Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (50)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

oana, daca ai intrat in legatura cu noi si ai scris aici , eu cred ca-ti doresti acesti copii! stii, e o vorba din batrani: "fiecare copil vine cu painea lui"... si e adevarata, asa cum sunt toate in popor, de fapt copiii ne dau o motivatie extrem de puternica de a munci pentru a le oferi tot ceea ce au nevoie... dupa sarcinile pierdute poate ca e un semn de la Dumnezeu si cred ca daca vei face avort nu vei mai fi intreaga... nu vreau sa te fac sa te simti rau, as vrea doar sa-ti imaginezi viata toa peste ani, cand poate ca partea materiala se va redresa sau nu, cine poate sti? si sa-ti imaginezi ca nu ai mai avut alta sansa de a fi mama, si ca vei fi singura, singura... apoi fa un alt exercitiu de imaginatie, inchipuie-te peste cativa ani cu doi copii langa tine care-ti vor spune "MAMA"... Alegerea iti apartine, si intr-adevar nu e usor...

Fetele, eu am luat 22 kg in sarcina, am nascut la 37 sapt fix si la 6 zile dupa nastere aveam 19 kg mai putin... cand am ramas gravida aveam 57 kg si acum la 10 luni am 50 kg, baietii mei "au scos untul din mine"!

Elenada, m-am uitat la pozici cu pitici, Doamne ce au mai crescut! Matei s-a schimbat mult, Ana parca e neschimbata , doar ca a capatat un aer asa, de domnisoara. Sunt foarte dulci, ma bucur mult ca se iubesc si se pupa, asa trebuie sa fie intr-o familie, multa multa iubire!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Oana cred k tu stii cel mai bine ce decizie sa iei, dar eu consider ca Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce...poate asta este sansa ta de a deveni mama...Dumnezeu sa te lumineze sa iei cea mai buna solutie!

Fetelor, eu am luat deja 15 kg, vergeturi am la greu pe burta si pe solduri si cred k o sa mai iau ceva kg pana la sfarsit.

Doamne ajuta sa nasc sa duc si eu sarcina ca voi pana la 35, 37 de saptamani...nu ar mai fi mult nu?....ma incurajez si eu.

Sugubina, m-am gandit si la nume Radu si Tudor, tu?

Elena +28&

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

elenacatalin deci mai e cineva cu vergeturi..Orcum la noi e si normal ca se lateste pielea saraca MULT mai repede ca la sarcinile unice. Sper sa ne revenim dupaia. Nu ca eram io vreun topmodel..

Daca ducem la 37 e perfect..Sa stam linistite trebe.

Ce imi plac numele taleee! Sunt barbatesti asa! La Pufice le zic Mara Diana si Ilinca Miruna.

sugubina 29+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Mara....era numele ales de mine in cazul in care aveam o fetita :) imi place la nebunie. si ilinca imi place. Foarte frumoase

Eu deja stau in pat cat pot de mult ma mai misca asa doar la toaleta, sa mananc si la calculator :(. Abia astept sa scap.

De dormit cum dormi???Eu ma cam chinui :(

Te pup

Elena+28 de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello gagici

Oana eu cred ca Dumnezeu ti-a dat un mare dar si mai cred ca va avea grija de copilasii tai si te va ajuta sa le oferi tot ce au ei nevoie. Ce e omul fara copii? Nimic dupa parerea mea. Esti o norocasa ca ai ramas garvida natural si ca porti in pantec doua suflete. Eu m-am chinuit 4 ani sa am minunile mele. Iti doresc multa putere si Dumnezeu sa iti lumineze calea.


Ariadna si cavelerii tai sunt asa de frumosi si grasunei. Iti vine sa le mananci falcutele.




elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


[url=http://www.diaet-ticker.de] www.ketoforum.de/diet-ticker/pic/weight_loss/87240/.png" border="0"> [/url]
***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

elenacatalin deci mai e cineva cu vergeturi..Orcum la noi e si normal ca se lateste pielea saraca MULT mai repede ca la sarcinile unice. Sper sa ne revenim dupaia. Nu ca eram io vreun topmodel..

Daca ducem la 37 e perfect..Sa stam linistite trebe.

Ce imi plac numele taleee! Sunt barbatesti asa! La Pufice le zic Mara Diana si Ilinca Miruna.

sugubina 29+ cu Puficele


eu am plesnit pe toate partile nici nu-m vine sa ma uit in oglinda , cel mai tare m-am umflat in ultima luna......atunci mi-a crapat pielea.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin

Mara....era numele ales de mine in cazul in care aveam o fetita :) imi place la nebunie. si ilinca imi place. Foarte frumoase

Eu deja stau in pat cat pot de mult ma mai misca asa doar la toaleta, sa mananc si la calculator :(. Abia astept sa scap.

De dormit cum dormi???Eu ma cam chinui :(

Te pup

Elena+28 de si


La 16 SA ne-au spus ca-s fata si baiat, pentru fata alesesem Mara Beatrix ......da uite ca n-a fost sa fie spre dezamagirea sotului care-si doreste o fetita au incurcat cucu cu cordonul ombilical

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Dragaica, si acum dupa ce ai nascut mai sunt asa vizibile vergeturile?

Ti-am vazut pozele :) sunt niste scumpi, sa iti traiasca!!! Vroiam sa te intreb de unde ti-ai luat caruciorul si daca scaunele de masina le-ai luat impreuna cu caruciorul sau separat?

Merci
Elena de&

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

Ariadna, cum adica ai slabit 19 kg in 6 zile??? pai cat aveau bebelusii??ai avut mult lichid???

am inteles ca vergeturile cam raman


fluturas 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Elenada, merci frumos, creste inima-n mine cand ma uit la ei!

Fluturas, pai eu am luat 22 kg in sarcina dar nu erau grasime, asa cum a crezut si doctorul initial cand mi-a scos cerclajul, ca s-a cam chinuit sa-l scoata inainte de cezariana, colul meu fiind lung si inchis... m-a facut mereu in sarcina sa ma simt prost spunandu-mi ca m-am ingrasat (ultima data cand mi-a zis-o inainte de operatie mi-au dat lacrimile de ciuda), insa eu stiam cat mananc si ca eram umflata de la retentia de apa in organism... cum am scazut 19 kg in 6 zile nu stiu ca sa-ti spun, stiu doar ca au fost doi copii maricei , unul 3060 si unul 2700, plus placentele plus lichidul amniotic plus sangele care l-am pierdut in timpul operatiei, ca mi-au zis ca am avut hemoragie, stiu doar ca la 3 zile dupa nastere hemoglobina mea era 6,8 in conditiile in care 9-10 este minim. La cateva zile dupa nastere doctorul a venit si si-a cerut scuze ca m-a facut "grasa", dandu-si seama ca nu aveam cum sa slabesc atat de vizibil atat de repede...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput