Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

ce emotionant.. eu tot zic cand vad bebei si ecografii de-astea ca mai vreau unul...dar ma abtin...


sa-ti traiasca puii mici..sa ai sarcina usoara in continuare...si sa fiti sanatosi...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


si al tau e mortal


+20 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Buna seara!
Cu intarziere La multi ani sarbatoritilor de azi!
Eladeea, multumim pt aprecieri!
Eu ma tot chinui sa ii pun cat mai multe poze pe un cont facut nou pe picasa, cand mai pot mai bag cate una . O sa-l bag la semnatura:
http://picasaweb.google.com/105983476653273704176/DropBox?authkey=Gv1sRgCIDxyIOkx-zrPw#
Fetele, cu alatptatul, al meu e puturos, m-am convins, dar mi-e drag de numa'. Eu mamma+, natalvit si altele nu am gasit la farmaciile de pe aici, numai galafor, spiulina si ceaiuri.
Cat despre pozele delfinasilo vostri, i-am vazut pe toti, dar asa, cate unul pe zi, de nu mai stiu sa spun separat ce si cum. Dar sunt toti superbi si dragalasi si dulci de-mi vine sa-i pap pe toti.

Acuma l-am schimbat si scaunul lui are din ce in ce mai mult mucus! Scaunul lui a fost intotdeauna moale, dar de vreo 2 zile a inceput sa aiba mucus in el, din ce in ce mai mult, stie careva ceva?
Thx!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eladea, Raul e bine. Nu se mai vede nici o urma de la intepatura. Doar ca tb sa urmaresc, ca s-ar putea sa ramana cu o alergie la veninul de albina, sau ar putea sa devina imun la intepaturi. A fost o experienta neplacuta, dar, vrei, nu vrei, trecem si prin experiente de genul asta.
Si eu vreau sa-i cumpar paturica de joaca. Am vazut ca e f atent la jucariile de la patut care se invart si sta si le urmareste cu privirea...
Mirela, ce frumoase sunt filmutele. Tu cum te simti?
Larisa cum stai cu raceala? A trecut?
Si Raul a ajuns sa se sature doar la san la 2,3 mese pe zi, dar inca ii mai dau completare in rest...dar suntem pe drumul cel bun, zic eu, dar asa m-am saturat de bere

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Aelita imi spunea moasa ca lactatia se regleaza la 6-8 saptamani,pana atunci vine haotic laptele, asta e motivul pentru care imi tot zice sa ma mulg la 3 ore jumate daca Sara nu mananca, ca sa stie sanul ce sa faca si pe viitor, sa nu se obisnuiasca sa dea cantitate mica.
Si eu dorm cu prosoape la cap noaptea, si tot ud cearsaful, pijamaua, podeaua ...

Fetelor, despre ce melodii de delfinasi vorbeati zilele trecute? Avem cantecele de copii pe undeva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Nela, eu una nici nu mai pot cu ceaiurile astea de lactatie, mi s-a zaibit de gusturile astea .
Deci daca la mine s-a stabilizat ce sa mai fac ca sa maresc productia? Am ramas in pana de idei

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Eladea, Raul e bine. Nu se mai vede nici o urma de la intepatura. Doar ca tb sa urmaresc, ca s-ar putea sa ramana cu o alergie la veninul de albina, sau ar putea sa devina imun la intepaturi. A fost o experienta neplacuta, dar, vrei, nu vrei, trecem si prin experiente de genul asta.
Si eu vreau sa-i cumpar paturica de joaca. Am vazut ca e f atent la jucariile de la patut care se invart si sta si le urmareste cu privirea...
Mirela, ce frumoase sunt filmutele. Tu cum te simti?
Larisa cum stai cu raceala? A trecut?
Si Raul a ajuns sa se sature doar la san la 2,3 mese pe zi, dar inca ii mai dau completare in rest...dar suntem pe drumul cel bun, zic eu, dar asa m-am saturat de bere

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010


paula merci frumos
sunt ok, pui sunt bine
ma fac din ce in ce mai mare

+20 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mirelus, am vazut, am vazut! De abia astept sa vad primele poze cu ei ls lumina

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta-bel spune:

Buna seara, delfinariu!! Hop si eu, am citit tot din urma...noroc ca scrieti mai putin decat la odisee.
Eu sunt cu gogosica in brate, papa la san. Eu nu i-am dat decat san, nici nu stiu cum si ce se face cu laptele praf. A crescut bine cu lapticul meu, de la 3.680kg la nastere, la 4.900kg la o luna, si de la 51cm la 55cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta-bel spune:

Mai voiam sa spun ceva...eu mi-am dorit MULT,MULT sa alaptez. Am citit mult pe tema asta...ce am retinut eu e ca un bebe scoate din titi ce nici o pompa din lume nu poate scoate. Si daca e vioi, papa si creste in greutate, nu e nevoie de suplimentat cu LP. E un subiect la parintii intreaba, alaptatul help-line se numeste, sunt raspunsuri la multe intrebari legate de alaptat pe acolo.
Eu alaptez exclusiv, si la cerere. Bebelina mea nu stie ce e aia apa, sau ceai, sau orice altceva exceptand lapticul meu. Si imi doresc sa fie asa pana la 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010
am uitat..de diversificare, a zis pediatra dupa 6 luni, ca atat timp cat mananca de la san, nu are rost sa chinuim copilul, ca el nu are stomacelul perfect dezvoltat pentru mancare solida inainte


dar de sucuri, ti-a spus ceva? aseara citeam pe net ca ar tb sa introducem suculetul (morcov, mar, citrice), dar nu sa inlocuiasca o masa ci ca un surplus de vitamine si dat cate 2-3 lingurite pe zi (dimineata)

Cand am fost sa facem vaccinul, acum vreo 10 zile, dr de fam. mi-a spus ca pot sa incep sa-i dau suculet.

Vreau sa ajung la pediatru si sa discut cu el problema asta. Nu am deschis niciodata acest subiect pt ca am crezut ca-i prea devreme.
Voi ce credeti?

Trebuie sa-mi achiziotionez un storcator de fructe.
Imi recomandati ceva anume?

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput