Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

fetelor, care era cu probleme, galactigilul sau galaforul? ca o sa incerc si din astea.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)



Galactogilul.
Galaforul e bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu ma uit acum la Dr House cum pisoiul meu doarme iepureste in fisher si mai deschide ochii sa vada daca mami e langa el...sau il apuca plansul (azi) si tre sa il mangai sa se culce la loc nu pot face altceva...

nu stiu cum sa il fac sa doarma cand ii este somn, ca asa doarme bine...daca sta prea mult treaz, apoi tare marait mai e si doarme rau toata ziua si eu nu pot face nimic

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Oare are ceva daca mandra mea se uita la tv? Ca o tin pe canapea in living si vad ca o atrag imaginile

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

michelle, eu n-as lasa-o la tv. imeginile se succed f repede, iar creierasul lor nu este dezvoltat pt asa ceva.
eu am introdus f tarziu tv in activitaile lui Stefan. incearca si schi,ba-i pozitia.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Buna fetelor,

Noi am fost la mare , langa Mangalia, la tara de fapt, si a fost grozav, ne-am odihnit atat de bine, Sara a stat in curte toata ziua, dormea, cate 3 ore, se trezea, manca si iar dormea! Am plimbat-o si pe faleza din Mangalia, atat de bine i-a facut aerul ala ca a dormit tun, la fel si noaptea (cu o trezire doar).
In alta seara am fost la restaurantul pescaresc de pe plaja , al lui Tuca, si se minuna chelnerita cat de linistita era Sara, 2 ore cat am stat acolo!
Drumul de 4 ore a fost greu, desi a dormit, la sosire a fost agitata.

Fetelor, vroiam sa va rog sa imi adaugatisi mie pe prima pagina 2 lucruri: al doilea prenume al Sarei, care este Maria , si sa modificati nasterea la 38 + in loc de 37+, ce sa-i fac, sunt si eu bucuroasa ca am nascut la 38 sapt in ciuda contractiilor, si vreau sa se vada

Racusor, am vazut si eu poza lui Andrei , chiar este reusita, iar el este minunat! Sa fie sanatos !
Am mai pucat sa vad pe Iulia frumoasa norvegianca si pe Yanis dragul de el, in rest ma uit si eu pe apucate, ca nu am atata timp din pacate! Mai trebuie acum sa ma uit si ce ati mai scris in capitolele 2 si 3!
Mi-ati facut pofta si am strecurat si eu cateva poze!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Oare are ceva daca mandra mea se uita la tv? Ca o tin pe canapea in living si vad ca o atrag imaginile

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)


Doctorita mi-a zis ca bebeii nu vad pana la 2 luni, doar disting intunericul si lumina, practic vad doar umbre. Si cica prima culoare pe care o va vedea va fi galbenul. Mie chiar mi-a recomandat tv-ul, cica nu-l deranjeaza deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

na, ca l-am barfit pe bbelu meu si s-a pus si el bietu pe somn. cred ca a dormti vreo ora :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

mya85 mie doftorita mi-a prescris Cerazette. Cica sunt singurele anticonceptionale care se pot lua cat alaptezi. Eu am inceput sa iau, nu trebuie sa astepti sa vina menstruatia.
PS: mi-a prescris si niste ovule (feminella Hyalosoft) ca sa fie mai soft reinceperea activitatilor si chiar si-au facut treaba
mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Fetelor, la bebele meu i-a aparut niste bubite mici, mici si se inroseste rau in jurul gatului, la incheieturile de la maini si de la picioruse. Cred ca s-a iritat de la caldura...ma gandeam sa ii dau cu crema de galbenele ca am auzit ca e buna pt asa ceva. Ce ziceti e ok??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Victo-

Citat:
andreea, sa stii ca si eu uneori am impresia ca e lenes si nu trage. il apuca somnul, bietu de el..si uite-asa. eu si de aia rezist eroic si evit biberonul, ca de acolo vine repede si nu am chef de hranit mixt, ca m-am saturat la Stefan., plus ca acum am multe pe cap si nu stiu cd as avea vreme si de spalat biberoane si sterilizat etc etc.

tot incerc si incerc poate poate vine si la mine lapte mai mult.

larissa, aelita..ia spuneti-ne si noua secretul ...cum curge la voi laptele garla si la noi cu picatura

trebuie sa faci ceea ce eu nu imi permit:sa tragi des cu pompa,sa bei bere fara alcool macar una dimineata.
in rest ,mananc de toate,ca in sarcina.
ma abtin cat pot sa nu mai scot cu pompa,macar sa nu o fac zilnic...uneori ma trezesc noaptea si daca el nu vrea,sau chiar daca vrea abia face fatza la un san...scot cu pompa,dar cand sunt eu pietroi si balta sub mine.
nu pot sa dorm ca omul pe cearsaf,dorm cu alea impermeabile de le-am facut copilului.
parca tu intrebai de ce nu folosesc din alea de unica folosinta pt bebe?din alea folosesc pt el,cand il schimb,dar la mine se fac mototol in somn.
eu peste impermeabilul ala pun si un prosop,si cand alaptez mai pun altul mic,care se uda,si stau asa cu teancul de prosoape la cap...le spal si fierb,intind numai sarme de prospape albe mici,cred ca zice lumea ca am salon de estetica
ieri,azi noapte si azi,taaare prost a mancat,la 5-6 ore si foarte putin,si eu MILKAAAAAAAA !
si cand are zile asa de nu mananca,dupa ce eu rezist eroic fara pompa,sanii se invata sa dea mai putin lapte,ei si apoi vine el cu foame si cateva zile trage ca nesatulul de am impresia ca nu mai ajunge laptele...trage trage si laptele revine in forta si iarrrr intram in cercul vicios,iar curg cascade !!!
i-am dat sa suga acum 3 ore.acum iar sunt Niagara!si el nici gand sa se trezeasca !

RACUSOR superb Andrei!!!

MAURICE ce frumos ca ati fost la mare !!ma bate si pe mine gandul...doar lenea ma tine.lenea de facut bagaje,de oboseala de pe drum..

eu la contul comun de poze nu mai ajung sa mai intru !!!!
nici nu mai stiu cum se numea...
intru mai usor cand puneti poze aici.
sa imi dati si mie iar userul,si intr-o zi poate reusesc sa le vad pe toate.
(am mai vazut cand ati pus link,dar numai albumele care sunt publice,celelalte nu merg fara user si parola)

NELA chiar nu mai tineam minte cand incep ei sa vada !deci 2 luni?



Mergi la inceput