Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am uitat sa va spun ca pisoiul meu a dormit pana la 8 (de la 4) nu stiu ce era asa obosit...a papat de la un san, a motait pana la baita,ca nu prea putea sa isi tina ochii deschisi

apoi s-a mai trezit la baita si i-am facut masaj si o gramada de poze,ca de 3 luni asa...apoi a papat, m-am chinuit sa ii dau si 30 completare (facut jumate nan 1 jumate nan 1 ha) si iar s-a culcat...am emotii ca nu doarme toata noaptea..

gata, fug la nani ca m-a luat somnul! Noapte buna delfinariu

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

nela, eu am link la poze din albumul personal ascuns sub statusul de la messenger, de acolo au vazut btz si michelle pozele .

racusor, da, abia de la 6 luni incolo stomacelul lor poate digera si altceva in afara de laptic. Pediatrii mai in varsta au obisnuinta de a sfatui mamicile sa inceapa diversificarea mai devreme (asa se facea inainte pt ca mamele nu puteau sta in concediu de crestere decat 3 luni asa ca de la 4 luni deja bblusii mancau fasole cu ciolan)

mya, nu stiu ce sa-ti zic ca eu nu alaptez. Eu deja am avut menstra luna trecuta (e fff dureros si abundent dupa ceza)

Victo, despre galactogil spunea Carmen ca ar fi pb.

florentina, crema de galbenele e universal valabila dar descopera intai cauza bubitelor. Daca e alb cu rosu imprejur... sa nu fie stafilococul, zic si eu, ca michelle a patit asa cu Bianca.

crispro, eu sunt doar la 250 km departare de ai mei si tot parca le simt lipsa foarte mult...

mirela, sa-ti traiasca mormolocii si sa dea DD sa ajunga ditai broscoii

bumblebee, Victor are muci? E criminala poza cu pestele (stiuca?) langa Victor. Sau Victor langa peste

tina, nu te grabi nici cu suculet, asteapta sa faca 4 luni macar. Eu am storcator de fructe+legume la robot (moulinex)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

site de unde puteti viziona free (cu anumite restrictii si cu galme) serialele preferate:

http://tv.blinkx.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

maurice, gata, am modificat

noapte buna

ps - crissy sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Crissy multam pentru ca mi-ai dat voie sa-ti admir si eu papusile. Bea a crescut, e frumoasa foc si cred ca e si cuminte mancu-i gura ei Doamne ce mult ma bucur pentru voi, sunteti toti niste frumosi si meritati tot ce-i mai bun pe lume. I-am vazut si pe strabunici multa sanatate le doresc, imi sunt dragi de numa numa. Si tu mamico esti asa de senina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Mirela, doamne ce vazui io acolo sa . Mi-am adus aminte cu ce emotii mergeam si eu la control sa-mi vad puiul si imi cam facusi pofta. Cand o sa vina pe lume o sa va umple inimile de bucurii.Doamne ajuta.
Maya nu ne-a vizitat aici la "bebelusi", oare ce mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Iara bantui eu de una singura pe aici. Noapte buna delfinariu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Acum am vazut poze cu Bea... Imi place cum o tine Elise, draga de ea, si o pupa pe Bea... Asa m-a emotionat de numa'...

Iar nu am somn... Tre sa vad cum reusesc sa adorm copilul la el in patut, ca s-a invatat tot cu noi... Si este cand nu vrea sa doarma decat la mine in brate... Cica acum e momnetul oportun sa ii invatam sa doarma... Numai sa am nervi...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata si de la noi

sunt rupta de somn drsi copilul meu a dormit aseara, eu m-am uitat la poze, tot pe la 12 m-am culcat iar de la 2 papa tot la 2 ore

si acum papa, dar lenesos asa si ma chinui sa il fac sa pape ca sa isi termine somnicul, sa pap si eu, ca imi e o fooooaaammmeee...

sunt suparata insa Ana nu stiu ce s-a mocait atat, nu mi-a trimis inca hainutele, plus ca nici nu mi-a raspuns la mail sa imi zica cand le-a pus pana la urma sau daca le-a pus asa eu stau si verific zilnic cutia postala

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

crissy, am vazut poze frumoase cu bea si elise

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput