noi, sagetatoarele (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o si va doresc o saptamana usoara, la mine va fi full si stres la maxim....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o si va doresc o zi usoara.

Pe unde sunteti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Io sunt chioara de somn si plictisita de statul in aglomeratie. Daca, luni, in prima zi de gradi a Biei, am facut pana acolo 50 de minute, a doua zi am schimbat traseul si ajungem 15-20 min, da spre munca fac 50 . Si de data asta nu am traseu mai liber.
Bia a inceput de saptamana trecuta si cursurile de dans si se duce singura. Bine, nu trebuie decat sa ajunga in curtea scolii de langa bloc si poate fi supravegheta de la geam.

Lacra Multumim de

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o

tnicoleta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o si va doresc o saptamana usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Cum ati petrecut?
Eu m-am dedicat casei. Spalat, curatenie mancare. Am gatit din nou peste. Somn la cuptor si a mancat si Bia cu pofta. Ieri am facut pizza. Da data asta aluatul l-a pregatit Bia si Cristina (nepoata mea). Sa le fi vazut cum se chinuiau sa framante aluatul. Pana la urma a iesit foarte buna

O saptamana frumoasa

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte.

tnicoleta, felicitari fetelor harnicute.
Noi in week-end, am fost la plimbare cu bicicleta, si am bucatarit si noi. Am facut prajiturele cu Stfey, ca asta e activitatea ei preferata....

Ieri am avut sedinta la gradi... discutie despre rechizite si ce mai e nevoie la grupa, peste doua saptamani discutam evaluarea piticilor. In mare in sedinta pe fiecare copil in parte, cu fiecare parinte. Si asa mi se pare cel mai ok. M-am trezit si in comitetul de parinti.... sa vedem ce presupune asta. Sambata mergem sa cumparam rechizite.... ca s-a decis ca vom strange bani si vom lua pentru toti copiii la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Lacra Comitetul de parinti reprezinta grupa/gradinita in fata institutiilor atunci cand apare vreo problema. Se intampla foarte rar. Se mai ocupa si cu stransul banilor pentru fondul clasei de la parinti si achizitioneaza ce trebuie la grupa. E, am fost si eu in comitet la prima gradinita a Biei. La asta de acum nu avem asa ceva. Banii ii strang doamnele si cumpara ele ce trebuie pentru clasa. Lista de rechizite intra in sarcina parintilor. Si avem o lista luuungaaaa.

Mai imi spui despre gradinita voastra cate ceva? Cat e contributia, cat dati la fondul clasei/gradinitei, pentru rechizite? Educatoarele sunt tinere sau mai invarsta?
Pana acum am citit numai de bine depre gradi a vostra. De evaluarea copiilor e prima data cand aud, ca si de sedinta de dinaintea venirii copiilor la gradi.
La subiectul despre pitici am avut o discutie cu fetele despre tarife si optionale in gradinitele din Bucuresti. Multumesc de raspuns.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte

Noi am fost aseara cu bicicleta la plimbare... A fost tare incantata.

tnicoleta, multumesc pentru raspuns.
Pentru rechizite dam 100 si apoi va trebui sa luam un aspirator si un videoproiector. Asta s-a decis cu parintii, nu ne obliga nimeni.... Dar e mai usor pentru doamna, decat sa stea sa deseneze planse.... Vom vedea... suma se ridica pe la 60 RON de copil cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Lacra Multumesc. Noi dam la fondul clasei 50 lei pentru aspirator, cartus de imprimanta, folii plastic, poliester pentru decor la serbare etc. 30 lei pentru caietele speciale + o lista lunga de rechizite. Din care, din pacate, nu am cumpart inca nimic.



Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput