Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zguby77 spune:

Multam fain de raspunsuri fetelor nu ma mai stresez...eu eram obisnuita cu 300 g / sapt de aia m-am speriat.vad ca toate suntem stresate.
Sa va spun ce mi s-a intamplat, acum cateva saptamani i-am simtit la ceafa niste ganglioni, si fuguta la pediatru sa-i arat speriata ce am descoperit. Ii spun ca as vrea sa-i fac o ecografie ceva sa vad ce-i acolo, la care doctorul calm imi zice ecografii sa-si faca mamele la cap caci copiii sunt ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zguby77

Multam fain de raspunsuri fetelor nu ma mai stresez...eu eram obisnuita cu 300 g / sapt de aia m-am speriat.vad ca toate suntem stresate.
Sa va spun ce mi s-a intamplat, acum cateva saptamani i-am simtit la ceafa niste ganglioni, si fuguta la pediatru sa-i arat speriata ce am descoperit. Ii spun ca as vrea sa-i fac o ecografie ceva sa vad ce-i acolo, la care doctorul calm imi zice ecografii sa-si faca mamele la cap caci copiii sunt ok
Uneori au dreptate si doctorii ca suntem prea stresate dar nu putem si nepasatoare cu minunile noastre,ar trebui sa ne inteleaga,ca poate si ei au fost parinti grijulii

Alesicooooooooooooo,hai cu pozele alea!!!!!!!!!!!!1

[center]

Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

si din partea noastra tuturor Mariilor!

Antonia are sani foarte tari,se simte la stangul mai accentuat iar la dreptul putin de tot,un fel de nodul,stiu ca s-ar numi criza din cauza hormonilor,sa merg la dr sau sa mai astept,mi-a facut si baiatul cand era de trei luni,a trecut in 2 sapt

Nikol ANTONIA MARIA(06 MAI 2010)
DAVID(15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Neata fetelor!
sa netraiasca cu numele toate Mariile si Mariutele!
Tatyana, spor la pregateli! Si eu trebuie maine sa merg sa iau rochita si sa-mi iau pantofi!
Mihai la 3,5 luni avea 6100 gr.,bineinteles ca d-rita a zis ca e prea putin ca la 4 luni ar trebui sa aiba 6500 gr,dar eu nu ma stresez,de aceea nici nu mi-am luat cantar, iar de controlat nu prea pot controla cat mananca ca il alaptez,plus ca si vomita mult!Eu zic ca fiecare copil are ritmul lui de crestere,si atata vreme cat ia in greutate, se joaca si e vesel,e ok!
cat despre dormitul impreuna cu parinti, fiecare cum simte! Eu de cand s-a nascut Mihai dorm cu el in camera (el in patut) eu pe canapea si sotul in dormitor, insa nu simt ca-mi neglijez sotul si nici el nu se simte neglijat! Eu cred ca e normal ca cel putin in primul an de viata sa ne concentram atentia mai mult asupra lui bebe, dar asta face si tati,nu?Noi am ales sa dormim separat (noi de tati) pt confortul nostru al tututror.Oricum bebe doarme de la 21:30 in fiecare seara, eu adorm pe la 12:30-1, deci timp, de "socializat" cu tati sau vazut un film avem, doar de dormit dormim separat!cand va face bebe 6 luni , cred ca voi incerca sa ma mut inapoi in dormitor, insa (o inteleg perfect pe Nana),deocamdata numai gandul asta imi dau lacrimile.


Soranawww.tarafashion.ro/blog/wp-content/uploads/2009/06/flori.jpg" target="_blank"> La multi ani , sa fii fericita o mie de ani alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:


La multi ani Miruna-Andreea, pentru cele 4 lunite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

LA MULTI ANI CELEOR CE ISI SARBATORESC NUMELE DE MARIA!

Si noi in ultima luna am luat doar 500g cand inainte luam si peste 1kg dar sunt foarte multumita de cum a evoluat picea si dr zice ca e ok.
Noi am trecut cu bine peste vaccinul de 4 luni fara febra sau alte reactii asa ca suntem fericite si am uitat si lacrimile aferente .

Maribell bine ca s-a mai imbunatatit relatia cu soacra ca e greu asa sa nu ai liniste si tihna in casa. Sa iti mearga tot bine in continuare.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

LA MULTI ANI! Mariilor si Marinilor!
La multi ani! cu intarziere pt sorana si Maribell
O zi frumoasa va doresc!


Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

La multi ani Sorana !!!







La multi ani tuturor celor care poarta numele de MARIA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zguby77 spune:


La multi ani la tate Mariile si o dedicatie
www.youtube.com/watch?v=PPQExESttX8&feature=related" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PPQExESttX8&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

fetele am si eu o intrebare :

Care este cel mai bun test de ovulatie?

[center]



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
[size=3

Mergi la inceput