FIV Dr. ALBU DRAGOS 10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ina - pentru ce e histero? Oricum, succes!

maria - punctia e cu anestezie generala. Intri in sala, imbracata intr-o camasa sexy rau (ai asa niste ate in loc de nasturi). Ii lasi chilotii sotului tau si in sala - tup! pe capra cu dodoasca la vedere, doamna anestezist te-nteapa in vena si gataaaa, te trezesti gaurita, fara sa fi simtit nimic. Mai stai putin in rezerva, ti se spune cati foliculi ai avut, ti se da tratamentul de dupa punctie si tratamentul pe care-l iei cu o zi inainte de et si pleci acasa pe picioarele tale, fara nicio durere. Dupa cateva ore trece efectul "drogurilor" din sange si ai dureri ca de ciclu. Ei - daca ai dureri mari, iei NosPa si ai scapat. Eu, din pacate sunt alergica la Nospa si am si endometrioza, asa ca de obicei durerile mele la ciclu erau oribile, apoi iti dai seama in ce hal eram la punctie, dar, deh, eu sunt un "caz aparte". Sa stii ca mai cunosc o singura alta persoana care sa se fi simtit asa de rau dupa punctie cum m-am simtit eu, deci sa nu te speri. La tine, normal ar fi ca durerile sa fie usoare.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

uitai sa-ti zic: eu ma asteptam sa ma doara la et, ca primele doua dati, ma durea, nu gluma, cand colo: Nica!Nica! Nica!
Mai, la un moment dat ii zic doctorului care era afundat in dodoasca mea: "Mie sa-mi ziceti cand sa stau relaxata!" si omul scoate capul: "Pai tu nu esti relaxata?" Mai si ne-am pus pe-un ras...apoi imi aluneca un picior, si-i tot ziceam doctorului sa-mi zica cand sa nu mai rad, dar m-a intrebat daca stiu eu cumva vreo regula care-mi interzice sa rad la et....fetelor, m-am gandit eu si m-am razgandit si am conchis ca pot sa rad si uite asa a decurs et meu

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

aristica esti de belea am ras cu lacrimi

multumesc mult de tot pt rezumatul facut, acum macar am idee cum v-a fi

apropo sotului i se recolteaza in ziua punctiei, nu?
referitor la concediu medical ne poate da dr. Albu?
ca eu cam asa avea nevoie. a intrebat cineva si cam cate zile ne poate da?




MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria81

babyblue sa inteleg ca a fost ok la punctie?
nu ai dureri?
se face anestezie locala?
ca eu habar nu am ce ma asteapta



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA


iubita, stai perfect calma!
te anesteziaza general, adormi imediat!
apoi te scoala asistentele...eu intr-o jumatate de ora am plecat acasa, nu mi-a fost rau deloc, ovarul nu m-a durut dupa, aproape deloc, m-a durut ff putin in vagin asa, imprecis, dar mai mult pt ca ma gandeam ca m-a intepat acolo si pt ca imi tot puneam ovulele. chiar a fost super super ok!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

multumesc babyblue, aristica m-am mai linistit
sper sa fie bine



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mai ari, ce zurla esti!

Adi +27 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ina,histero nu doare...dureaza juma de ora si mai stai in pat juma de ora dupa ce te trezesti...dar pleci acasa in ziua aia
maria,eu nu stiu sa se dea contzed medical la fertilizare.
aristico,iti spun cu mana pe inima ca tu mai lipseai din gasca de Martie de la Budapesta si isi dadea demisia doftoreleu cu ochi albastri.


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infoFIV spune:

Maria, mie mi s-a dat concediu medical, sa stii, dar trebuie sa-l ceri tu. Am impresia ca iti poate da 7 zile, daca imi amintesc bine, eu am solicitat doar 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infoFIV spune:

aristica, esti de coma cu dodoasca ta cu tot! Pupici si lipici!
babyblue, ma rog ptr vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Buna fetele,
Bebitza,ce faci ?cum esti? ce vesti ai? Bafta multa,multa,multa maine!
Ina,nu este chiar asa de dureroasa histero... nu te speria!...ar fi bine sa te duci mai devreme decat ora la care te-au chemat... pt ca iti va pune perfuzie cu anestezie si sa iba timp sa se scurga cat mai mult,ca sa-si faca efect calmantu ....eu am terminat pe la ora 14(ma chemase de la ora 8 , dar aparuse o problema la dr) si am stat pana la ora 16....le-am cerut si ceva de mancare,ca imi era foame...si sotu nu era cu mine (ca a tb sa plece)si mi-au adus iaurt si branza de veci...buna si aia..asa ca stai cat vrei ,pana esti OK. Dc crezi ca mai ai nevoie de calamante sa le zici la asistente sa iti faca,mai ales cand pleci.Bafta multa!
Spor la injectat fetelor care sunt in plin proces de "injectare"!
Ari,cand o sa treci la odisee...sa nu ne uiti!ca avem nevoie de "tona" ta de optimism....macar pana te ajungem din urma....stai cuminte cat poti!!! si sa de DD sa vii cu 2 liniute rosii
Mirelutule,ce face soacra cu 3 nurori?
Despre mine....nu am decat vesti decat ca, secretia uretrala de la sot e negativa,dar....spermograma a iesit cu 30 % f normale si leucocite > 1%......asa ca, tb sa le repete si sa-si faca si spermocultura,pt ca dr urolog ,stegarescu, i-a zis sa nu facem FIV pt moment.....asa ca mai tai de pe lista inca 1 luna .......pana la urma o sa le tai pe toate.........pt ca am obosit sa astept si sa il bat la cap pe la meu sot sa isi faca analizele si sa ia tratamentul cand trebuie.....
fetele si va astept cu vesti super bune!!!

Mergi la inceput