Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 ( 50 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

La mai multe semestre iepurasilor : Mara Andreea de Rebiana27, George Theodor de Ellanik, Ovidiu de ioanaa28, Rares de arinaa!!

Mamici unde e ospatul?????????



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Sa deschid un sondaj: Avand in vedere ca acusica iepurasii incep mersul de-a busilea,cu ce spalam pe jos si covoarele? Eu acum folosesc Mr Proper pt parchet si gresie si Biocarpet pt covoare. Ce fac pe viitor, ca nu as vrea sa intre in contact cu substante chimice.Cum pastram curatenia?



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu la ivan spalam gresia o data cu clor apoi alt rand cu otet sa inlature efectul si mirosul de clor, covorul il frecam cu o perie cu otet sau detergent de bebelusi...la silvana nu ma mai stresez, spal ca si pana acum si asta avand in vedere ca aici nu se lasa incaltamintea la usa, se intra incaltat...!
dar cum se tavaleste prin parc...e totuna

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Salutare mamici si pitici

Sa va fie de bine Honey !!! Sa fie sanatoasa si sa aiba parte de tot norocul si tot ce va doriti voi pt micuta crestina

Roxi (Dayanara) aveti o familie foarte frumoasa ; super locatia aleasa pt vacanta - hai ca acum mi se face si mie dor de duca

Andira, fataaaa, da prin ce peripetii mai treceti si voi. Bine ca s-a terminat cu bine

Oanaiacovita si pe Ericutu sa se faca bine repedeeee. Multa sanatate!

LA MULTI ANI pentru toti sarbatoritii !!! Scuze ca nu nominalizez dar mi-e sa nu fac vre-o gafa si sa sar pe careva

Bun venit, pe forum, noilor mamici

Am vizionat si pozele noi. Foarte frumoase!!!!! TOATE!!!!!

hai sa va spun ce mai facem noi Mai nou nu mai dormim noptile Se trezeste piticania mea si din ora in ora, plange in somn, e maraita rauuuu. Cre ca este din cauza ca AVEM PRIMUL DINTISOR , asa ca acum, suntem oficial IEPURAS
Dam petrecere, asa ca toata lumea este invitata la si
Acum , cand se trezeste piticania vreau sa merg sa-i cumpar un cadou, ca asa se face , nu?



http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/SarahMariaByJeniH#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Hai ca abia acum a adormit musiu...Am citit asa cam in viteza, sa vedem ce mai retin.
Corina pozele de la Moeciu sunt dementiale..iar Eva nu mai zic...mama ce gene are..s-a facut o lungana si ea. Chiar mia-r place s ane mai vedem sa ii mai punem "unu langa altu" pe ipeurasii nostrii.
Stanucel ai dreptate c anoi ne stim mai demult. Marea majoritate am fost "impreuna" la odiseea sarcinii..si ne-am sustinut reciproc pe toata perioada aia minunata si plina de griji
Denisa chiar imi pare rau de faza cu preotul. Si eu am avut discutie pe teama asta ca cica "Vai nu e bine Eric Mihai. Trebuie intai sfantul" ..si tot asa il strigau invers. Dupa botez am mers si l-am impartasit in alte biserici, si mereu i-au zis Eric Mihai..nu Mihai Eric ca la botez..In fine....Dar eu tot astept pozele.
Oana saculetul asta era cel mai mare. Daca vrei si crezi ca ii vine lu Ericutu tau (am impresia ca e mai mare ca al meu)eu iti cumpar si iti trimit.
Dianami ma bucur ca ai pus si tu poze..sa vedem si noi ceata vesela
Dayanara esti nebuna fata? Cum sa-l furi pe Ericutu? Nu il ai pe Ivan al tau?! Ori vrei sa imbatranesti inainte de vreme?!..In alta ordine de idei..misto poza aia de la dus..culturist ce sa mai...

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Hai ca am trimis ca imi era ca se pierde mesajul.

So..
Andira..hmm..nasoala faza. Slava Domnului ca sotul e bine!
Oana mai ce de belele pe capul lu Ericutu..ce de analize..si tu singurica cu el prin spitale. Offf
Sensibila ce frumoasa e poza aia unde sta in picioruse..parca zice :Ia ute ce tare sunt..vezi ce pot sa fac, mami?!"
Sa traiasca toti iespurasii sarbatoriti azi! pe fiecare din ei..si pe mamicile aferente
Ioana ce bine ca Justina e cumintica in continuare si respecta orarul ce si l-a facut

Trimit sa se fataie. Merg sa ii bag pe suzi ca mie ca acus face ochii mari

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana - uite am pus toate 4 pozele care le am
http://picasaweb.google.com/deni757/MayaZvapaiaViezurelIubit4Luni#5514120605964849986
offf ce rau imi pare de Ericutz ca trebuie sa sufere.
Acum intreb si eu ca prostu' : nu-i ia prea mult sange intr-un interval de timp prea mic ???
Ei ai mai putin sange in organism si sa nu ajunga la anemie. La noi se punea problema asta la punctionarea hemaomului si nu era mai mult de 100 ml.....

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

ALina- hmmmm in mare botezul nu a fost asa rau. Preotul nu a vrut s-o boteze Maya pe motiv ca nu exista numele asta si de aici "scandalul"

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna



bai ma lasi ... de asta nu am mai auzit da' e copilul tau si poti sa ii zici si Scaparici daca-ti place, mama, ce nervi am, acum trebuie consiliere de la preoti in alegerea numelui acum imi trec prin minte toate numele alea "de carnaval" ale copiilor de romi: Roma, Mercedes, Piranda, Levantica, Tiburtina ... , daca asta place omului, ce ai cu gustul lui

PS: ca sa nu se nasca polemici ... pentru mine preotia este o meserie, un preot nu este un trimis al Domnului, ca sa il venerez, poate doar sa il stimez daca merita asta, ca om PUNCT



Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Neata si de la noi.

Am fost iar la intepat. Offff, ca asa ma doare inima cand il inteapa. Azi i-a luat 3 eprubete mari de sange. Si m-a trimis si la EKG ca nu ii placea cum se aud bataile inimii. Cred si eu la cat a plans mititelul la recoltat. Of, ca numai mama sa nu fii in momente de astea. Am repetat si transaminazele, maine am rezultatul, iar la testele de alergie, Dzeu cu mila, om vedea ce si cum. Maine cand oi suna dupa rezultate sa vad si cum a iesit EKG-ul ca nu am mai avut putere sa stau sa o astept pe dra. De la 8 la 11.30 am stat in spital, de imi tremura mainile cat l-am carat. Inainte de EKG adormise la mine in brate, asa mila imi era de el. Acum a picat ca de pe front.

Fara meniu azi, ca am sarit masa de fructe. La pranz cred ca ii fac un piure usor de dovlecel si cartof dulce.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...





offf, te cred ca iti vine greu ... hai ca o sa fie bine, o sa vezi



Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gazzica spune:

Buna ziua tuturor! Fetelor am si eu o rugamine la voi! Ma puteti ajuta cu o lista a diversificarii la bebelusi? Am si eu un bebe
de 4 luni si 3 sapt. Am inceput cu suc de morcov,apoi supa strecurata si acum am inceput sa-i bag si cate putin zarzavat pasat facut subtire. Oare am procedat gresit? As vrea va rog o lista a diversificarii.Multumesc.

Mergi la inceput