BIOGENESIS FERTILITY CENTER(20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Denii mic - bine ai venit si sedere cat mai scurta. Te trec acum in listuta noastra. De obicei anticoagulantele sunt administrate de catre hematolog, in cazul tau Dr. Uscatescu - Fundeni (este singura ). Dar este bine sa ii reamintesti si Laurei. Oricum aspenter vei avea in mod sigur in schema de sustinere.


Ale - esti gravi ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ale cred ca sta la pat si ne tine in suspans
Cocoleana pe unde esti?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Anca - sora ta ce face?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

Ziua de ieri mi-am petrecut-o citind de pe forum una, alta si... :-s sunt cam ingrijorata de sansele mele... Mie FSH mi-a iesit 12,03 mUI/ml, ziua 3, pe langa AMH=0,38... in plus am si deficit de Proteina C si S, pe langa factorul V Leyden.... A mai fost cineva in situatia asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

si ca s-a prezint tabloul complet, restul sunt ok: LH= 7,9 miU/ml, Estradiol=53pg/mL, Prolactina= 21,41ng/mL, TSH=2,41, T3=1,3,fT4=7,39 (ziua 3) si Progesteron=5,77, Testosteron=0,919, DHEA-S=173,6 qg/dL (ziua 21)... la fel si spermograma sotului (parvispermie).
Multumesc pentru urari :)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

si ca sa prezint tabloul complet, restul sunt ok: LH= 7,9 miU/ml, Estradiol=53pg/mL, Prolactina= 21,41ng/mL, TSH=2,41, T3=1,3,fT4=7,39 (ziua 3) si Progesteron=5,77, Testosteron=0,919, DHEA-S=173,6 qg/dL (ziua 21)... la fel si spermograma sotului (parvispermie).
Multumesc pentru urari :)!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Anca - sora ta ce face?

Catalina






pai a facut tratament pentru infectia care ii iesise la secretie,acum este totul ok si asteapta menstra sa faca HSG si dupa incepe procedura,deci pana la sf lui oct face FIV-ul .Acum au plecat putin la munte ca ii asteapta un drum greu si vor sa fie incarcati cu energie

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

fetiliii! milioane de scuze ca nu am dat semn de viata. am stat ca baba in pat. de fapt si acu tot acolo stau insa am gasit o cutie pe post de masa, m-am ridicat un fund si am purces la scris. nu mai pot sta in pat, dar ma chinui macar azi si maine sa nu ma misc.

asadar, iesi la 13 am pus 4 embrionasi. 2 A , 1 B si 1-B. nu prea am avut de ales pentru ca thasos era chitit sa-i puna pe toti :D mai ales ca nu a ramas nimic de congelat. am avut ceva probleme cu cervixul, dr a fost asa de delicat ca nu am simtit mare lucru. laura a fost senzationala, a stat la capul meu, maria cu ustensilele ei si la .... langa dr :D poiana, cu embriologul, cu dr dr ce-mi facea eco.... tot poporu la mine la fund :D

apoi lupta cu vezica. urata treaba, mai aveam putin si faceam pipi pe mine insa am rezistat eroic si am ramas in pat 40 de min. dupa un pipi binemeritat am mai stat 20 de min apoi culcata pe bancheta in masina.

stau cumintica la tv, mai scriu pt serviciu, mai dau tel, si sper ca pana miercuri sa ma tina. caci eu stau ffff greu locului.

Ma rog pentru toate cucuietele cu embrionasi si va tin la curent.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ale bravo, deci ai 4 puiuti la purtator, sa fie intr-un ceas bun si sa vii cu un beta mare peste citeva zile. Ma bucur f tare ca te simt f optimista, tonica, este imposibil sa nu te iubeasca embrionasi si sa se lipeasca vreo 9 luni de tine
Catalina un pupic mare pt fetele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Denii mic bine ai venit si sa ne dai vesti bune repede. Chiar daca situatia nu e chiar roz la tine, sa ai incredere, sigur vor stii sa gaseasca o solutie si pt tine

Mergi la inceput