apare cica Sistera lu Iona....

2. prezentati o poza recenta a lu neuronilor vostri poate sa fie si pictura proprie

Neuronii mei arata asa:
coloarea mov, vedere neuron close-up si cand am pozat nuanta turcoaza, asta a esti la aparat
Cand e in pozitie de lupta asa arata neurones mei

(Coleha mea nu mi-a prezentat corect neuronii, nu a fost atenta deloooooooc!!!!!!!)

Aceste vedeo este reprezentativ din toate punctele de vedere posibile pt neurones mei:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

iaca tema 2 si io n-am rezolvat nici pe 1

1.activitatile preferite
- joggingu combinat cu sprintul la cateva minute
- dansul de societate cu alti neurones
- gimnastica acvatica

dna profisoara la tema 2 punctu 1 ..daca am 2 coleje eseu iaste 2 in 1?

Tema pt. lectia 2

1.

Citat:
scrieti un eseu in care sa caracterizati, minim cu 20 cuvinte/colega , pe baza informatiilor furnizate la curs de profisoara si de coleje, neuronii lu colegili voastre


- neuronii lu colega lisa iaste camuflati tocmai pt. a nu se videa ca pot sa fie si dangerous( altfel nu-mi esplic cum le place sporturile estreme )nu just..BAD.ei mai este f neastamparati da nu e lasati de capu lor. are un neuron comandat ce face militarie cu ei pt. a deveni ascultatorisi aliniati tinandu-se de manute. ei se traumatizeaza usor..deci are nevoie de vitaminizare zilnica de 3 x pe zi

- neuronii lu colega parpal,momentan, iaste cu reflexii , le place jumnastik airobica pe muzici specifice dar si ( stiu din surse sigure).e f sociabili ci alti neuroni si spre deosebire de neuronii lu lisa , iaste mai rezistenti la traume ...sau e traumatizati si ei si io nu stiu?

2.
Citat:
prezentati o poza recenta a lu neuronilor vostri poate sa fie si pictura proprie


o poza recenta a lu neuronu meu arata cam www.regione.calabria.it/istruzione/images/stories/pda2008/neuroniallariscossa2a.jpg" target="_blank">asa doar pi unu am reusit sa-l prind in deoarece ceilalti nu-sh pi unde e plecati
iar www.qedoc.org/en/images/thumb/a/a6/Complete_neuron_cell_diagram.png/460px-Complete_neuron_cell_diagram.png" target="_blank">asa arata un neuron disecat

www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

duamneeeeeeeeeeeee fetileeeeeeeee orice profisoara ar fi maxim mandra cu asa ileve meeey da ce neuroni fromosi avetiiiiiii

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

iaca www.youtube.com/watch?v=5eYTHnDsMBI" target="_blank"> pentru ilevile cu neuroni maximi

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

dexpre coloarea lu neuronilor pot ca sa zic ca iaste doo feluri de neuroni, adek cre ca se asimileaza cu neuronii, rexpectiv neuronii care e la vedere si pe care fiecare poa sa si-i coloreze in colori diferite dupe cum doreste sau poa sa ii tina natureli si neuronii care nu e la vedere si pe care obligatoriu fiecare trebe sa ii coloreze in multiple colori. neuronii care iaste la vedere poa sa fie si tunsi sau coafati, ei ne da cateodata diferite stari mai bune sau nu, noi vrem sa avem mereu alti neuroni, mai scurti sau sa ii lasam sa cresca, putem sa ii facem chiar si retele, adek coditze, da atunci e mai rixcant ca poa sa ne traga cineva di ele scopu lu colorarea lu neuronilor vizibili nu iaste neaparat camufalarea poarte doar ca vrem ca omu pi care il videm in oglinda sa ne fie placut la videre sau din diverse alte motive da e sigur ca schimbarea colorii sau a lungimii nu ne schimba si deprinderile bune sau nebune, adek naravu' cum zice la proverb. neuronii vizibili poa sa faca si ei diverse mixcari ca cum ar fi fluturarea in vant sau stransu la coada, ei poa sa mai fie drepti sau nedrepti continoarea urmeaza sa continueze

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

neuronii nevizibili iaste uneori mai ciufuliti si muuuuuuuuult mai greu de coafat decat aia vizibili pe ei nu putem sa ii tundem, putem doar sa ii coloram prin diverse metode si e bine sa fie cat mai multe colori ca cum at fi www.boingboing.net/images/_images_brain-350_tcm18-105648.jpg" target="_blank"> asea sau www.geekologie.com/2010/06/17/brain-roads-1.jpg" target="_blank">asea e indicat ca neuronii astfel colorati sa fie indrumati catre muzica, adek sa fie melomani. iaste cam rixcant sa fie colorati doar putine colori ca par egzample www.complexlab.com/Members/rbuzz/immagini/rete-neurale_6-neuroni_connessioni-sinaptiche.jpg" target="_blank"> asea ca da semne cam de entoxicare care poa sa dea kiar si in galbeaza lu neuronului neuronii invizibili e bine sa nu fie lasati de capu lor ca daca evadeaza din retele dupe aia e mai greu sa ii aduci inapoi pentru asta fiind inventate unile metode ca cum ar fi camasili da nu alea coloratili la care va ganditi voi ci alea de fortza cre ca e bine ca fiecare sa isi tina neuronii in lesa sa ii dreseze si sa ii plimbe in lesa da' ca sa poata fi dresati trebe si ei bucurati cumva, ca di ezemplu neuronii mei care ieri maxim s-a bucurat ca intro padure de betoane a vazut un www.easy-child-crafts.com/images/butterfly.jpg" target="_blank">butterfly pfffffff asa de mult s-a bucurat iei ca a stat cuminti in lesa lor si ii am si acu in posesiune

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Buna seara

E enteresanta lectia despre tipurile de neuroni

Doresc pt ca sa va intreb, ca am vazut si auzit cu okii si urechile mele pe Descopery Canel ca ar cam fi neuroni care se numesc:
- mutanti,
- melancolici,
- migratori,
- eclipsati si eclipsanti,
precum si alte tipuri. Vreau ca sa va intreb in ce categorie se incadreaza si daca vom primi informatii despre ei, cum sa ii recunoastem sau cum sa nu


B&W este foarte mandru de mine ca-s atat de constioncioasa

(Muzici aveti voi in minti )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

Citat:
- mutanti,
- melancolici,
- migratori,
- eclipsati si eclipsanti,


ileva parpala tipurili enumerotate poa sa fie si din neuronii vizibili si din aia envizibili
par ezample daca neuronii vizibili e mutanti, noi repide putem sa le axcundem mutatiili cu ajutoru unia care se kiama hairdresser
daca neuronii vizibili e melancolici si migratori atunci se ezista tot asa diverse remedii, cre ca le zice produse de styling care sa ii faca sa nu mai fie asa, ca cum ar fi produsile de volum, adek coafura rezista
dexpre eclipsati si eclipsanti cu neuronii vizibili iaste multe de spus, da io cre ca niminea nu poa sa fie nici eclipsat si nici eclipsant din cauza de neuroni vizibili si persoanile care a trecut prin diverse colori ali lu neuronilor vizibili stie dexpre ce vorbex ca cand ifectu lu styling se duce... acilea ar mai fi de amintit si neuronii de imitatie, care in limbaju de fitze se cheama estensie

cu neuronii nevizibili lucrurili sta mai grav daca iaste printre unile din tipurili amintite mai sus.
la mutanti e maxima problema, ca ei cre ca iaste neuroni din aceeasi retea da care vrea ca sa se tina de manute da sa practice fiecare alt sport in acelasi timp, si uite asa poate din greseala parasutistii ajunge la sporturi acvatice si nu stie sa inoate iar inotatorii sare cu parasutile da nu stie sa le deschida.

neuronii melancolici e, cred io, cei mai pericolosi, ca daca e multi la numar, atunci ei le corupe si pe alte retele si in final se ajunge ca toti neuronii sa fie melancoliosi care asociati cu alti factori esterni necontrolati si/sau necontrolabili ] poa sa faca pi posesoru lor sa cada intr-un ocean melancolios de unde nici pestisoru di aur nu il mai scoate neuronii melancolici e buni daca e putini sau diloc

neuronii migratori e aia care vrea dintro retea de parasutism sa migreze catre alte esperiente ca cum ar fi fuga dupe idei par egzample, sau neuronii care iaste saturati cu enformatii plicticoase si vrea sa incerce senzatii noi. e un tip de neuroni de dorit sa fie cat mai multi ca iei ajuta pi posesoru lor poate sa eclipseze pi altii??? pfffffff da acu iaste si okelari di eclipsa si fiecare eclipsat sau eclipsant poa sa se protejeze daca vrea.

iaste insa unii neuroni care de departe ne eclipseaza fara drept di apel si ne face sa ne simitim mici si lipsiti de neuroni, nu dau nume, doar zic ca trebe sa luam ezemplu di la ei

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

tema lu lectia a 3a

dexcrieti in minim 20 de cuvinte un party a lu neuronilor vostri.
succesuriiiiiiiiiiiiiiiiiiii


www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

D-na profisoara...nu pot sa rizolv tema..ca daca ceteste agenturile straineze tema mea si afla sicretele lu neurones mei?

Multumex pt. lamuriri la intrebari. E foarte folositoare si utile...dar cred ca mai am intrebari

Noapte bunaaaaaaaaa colejelor si profisoara!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput