Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***245***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinca - pentru ca tot le-am rezolvat pe toate, te rog sa-mi spui ce ai mai improvizat/adaptat la reteta de muffinsi pentru a fi sarati, sau ce alte combinatii ai mai incercat

ramonaaaaa - te rog sa ne spui si noua reteta de ieri - cea fff rapida si gustoasa

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Sarati inca n-am facut
Dar imi puteti zice unde sa caut hartie de muffinsi? Ca in talentul meu gospodaresc mie o singura data mi-au iesit perfecte, in rest se lipeau de kur si abia le scoteam, cam stricandu-le frumoasa forma. Daca as tapeta formele cu o hartiutza de-aia, n-ar mai avea neghioaba de mine probleme, nu?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinca - eu am vazut in real hartie/cosulete pentru muffinsi insa nu am retinut cat costa
dar, daca ti se lipesc doar pe fund (chiar daca ungi forma si presori faina) eu zic sa decupezi niste rotunduri din hartie de copt, ca sigur iesi muuult mai ieftin

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Adrisimo, la pozele tale am avut un deja-vu: nu cumva le-ai mai avut prin album? Mandra mireasa si tu!

hmmm.. nu cred ca le-am mai avut, ca si mie mi-a trebuit ceva timp sa le gasesc prin rafturi. merci de aprecieri


dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

am uitat azi de dimineata sa va rog votati somnik dulce
dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Andrei s-a culcat la 12, asa ca sunt.Sper sa rezolvam cumva problema asta cu somnul, ca altfel o iau razna.

Olga, ai fost o mireasa perfecta! Drept sa-ti spun, mie imi place mai mult cum arati post David, iar nenea ala nu cred ca sugera o schimbare in rau, insa ai interpretat tu asa remarcile lui, ca ai o sensibilitate la subiectul asta. Vorba Ilincai, tu chiar n-ai cum sa arati rau vreodata!Sper sa rezolvati si voi problemele cu somnul!

Gaza,mai, ce miresica trasa printr-un inel! Foarte frumos cuplu faceti tu si Gazul!

Adrisimo, ai fost tres chic, iar sarutul ala era rupt din filme! Sper ca o tineti tot in pupaturi de genul ala!

Pentru Ina, cand s-o intoarce din concediu: Ian este absolut grozav, am savurat fiecare fotografie!!!Cel mai mult imi plac ochii lui( cu genele alea arcuite...) si zambetul ghidus!

Eu subscriu la tot ce a spus Pisik, nici n-as putea sa o zic mai bine.Chiar nu vreau sa se inteleaga ca, daca noi ne-am simtit inconfortabil intr-un anumit context,asta inseamna ca voi nu trebuie sa va mai laudati copiii. Ayla, fara suparare, dar mi se pare ca iei lucrurile prea personal. Faptul ca pe unele dintre noi ne-a suparat ceva ( si, in cazul meu, si sunt sigura ca si al lui Pisik, a fost vorba de directia generala unei discutii, nu de interventia particulara a cuiva)te face pe tine sa vorbesti despre inchiderea contului sau cenzurarea unor informatii despre progresele Luanei, ma face sa cred ca sinceritatea mea este gresit inteleasa, insa, fara sinceritate, nu prea vad rostul interventiilor mele pe aici, asa ca imi iau si eu o vacanta. Vape toate!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Gazo, catamai cupele de sampanie!! Pai in alea te sibalalceai!
Tu esti neschimbata,parca Gazul s-a mai rotunjit un pic...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

ilinca - eu am vazut in real hartie/cosulete pentru muffinsi insa nu am retinut cat costa
dar, daca ti se lipesc doar pe fund (chiar daca ungi forma si presori faina) eu zic sa decupezi niste rotunduri din hartie de copt, ca sigur iesi muuult mai ieftin


tot in real si la DM am gasit eu hartie ptr copt un sul e 6 ron

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Adrisimo, ai fost tres chic, iar sarutul ala era rupt din filme! Sper ca o tineti tot in pupaturi de genul ala!

sarutul....trebuia sa ma incalzesc ca era un friggggg.... toata lumea cu blanuri si eu in cheleul gol

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Adrisimo, nu hartie pentru copt, de-aia am dar e "dintr-o bucata", eu ziceam de forme de-alea mici si "cretze".
Anaan, ce vacantza visezi, tufato? Ai facut cerere la noi? Ti-am aprobat-o? Sa nu scot sabianul la tine! Ia te rog sa ramai p'aci, io una "te savurez" ca pe cafeaua de dimineatza (ceea ce e maaare lucru la mine, sa stii;))
Trebuie neaparat sa va povestesc de o fetitza din parc. V-am mai zis eu de ea. Are 19 luni, e cu exact 3 luni mai mare ca Sophiphi (e din 24 ianuarie). Eu nu am vazut copil mai relaxat si mai cuminte. Cand Phiphi avea 1 an si se plimba in 4 labe, ea avea 1 an si 3 luni si statea gugu in groapa cu nisip si cu dreapta lua nisip cu lopata si-l turna in galeata, fara sa verse macar pe langa. Sophiphi nici acum nu face de-astea, ea in gaeata pune pietre cu mana:))) In fine, aseara Sophiphi s-a dus la "troscoleta" ei iar ea i-a zis:"las-o! las-o!gata! e a mea!" Am facut ochii cat cepele, nu-mi inchipuiam ca vorbeste asa bine...Zic:" a cui e?" la care ea:"Sonia!" Bai, sa tampesc, nu altceva. In plus o auzisem cand ii arata maica-sii o bordura:"aici!" si maica-sa a inteles sa se aseze ea, la care fata a corectat-o:"nu tu! eu!", adica s-o puna pe ea acolo.
No, mie astea mi se par precocitati...sau nu? Oare a scoate Phiphi pe goarna atatea peste 3 luni?! N-as crede, cica fetitza alea simple (mama, tata, caca, papa" le zicea inainte de 10 luni...E tare scumpa. Si-s un pic invidioasa ca maica-sa a reusit, la 1 an si 3 luni, sa-i scoata alaptatul noaptea si acum nu se mai trezeste pentru tzitzi, o alapteaza numai peste zi. Io n-am curajul sa incerc asta cu Phiphi...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput